Психологічна смуга перешкод – це традиційне випробування для морських піхотинців, до якого допускаються лише ті військовослужбовці, котрі прослужили в морській піхоті не менше ніж пів року й мають бездоганний послужний список. Як передає Армія.Inform, напередодні протягом двох днів понад 200 кандидатів з окремої бригади морської піхоти доводили своє бажання отримати штормовий берет. Справжній іспит на стійкість для хлопців та дівчат – у 19 яскравих фото.
Перед самим випробуванням морпіхи мали скласти заліки з фізичної підготовки, тактики застосування підрозділів морської піхоти та знань положень Кодексу морського піхотинця.
А далі зі зброєю та у спорядженні витримати п'ять кілометрів дистанції з різноманітними перешкодами.
Подолання водної перешкоди, евакуація пораненого, стрільба після фізичних навантажень – більшість завдань психологічної смуги притаманні роботі саме українській морській піхоті. Також географія полігону, де була створена смуга, характерна для ділянок місцевості, де діють морпіхи.
За словами інструкторів, головне для кандидата − це воля, прагнення через будь-що виконати поставлене завдання й не залишити своїх побратимів, адже саме такими рисами характеру мають володіти охочі отримати право носити штормовий берет.
Наше незалежне медіа існує завдяки вашій підтримці. Допоможіть нам робити більше, підтримавши нас будь-якою сумою на Патреоні.
З огляду на складність випробування, впродовж усієї дистанції кожну групу супроводжували представники медичної служби.
«Ми з групою чекали на цей день майже рік. Ретельно готувались як фізично, так і морально. Але все одно було важко, особливо наприкінці, коли потрібно було повзти по піску. Коли хтось «симулював» — тактичні маневри або додаткові фізичні вправи. Найбільше нас «качали» інструктори за те, якщо когось забували, адже морські піхотинці своїх не кидають, — поділився враженнями після подолання смуги військовослужбовець 1-го батальйону морської піхоти Іван Сириця. — Наша група була 19 осіб, серед яких − 4 дівчини. Ми діяли як команда, тому до кінця дійшли всі. Попри втому та адреналін, це найкращий день у моїй службі, адже відтепер я вже не кандидат, а морський піхотинець!»
Офіційно присягу морського піхотинця хлопці та дівчата, які витримали випробування, складуть 14 жовтня, в День Захисника України. Тоді ж і отримають штормові берети.
Проте вже зараз тих, хто подолав смугу, інші морпіхи називають побратимами.
Фото: Армія.Inform
Останні матеріали:
- Озброєні вогнем – направлені пожежі на службі в окупантів
- У Харкові попрощалися із загиблими в авіакатастрофі курсантами та пілотами
- Підпалена терористами Луганщина та війна за Нагірний Карабах: новини тижня, які ви могли пропустити
- Пожежі на Луганщині: загинули п’ятеро людей, в ООС кажуть про ворожі підпали
- Не побачив війни між Україною та РФ. Вітольда Фокіна звільнили з ТКГ