Бомбардувальники Повітряних сил США – у повітряному просторі України (Фото, Відео)

Бомбардувальники Повітряних сил США – у повітряному просторі України (Фото, Відео)


У понеділок, 14 вересня, три стратегічні бомбардувальники Повітряних сил США В-52Н у супроводі винищувачів Повітряних сил ЗСУ увійшли у повітряний простір України.

Про це повідомили у пресслужбі Командування Повітряних сил ЗСУ.

«В-52 під прикриттям українських винищувачів взяли курс в акваторію Чорного моря для спільних дій з країнами-партнерами у сфері колективної безпеки. Такі патрулювання матимуть регулярний характер, адже місії В-52 в небі України є частиною давно запланованого розгортання шести B-52 на авіабазі Ферфорд Королівських Військово-повітряних сил Великої Британії», – йдеться у повідомленні.

Фото: пресслужба Командування повітряних сил ЗСУ

У відомстві підкреслили, що екіпажі B-52 забезпечують можливості колективної оборони для США, союзників по НАТО і партнерів, а також стратегічні та оперативні можливості для стримування Росії.

«Стратегічні партнери України в черговий раз натякають російському керівництву, що не залишать Україну наодинці та не дадуть перетворити Чорне та Азовське моря у внутрішні озера РФ», – заявили у пресслужбі Командування Повітряних сил ЗСУ.

Фото: пресслужба Командування повітряних сил ЗСУ

Зазначимо, що це вже не перше патрулювання американських бомбардувальників у повітряному просторі України. Так, 4 вересня, три B-52H та українських винищувачів МіГ-29 та Су-27 патрулювали узбережжя Азовського моря. Вранці 4 вересня бомбардувальники вилетіли із авіабази Ферфорд у Великій Британії, пролетіли над територією Європи, де їх супроводжували винищувачі ВПС країн НАТО та ключових партнерів Альянсу. Українські військові льотчики зустріли В-52 на польському кордоні, здійснили супровід через територію України до узбережжя Азовського моря та в зворотному напрямку.

«Така формація не на жарт схвилювала російських окупантів, які на перехоплення підняли одразу вісім винищувачів (4 Су-27 и 4 Су-30) й перевели в повну бойову готовність ППО Південного воєнного округу», – розповіли тоді у пресслужбі Командування Повітряних сил ЗСУ.

Наше незалежне медіа існує завдяки вашій підтримці. Допоможіть нам робити більше, підтримавши нас будь-якою сумою на Патреоні.

Довідка. Boeing B-52 Stratofortress «Стратосферная фортеця» – американський стратегічний бомбардувальник фірми «Боїнг», що стоїть на озброєнні Повітряних Сил США з 1955 року. На висотах близько 15 тисяч метрів він може нести різні види озброєння, зокрема, ядерне. Втім, бомбардувальник успішно здатен наносити удари і на малих висотах. Загалом В-52 може нести до півсотні боєприпасів загальною вагою 31,5 тон.

Головне фото: пресслужба Командування повітряних сил ЗСУ

Останні матеріали:


Переглядів: 8293

Останні новини