Ближче до НАТО: нові закупівлі, реакція на російську загрозу в Чорному морі та план дій щодо членства України в Альянсі

Ближче до НАТО: нові закупівлі, реакція на російську загрозу в Чорному морі та план дій щодо членства України в Альянсі


Перша закупівля через Агенцію з підтримки та постачання НАТО, відповідь Альянсу на експансіоністську політику Росії в Чорноморському регіоні та плани України щодо наближення повноцінного членства – "Повернись живим" підготував підбірку новин про співпрацю нашої країни з союзниками на Заході.   

Міноборони здійснило першу закупівлю через Агенцію НАТО, повідомила пресслужба Місії України в Північноатлантичному альянсі. Нею стало придбання для потреб Збройних Сил України гусеничної стрічки для бойових машин піхоти БМП-1 та БМП-2.

Як йдеться у матеріалі "Мілітарного", самостійний вихід на міжнародні ринки дозволить значно зекономити кошти на закупівлях та уникнути більшості корупційних ризиків, які присутні, коли оборонне відомство вимушено користуватися послугами компаній-посередників.

Примітно, що пресслужба ДК "Укроборонпром" вже двічі повідомляла про успішне освоєння виробництва гусеничних стрічок для бойових машин піхоти – у лютому 2019 року та серпні 2020 року. Спочатку про це заявили на Харківському державному авіаційному підприємстві, а згодом – на Житомирському бронетанковому Заводі ім. Малишева. Однак, як випливає з повідомлення української місії, Міністерство оборони звернулось до Агенції з підтримки та постачання НАТО через яку, як вважають журналісти, здійснення закупівель виявилось дешевшим.

НАТО у Чорному морі

Північноатлантичний альянс нарощує свою військову присутність у Чорноморському регіоні. Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг перед зустріччю міністрів закордонних справ країн-членів і союзників.

"Ми підсилюємо нашу політичну і практичну підтримку, оскільки бачимо, що Росія збільшує військову присутність, не в останню чергу в Криму. Тому нам потрібно і далі зміцнювати свою присутність в регіоні", – Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

Як сказав генсек Альянсу, Чорноморський регіон має стратегічне значення для НАТО і всіх союзників. Він додав, що зараз відбувається розгортання навчальної багатонаціональної бригади в Румунії. 

2 грудня відбудеться зустріч глав МЗС країн НАТО, також за участю міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби.


Наше незалежне медіа існує завдяки вашій підтримці. Допоможіть нам робити більше, підтримавши нас будь-якою сумою на Патреоні. 


Україна на шляху в Альянс

Україна має намір отримати план дій щодо членства у НАТО вже у 2021 році — на наступному військовому саміті Альянсу, заявив міністр оборони Андрій Таран.

"Ми будемо сподіватися на вашу всебічну політико-військову підтримку для прийняття такого рішення на наступному саміті НАТО у 2021 році. Це стане практичним кроком і демонстрацією відданості рішенням Бухарестського саміту 2008 року", - міністр оборони України Андрій Таран.

За його словами, для НАТО було б правильним рішення про надання членства Україні та Грузії, оскільки це буде мати істотний вплив на безпеку і стабільність Альянсу. Зокрема, в Чорноморському регіоні.

Останні матеріали:

Переглядів: 4405

Останні новини