У Сил спеціальних операцій новий командувач. Що про нього відомо?

У Сил спеціальних операцій новий командувач. Що про нього відомо?


У вівторок, 25 серпня, указом президента призначено нового командувача Сил спеціальних операцій. Ним став генерал-майор Григорій Галаган.

Як повідомили на сайті президента, під час зустрічі з новим командувачем ССО Володимир Зеленський заявив, що «буде більше провокацій від проросійських бойовиків, тож і командування, і особовий склад Сил Спеціальних Операцій мають більше працювати над їхнім недопущенням і превентивними заходами». Також він наголосив на необхідності «впровадження більш агресивних заходів протидії викликам, які постають, – адекватно реагувати на провокаційні дії з боку противника».

Своєю чергою, Григорій Галаган запевнив у «якісному виконанні завдань за призначенням у різних умовах, продовженні роботи, спрямованої на розвиток морського та авіаційного компонентів ССО».

Фото з сайта президента України

Хто такий Григорій Галаган?

Григорій Галаган – генерал-майор запасу. З 1995 по 2002 роки проходив службу в Збройних силах України. З 2002 по 2019 роки – військовослужбовець Служби безпеки. Обіймав посаду першого заступника начальника Центру спеціальних операцій боротьби з тероризмом, захисту учасників кримінального судочинства та працівників правоохоронних органів СБУ. 12 років прослужив у Сімферополі та виїхав разом із родиною з Криму під час анексії півострову.  

Сам Галаган є ветераном російсько-української війни та має статус учасника бойових дій.

«Нормальний командир, жодних «зашкварів» за ним не помічалося, добре керував підрозділом, все у межах закону, – розповів «Повернись живим» ветеран Роман Костенко, який прослужив під керівництвом Галагана майже три роки. – Головне, що він ніколи не заважав працювати. Для Сил спеціальних операцій це зараз буде найкращим показником. Якщо взагалі говорити про ССО, не враховуючи персоналії, треба відзначити, що це – специфічний підрозділ зі специфічними завданнями, якому не підійде звичайний армійський керівник. У ньому необхідно проводити трансформацію, розвивати оперативний компонент, співпрацювати із партнерами. Тому, на мою думку, те, що новий очільник ССО служив в СБУ – добре для підрозділу».  

Фото з сайта censor.net.ua

Наше незалежне медіа існує завдяки вашій підтримці. Допоможіть нам робити більше, підтримавши нас будь-якою сумою на Патреоні.

На війні Галаган провів п’ять років, у квітні 2015-го отримав поранення під час виконання бойового завдання.

«Я тоді був одним із заступників, начальником відділу. Вийшов з групою особисто проконтролювати деякі питання. Це був останній день мого відрядження, наступного дня мав їхати на відпочинок. Ми отримали інформацію про вихід ворожої ДРГ, пішли дивитися місця, де можна провести засідку. Це було під Майорськом, в районі Зайцевого. Пройшов одну розтяжку, другу. Залишилося зробити пару кроків – і ми мали повернутися, вже все було зрозуміло. Але щось мене смикнуло – треба зробити ще пару кроків, щось зацікавило. Я опустився на коліно і спочатку відчув, а потім побачив на відстані витягнутої руки гранату. Від мого руху відстрелився її ричаг, тому встати у мене вже не було можливості. Хлопцям крикнув: «Граната». Вони попадали. Розвернувся до неї лівим боком і думаю: от щоб вона не спрацювала… Здавалося тоді, що зможу пробігти сто метрів, поки вона вибухне. Якось довго тягнулися ці секунди до вибуху. Уламки війшли в тіло з лівої сторони. Добре, всі живі залишилися, хоча насправді все могло бути гірше», – розповідав в інтерв’ю Цензор.НЕТ Григорій Галаган у травні 2019 року.  

Звання генерал-майора отримав у 2018 році. У квітні 2019 року Галагана призначили першим заступником Міністра у справах ветеранів.

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня та орденом «Богдана Хмельницького» ІІІ ступеня.

42 роки, одружений, має сина.

Головне фото: Генеральний штаб ЗСУ / Facebook

Останні новини:


Переглядів: 5267

Останні новини