Bellingcat встановили росіян, причетних до жорстоких тортур в донецькому концтаборі "Ізоляція"

Bellingcat встановили росіян, причетних до жорстоких тортур в донецькому концтаборі "Ізоляція"


За підтримки журналістів-розслідувачів Bellingcat вдалося встановити особи трьох ключових військових злочинців з російським громадянством концтабору "Ізоляція" в Донецьку.

Про це в Facebook повідомив український журналіст Станіслав Асєєв, який пережив полон російських окупантів. За його словами, всі троє "співробітників МГБ ДНР" причетні до жорстоких тортур, побоїв, принижень людської гідності.

Так, журналістами було викрито насутпних осіб:

Кривонос Юрій Сергійович, 29.12.1978 р.н., позивний "Товстий". Паспорт громадянина РФ: серія 6019 № 587195. Зайняв місце "Палича" (Дениса Куликовського) як куратора "Ізоляції".

Бутенко Володимир Володимирович, 17.05.1980 р.н., позивний "Бут". Паспорт громадянина РФ: серія 6019 № 616516. Права рука Кривоноса, один зі старших по зміні.

Єрьомичев Руслан Володимирович, 15.07.1979 р.н., позивний "Єрмак". Паспорт громадянина РФ: серія 6019 № 627493. Причетний до сексуальних домагань та знущань над молодими жінками-бранцями "Ізоляції".

Станіслав Асєєв наголосив, що маючи дані російських паспортів, Україна може офіційно висувати претензії Російській Федерації за порушення законів і звичаїв ведення війни. Журналіст висловив надію, що це буде ініційовано найближчим часом як на ТКГ, так і МЗС. Водночас колишній бранець звернувся до злочинців і від свого імені, нагадавши, що було також оприлюднено інформацію про їхнього шефа з позивним "Ленін".

"Ви люди приблизно однієї "гідності", але різниця в тому, що він (Ленін - ред.) віджав мільйони і може в будь-який момент розчинитися з ними в Росії, – а ви увійшли в найганебнішу сторінку історії як військові злочинці за 40 тисяч рублів зарплати і палку ковбаси, яку віджимають на "Ізоляції" у полонених із передачок. Я 28 місяців слухав, як ви б'єте жінок у сусідніх камерах, змушуєте співати пісні під тортури і затягували людей з електроопіками в камери, де вони і далі повинні "тримати стіну плачу". Вам всім було дуже смішно. Тепер посміємося ми", – журналіст "Радіо Свобода", колишній бранець тюрми "Ізоляція" Станіслав Асєєв.

У вівторок, 30 березня, Офіс генерального прокурора заочно оголосив про підозру двом бойовикам, які були у складі незаконних збройних формувань РФ, через тортури українців у підпільній в'язниці "Ізоляція" в місті Донецьк. Підозрювані є так званими "оперуповноваженими" підконтрольного РФ збройного формування "МГБ ДНР" й з 2016 року позбавляли волі цивільних осіб й утримували їх у полоні. Крім того, вони застосовували до полонених насильство і тортури, зокрема катували електричним струмом. Слідством встановлено майже 40 цивільних постраждалих осіб, які утримувались у в’язниці "Ізоляція".


Наше незалежне медіа існує завдяки вашій підтримці. Допоможіть нам робити більше, підтримавши нас будь-якою сумою на Патреоні. 


В ОГП зазначили, що загалом повідомили про підозру 9 особам, причетним до тортур цивільних і військових у підпільній в'язниці.

 


Переглядів: 9005

Останні новини