У звільнених від бойовиків Шумах живе лише одна родина

У звільнених від бойовиків Шумах живе лише одна родина


Це – Сергій. У буквальному сенсі слів, останній житель селища Шуми, яке на днях звільнили сили ООС. Майже 60-річний чоловік живе в посіченій ворожими осколками хаті разом зі свою дружиною Анною. Подружжя не виїжджає, тому що збирається померти там, де народилося. За словами військових 58-ї бригади, які нині тримають оборону на цьому напрямку, донедавна у селищі жила ще одна бабуся, проте бойовики обстріляли її будинок, і старенька мусила поїхати. «Посікло їй хату добряче. Та й у нас все понівечене й потрощене – ось дірки в стелі від старих «прильотів», а ось в стіну гаража ще раніше прилетіла граната терористів. Найгарячіше тут було, мабуть, у 2015 році – міни літали просто над нашим будинком. Та й зараз бойовики не дають спокою. Особливо гаряче вночі. Світло є, а от з водою давно проблеми. На щастя, військові, в разі чого, допомагають з їжею та медикаментами», – розповідає Сергій.

Шуми – стратегічно важливе селище, яке в майбутньому може слугувати плацдармом для проведення подальших операцій Збройних сил. Це село Торецької міськради, трасу вздовж водопроводу та дачний масив селища Шахти 6–7 звільнила 24 ОМБр ім. Короля Данила разом із ротою глибинної розвідки. Також у результаті операції навколо Торецька утворилося так зване коло безпеки, а навколо КПВВ «Майорськ» – буферна зона.

Під час бою за Шуми героїчно загинув молодший сержант 24-ї бригади Дмитро Український. Він був командиром групи прикриття, що виконувала завдання у «сірій зоні» і, на жаль, потрапила у ворожу засідку. Військовий вирішив прийняти бій, попри те, що противник значно переважав у кількості. Саме рішучість молодшого сержанта врятувала бійців з основної групи, які отримали наказ на вихід, та врятувала життя 19-річному розвіднику, якому наказав відходити сам Дмитро. Він лишився з ворогами віч-на-віч і відстрілювався до останнього подиху. Шануйте загиблих та допомагайте живим.

Фото фонду


Переглядів: 197

Останні новини