Follow our new website →

www.comebackalive.in.ua

Безпрецедентна допомога союзників та російсько-білоруські навчання на кордонах України: новини тижня, які ви могли пропустити

Безпрецедентна допомога союзників та російсько-білоруські навчання на кордонах України: новини тижня, які ви могли пропустити


 • Військово-Морські Сили ЗС України очікують надходження першого британського тральщика класу Sandown до кінця поточного року.

 • Фонд "Повернись живим" передав мобільний командний пункт для бригадної артилерійської групи однієї з бригад Сухопутних військ. До нього входять компʼютери, монітори, захищене мережеве обладнання та устаткування для звʼязку. Вартість комплекту техніки для одного такого пункту бригадних артилеристів – близько 168,5 тисяч гривень.

 • В Одесі завершують будівництво адміністративної будівлі управління флотилії Військово-Морських сил ЗС України. Вартість робіт складає понад 18 мільйонів 227 тисяч грн без ПДВ. 

 • З нагоди нового навчального року в 10-й морській авіаційній бригаді Військово-Морських Сил України введено в експлуатацію навчальний корпус, призначений для підготовки льотного та технічного складу, повідомили у пресслужбі ВМС. Нове навчальне приміщення оснащене робочими місцями для підготовки особового складу, інтерактивними дошками та іншим сучасним обладнанням.

 • За одержання хабаря від призовника затримано виконуючого обов’язки військового комісара центру комплектування на Житомирщині. Встановлено, що майор ЗСУ вимагав та одержав неправомірну вигоду трьома частинами: талонами на пальне, грошовими коштами та лісоматеріалами, на загальну суму в еквіваленті 1 000 доларів США.

 • Україна будує майданчики для авіації на кордоні із Білоруссю та продовжує інженерне облаштування кордону.

 • Міністерство оборони України встановило 20 січня Днем вшанування захисників Донецького аеропорту. 

 • Фонд "Повернись живим" за кошти передані небайдужими громадянами забезпечив командування Сил територіальної оборони ЗС України компʼютерами та іншою оргтехнікою на суму 680 тисяч гривень. 

 • На одному з навчальних полігонів на Миколаївщині старший лейтенант Богдан Федосенко закрив собою підлеглого від вибуху гранати, таким чином врятував йому життя. Внаслідок вибуху гранати старший лейтенант отримав осколкове поранення та травми. У військовому шпиталі йому надали всю необхідну допомогу. На військовослужбовця чекає недовга реабілітація, однак він стверджує, що почувається добре і вже хоче повернутися до військового строю.

 • Теробороні дозволили використовувати мисливську зброю. Постановою Кабінету Міністрів затверджено порядок застосування членами добровольчих формувань територіальних громад особистої мисливської зброї та набоїв до неї в межах виконання завдань тероборони. Особисту мисливську зброю можуть використовувати всі члени тероборони. Водночас виготовлення, придбання, зберігання та облік як зброї, так і набоїв до неї, здійснюються згідно з вимогами чинного законодавства. Летальне застосування особистої мисливської зброї в межах виконання завдань тероборони дозволяється для: індивідуальної самооборони, самооборони, з метою виконання завдань щодо відсічі збройній агресії проти України.

 • На Житомирщині з військової частини зникло 120 бронежилетів та 100 шоломів. Причиною втрати у ДБР називають порушення військовослужбовцем ЗСУ правил обліку та видачі військового майна. Загальна сума збитків державі склала 572 тисячі грн. Порушнику загрожує до 7 років за ґратами. 

 • За даними СБУ, впродовж 2021 року було зафіксовано понад 1100 завідомо неправдивих анонімних повідомлень, з початку 2022 року – понад 300. Наразі жодне з них після ретельних перевірок не підтвердилось. У Службі безпеки повідомили, що за хвилею псевдомінувань по всій країні стоїть Росія, яка намагається розхитати ситуацію в Україні зсередини.

 •  

  Військові Збройних Сил України затримали у Луганській області бойовика зі зброєю. Кузьменко Максим, якому 41 рік, є найманцем так званого "другого армійського корпусу" (2 АК), "7-ї окремої мотострілецької бригади" (7 ОМСБр) окупаційних сил Росії на Донбасі.

 • СБУ перекрила діяльність "фінансового центруʼ" в окупованому Луганську, який 7 років сплачував податки з мільйонних оборотів до "бюджету "ЛНР". Механізм полягав у діяльності на окупованій території тіньової фінансової установи, яка спеціалізувалася на незаконному переведенні коштів на підконтрольну українській владі територію та у зворотному напрямку. За неповні 7 років її функціонування загальний обсяг коштів, переведених нелегальною фінустановою тільки через українську платіжну систему, сягнув 87 млн гривень. Клієнти сплачували за кожну операцію до 7%, з яких ділки систематично відраховували податки до так званого "бюджету "ЛНР".За даними слідства, організував тіньову фінустанову підприємець з Луганська ще у 2015 році.

 • Міністерство оборони України підготувало нову редакцію наказу про військовий облік для жінок за деякими професіями. Нову редакцію надіслано на погодження до МВС, СБУ та Служби зовнішньої розвідки України. У новій редакції залишили 6 професій та 14 спеціальностей, за якими передбачено взяття жінок-співробітниць на військовий облік.

Станом на 23 січня в Україні за час пандемії зафіксовано 3 857 455 ​заслаблих від COVID-19 (15 444 нових за добу), з них 99 215 померли, 3 582 908 пацієнтів одужали. Від початку вакцинальної кампанії 15 155 838 людей щеплені, з них отримали 1 дозу – 15 155 836 особи, завершили вакцинацію (отримали 2 дози) – 14 457 249 осіб. Щодо ЗСУ, то там станом на неділю хворіє 2011 військових (за добу зареєстровано 84 нових заслаблих), загалом за час пандемії одужали 34 29 військовослужбовців ЗСУ, зафіксовано 112 померлих. Від початку вакцинальної кампанії у Збройних Силах України 238 937 осіб отримали 1 дозу вакцини. 2 дози вакцини отримали 233 499 осіб.

Важливі військові новини тижня, що минає, – у традиційному дайджесті "Повернись живим".

 

У бюджеті є джерело додаткових 45 млрд на переозброєння, – аналітики "ОПОРИ"

У державному бюджеті України є джерело додаткових 45 млрд гривень на переозброєння Збройних Сил України. Про це йдеться у статті "Брат" біля воріт. ЗСУ і субвенції нардепам оприлюдненій аналітиками Громадської мережі "ОПОРА". Автори провели аналіз та вказали, що на "депутатську" та інфраструктурну субвенції, починаючи з 2014-го року, пішла як раз така сума.

У 2015-2021 роках на соціально-економічну субвенцію виділили понад 22 млрд грн (у 2022 році передбачено 6 млрд грн).

У 2021 році Уряд запровадив нову субвенцію — інфраструктурну — та виділив на неї 8 млрд грн. У 2022 році на інфраструктурну субвенцію було закладено вже 9 млрд грн.

Якщо узагальнити включно з 2022 року, то сума складе 45 млрд гривень, що майже у півтора раза перевищує виділеної в держбюджеті на розвиток ЗСУ на цей рік у 32,9 млрд і, зокрема, купівлю нової техніки.

Для прикладу одна з проблем української оборони — відсутність сучасних бойових літаків. Середній вік наших винищувачів вже перевалив за 35 років.

Їх утримання стає надзвичайно складним завданням, у тому числі через те, що багато важливих компонентів виготовляються тільки в Росії. І якщо Україна не зможе купити необхідні деталі, то і літати не буде на чому.


Допомогти команді Фонду "Повернись живим" реалізовувати більше нових проєктів ви можете за посиланням


В Україні сформують 25 бригад та понад 150 батальйонів тероборони

У рамках розгортання системи територіальної оборони в Україні буде створено понад 150 батальйонів. Про це повідомляє Мілітарний з посиланням на Міністерство оборони України.

У складі Сил ТрО ЗСУ триває формування 25 бригад (один регіон – одна бригада), які об’єднуватимуть понад 150 батальйонів (один батальйон на район).

Постійна чисельність Сил ТрО у мирний час складатиме 10 тисяч військовослужбовців.

По штату особливого періоду підрозділи Сил ТРО нараховуватимуть понад 130 тисяч осіб, для чого буде сформовано відповідний резерв.

Бригади територіальної оборони України (ТРО) станом на січень 2022 рік

За інформацією командувача Сил ТрО, станом на 17 січня 2022 року визначено 86% місць дислокації підрозділів тероборони по всій Україні.

Сили територіальної оборони – це окремий рід сил у складі ЗС України та їх розгортання відбуватиметься у три етапи. На першому етапі бригади і батальйони Сил ТрО розгортатимуться по штату мирного часу.

У кожному батальйоні формується кістяк з військовослужбовців ЗСУ. Їх завданням є командування, навчання та злагодження цивільних осіб, які укладуть контракт про службу в резерві ТрО і захищатимуть територію, де проживають. Шляхом цих резервістів ТрО кожен батальйон нараховуватиме до 600 осіб.

Формування резерву ТрО по штатах особливого періоду – це другий етап після того, як у батальйонах та бригадах буде створено організаційно-управлінське ядро з військовослужбовців та забезпечені відповідні умови.

За тими, хто укладе контракт і служитиме у резерві ТрО, буде закріплено зброю. Вона буде видаватися на час навчань, або у разі виникнення визначених ситуацій. На даний момент Міноборони розпочинає системний діалог з органами місцевої влади та самоврядування щодо забезпечення сил ТрО необхідними ресурсами.

Журналісти опублікували розслідування про перекидання російських військ до українських кордонів

Російські війська перебувають вже за 40 кілометрів від кордону з Україною і прибули туди "у відрядження на 6—9 місяців". Про це йдеться у спільному розслідуванні "Радіо Свобода" та Conflict Intelligence Team (CIT).

Журналісти зазначають, що у звʼязку з наближенням навчань "Союзна рішучість — 2022" російська військова техніка поступово прибуває до Білорусі — однак лише частина її рухається до заявлених для навчань полігонів. Інша частина зупинилася на півдорозі — під Гомелем, у районі за 40 кілометрів від Чернігівської області та за 90 кілометрів від Київської.

Команда CIT зазначила, що за останній тиждень у соцмережі TikTok зʼявилося кілька нових відео про перекидання озброєння та особового складу, зокрема знятих під час проїзду ешелонів через Хабаровськ та Єврейську автономну область у Росії.

"Записи відрізняє від інших те, що вони стали дуже популярними в цій соцмережі та зібрали сотні коментарів. Практично в кожному другому з них родичі та друзі контрактників пишуть про їх відправлення "у відрядження" та "на навчання". Більшість повідомляє про те, що пунктом призначення є "Білорусь", інші пишуть, що їхніх знайомих і рідних відправили "в Україну" або "на український кордон", — розслідування Conflict Intelligence Team. 

Проаналізувавши соцмережі, журналісти зʼясували, що до українського кордону перекидається 5 окрема танкова бригада — "бойові буряти Путіна", які у 2014—2015 роках брали участь у війні на Донбасі. "Зокрема, на захід їдуть військовослужбовці 64 мотострілецької бригади з Млечника, Хабаровського краю. У 2015 році їх теж перекидали за тисячі кілометрів від місця дислокації — до Ростовської області", — пише видання.

Крім того, поспілкувавшись із родичами військових, журналісти зʼясували, що до кордону відправили й бригади спецпризначення Головного управління розвідки Міноборони РФ, а аналітикам CIT вдалося знайти в інтернеті відеозаписи з навантаженням і перевезенням техніки, типової для підрозділів спецпризначення (наприклад, з бронеавтомобілями "Тигр").

Отримана "Радіо Свобода" та Conflict Intelligence Team інформація також свідчить про те, що в останні місяці з Далекого Сходу на захід (у Росію чи Білорусь) перекидають частини, "без яких важко уявити повномасштабну військову операцію": військову поліцію, десант, спецпризначенців. Ці війська брали участь і в активній фазі війни на Донбасі у 2014—2015 роках. До того ж російсько-білоруські навчання заявлені на період з 10 по 20 лютого, однак у більшості коментарів до відео з перекиданням військ рідні та близькі військових пишуть, що відрядження триватиме 6—9 місяців.

Головне управління розвідки Міністерства оборони України заявляє, що командування збройних сил Росії продовжує нарощувати бойові можливості своїх військ й на окупованій території в Донецькій та Луганській областях.

"Зокрема, з початку поточного місяця окупанти приховано завезли залізничним і автомобільним транспортом з території РФ до з’єднань і частин 1 (Донецьк) та 2 (Луганськ) АК понад сім тисяч тонн пального, декілька одиниць танків і самохідних артилерійських установок, інше озброєння і боєприпаси, у тому числі для артилерійських систем і мінометів", – пресслужба Головного управління розвідки Міністерства оборони України.

Крім того, російські сили проводять "активний набір найманців" через розгорнуту на території Росії мережу вербувальних центрів, кажуть у ГУР. За повідомленням, їх відправляють на окуповану територію в Донецькій і Луганській областях після проходження інтенсивних курсів підготовки в навчальних центрах.


Наше незалежне медіа існує завдяки вашій підтримці. Допоможіть нам робити більше, підтримавши нас будь-якою сумою на Патреоні. 


Країни НАТО надають Україні потужну підтримку летальною зброєю на тлі загрози можливого повномасштабного вторгнення РФ

Загроза нової повномасштабної російської агресії змусила реагувати й держави-члени НАТО. Протягом тижня, що минає, ціла низка західних демократій висловили готовність або вже надали Україні летальне озброєння та матеріально-технічну допомогу. 

Найбільш активну позицію в допомозі летальним озброєнням надали Сполучені Штати. Станом на неділю, розмір річної військової допомоги Вашингтона зріс до 650 мільйонів доларів, що є рекордом з 2014 року. В ніч на 22 січня в аеропорт Києва прибула перша партія летальної зброї зі США. Вона включає 200 тис. фунтів (90 тонн) летальної зброї, зокрема боєприпаси для українських військових на лінії фронту та ручні одноразові гранатомети M141 Bunker Defeat Munition (BDM).

В адміністрації Байдена також підтвердили наміри передати Україні багатоцільові гелікоптери Мі-17. Відповідний запит вже був відправлений у конгрес Сполучених Штатів. У рамках американської військової допомоги Збройні Сили України мають отримати шість транспортних гелікоптерів Мі-17-В5 та Мі-8МТВ, а загалом наша держава претендує на дев’ять повітряних машин цього типу.

21 січня сенатор США Джин Шахін представила законопроєкт про ленд-ліз для захисту демократії в Україні, який має на меті спрощення надання військової допомоги Києву. Ініціатива з’явилася за підсумками недавньої поїздки делегації американських парламентаріїв в Україну. Цей законопроєкт має наділити президента розширеними повноваженнями швидше укладати угоди ленд-лізу безпосередньо з Україною та прискорювати постачання військового обладнання.Також документ гарантує, що бюрократичні перепони не завадять адміністрації діяти швидко, щоб надати Україні інструменти, необхідні для захисту.

Велика Британія передала Збройним Силам України партію протитанкових засобів у вигляді комплексів NLAW. За даними українських оглядачів, які частково підтверджуються британськими урядовцями, йдеться про понад 2 тисячі одиниць ПТРК. 21 січня міністр оборони Сполученого королівства Бен Воллес заявив, що Лондон готовий надати додаткову зброю Києву на тлі зростаючої загрози з боку Кремля. 

Також у Великій Британії серйозно розглядають можливість створення тристороннього військово-політичного союзу з Україною і Польщею. Міністерка закордонних справ Великобританії Елізабет Трас заявила, що після переговорів на високому рівні в Лондоні, які пройшли в грудні 2021 року, між трьома країнами активно розвивається партнерство. А на підтвердження її слів Рада з геостратегії Великобританії опублікував карту потенційного Союзу. На карті Польща, Україна і Британія відзначені, як союзники, а території Росії та Білорусі позначені, як ворожі.

Не пасуть задніх й країни Балтії. За рішенням урядів трьох країн, Литва і Латвія нададуть Україні переносні зенітні ракетні комплекси (ПЗРК) Stinger американського виробництва, а Естонія відправить до нашої держави протитанкові комплекси Javelin. Ці поставки були погоджені з США, як країною-виробником озброєння. Поки не відомо про які саме кількісні обсяги йдеться.

20 січня 2022 року Міністерство оборони Республіки Чехія заявило про готовність допомогти Україні зброєю та обладнанням. За даними місцевих журналістів, уряд країни наступного тижня має затвердити рішення щодо відправки в Україну артилерійських боєприпасів.

Данія виділить Україні €22 мільйони на посилення сектору безпеки. Ці кошти мають допомогти країні "зміцнити стійкість і здатність справлятися з тяжкими наслідками війни на Донбасі". Міністр закордонних справ Данії наголосив, що програма, по-перше, спрямована на зміцнення безпеки та згуртованості східних регіонів України, а також підтримає оборонну реформу України та нарощування потенціалу української оборони. Крім того, данське МЗС уточнило, що програма спрямована на «покращення діалогу між людьми з обох боків лінії зіткнення, щоб сприяти вирішенню конфліктів та примиренню на місцях».

Берлін, на відміну від США, Британії, Польщі та інших союзників з НАТО, відмовляється від постачання летальної зброї Україні. За словами німецьких чиновників, глухий кут у питанні надання Україні озброєння - результат тривалої політики Берліну щодо експорту зброї до регіонів з напруженою ситуацією.

Попри неодноразові заклики України, у ФРН не планують постачати зброю Києву, адже це, на думку німецьких урядовців, може лише посилити напруження та зробити переговори з Москвою ще важчими, ніж вони вже є. Ця позиція також закріплена у коаліційній угоді чинного уряду. Утім, останнім часом навіть всередині ФРН лунає дедалі більше закликів переглянути її.

Щобільше Берлін забороняє постачання Україні зброю німецького походження, продану чи передану іншим країнам НАТО. За даними видання Wall Street Journal, йдеться про 122-мм гаубиці Д-30 радянського виробництва. Після возз'єднання ФРН ці гаубиці відправили до Фінляндії, яка своєю чергою передала їх Естонії у 2009 році. Це вже не перший подібний прецедент, коли Берлін не тільки не допомагає Україні навіть оборонним озброєнням, а й блокує прагнення інших країн НАТО таку допомогу Україні надати.

В той самий час командувач ВМС Німеччини віцеадмірал Кай-Ахім Шенбах був змушений подати у відставку та йти на пенсію на фоні скандалу, який спричинили його публічні заяви щодо України, пише Bild.  Все розпочалося, 21 січня коли Шенбах під час конференції Індійського інституту оборонних досліджень заявив, що окупований Росією Крим ніколи не повернеться до складу України. "Крим “пішов” і ніколи не повернеться", – сказав він. І що Україну з Грузією не варто приймати в НАТО. 

Натомість якщо говорити про матеріально-технічну допомогу, то Берлін передасть Збройним Силам України польовий шпиталь. Повністю споряджений польовий госпіталь буде переданий, включно з необхідною підготовкою, і це все буде співфінансовано Німеччиною на суму €5,3 мільйона. 


Переглядів: 10392

Останні новини