Асоціація виробників озброєння спростовує інформацію журналістів про АСУ «Дзвін»

Асоціація виробників озброєння спростовує інформацію журналістів про АСУ «Дзвін»


Асоціація виробників озброєння та військової техніки України виступила зі спростуванням розповсюдженої у розслідуванні Bihus.Info інформації стосовно результатів виконання дослідно-конструкторських робіт по АСУ (автоматизованій системі управління - ред.) "ДЗВІН-АС".

Про це йдеться у пресрелізі Асоціації. 

Матеріал журналістів-розслідувачів Bihus.Info базувався на даних аудиту та складеному по ньому звіті про результати розробки автоматизованої системи управління військами "ДЗВІН-АС". 

Як зазначається у офіційному пресрелізі Асоціації виробників озброєння та військової техніки України , комісія проводила внутрішній аудит Управління розвитку автоматизації Апарату Головнокомандувача Збройних сил України за період 01.01.2016 по 01.12.2020. 

Предмет та тема аудиту: здійснення Управлінням розвитку і автоматизації Апарату Головнокомандувача Збройних Сил України заходів з супроводження під час виконання ДКР "Дзвін-АС".

"Члени аудиторської групи доступу до розроблених в ході виконання ДКР матеріалів (документації, програмного забезпечення та т.і.) не мали, та за їх отриманням до Виконавця ДКР – ТОВ «ЕВЕРЕСТ ЛІМІТЕД» не звертались", – Асоціація виробників озброєння та військової техніки України.

В Асоціації вказують, що листів по допуску представників аудиторської групи на територію ТОВ «ЕВЕРЕСТ ЛІМІТЕД» з метою проведення аудиту до Виконавця не надходило.

Тобто члени комісії аудиту, не досліджуючи повністю ані основні документи, ані самі дослідні зразки (апаратне і програмне забезпечення), виклали в звіті висновки, зроблені виключно на основі недостовірної інформації , яку отримали з невідомих джерел.

"В період виконання державного контракту на виконання ДКР і в подальшому товариство-виконавець не приховувало жодної інформації про хід і порядок виконання ДКР, попередні етапи якої були прийняті без зауважень", – Асоціація виробників озброєння та військової техніки України.

У об'єднанні нагадали, що саме через неналежне виконання Міністерством оборони України взятих на себе по державному контракту зобов’язань, ТОВ «ЕВЕРЕСТ ЛІМІТЕД» вимушено було звернутись до Господарського суду м.Києва, яким за позовом останнього відкрито провадження у справі №910/19348/20.

Нагадаємо, журналісти-розслідувачі Bihus.Info опублікували розслідування, у якому стверджують, що автоматизована система управління війська "ДЗВІН-АС" має чималу кількість недоліків, а її кінцева вартість у 580 мільйонів гривень є необґрунтованою. 

 

 


Переглядів: 4345

Останні новини