До Сил реагування НАТО приєднається ще один підрозділ ССО України

До Сил реагування НАТО приєднається ще один підрозділ ССО України


До Сил реагування НАТО вступить ще один підрозділ Сил спеціальних операцій ЗС України, зараз він готується до проходження оцінювання першого рівня NEL-1, повідомляє пресслужба Командування вітчизняного ССО.

Це – складова перевірки та зворотного зв’язку концепції оперативних можливостей Альянсу. За правилами НАТО, кандидатів у Сили реагування оцінюють саме під час міжнародних заходів підготовки. Тож, задля цього влітку 2021-го в Україні відбудуться багатонаціональні навчання “Silver Saber - 21”.

Участь у них окрім підрозділу українських ССО візьмуть польські партнери. Вже нині в Україні перебуває делегація командування Сил спецоперацій республіки Польща, чиї представники є менторами українського підрозділу. Вони взяли участь у плануючій конференції з організації і проведення навчань “Silver Saber - 21”. Також очікується, що участь у навчаннях візьмуть і представники США.

“Silver Saber - 21” є першим із двох етапів оцінювання підрозділу ССО України представниками НАТО. За умови вдалого складання іспитів міжнародним партнерам, іще одна частина українських SOF стане до бойового чергування у складі Сил реагування НАТО у 2022 році.

2020 року один із підрозділів Сил спеціальних операцій ЗСУ вже отримав оцінку «боєготова» від представників Альянсу. А Україна стала першою країною, чий підрозділ ССО увійшов до Сил реагування НАТО, без членства у Північноатлантичному Альянсі.


Наше незалежне медіа існує завдяки вашій підтримці. Допоможіть нам робити більше, підтримавши нас будь-якою сумою на Патреоні. 


Сил реагування НАТО (NATO Response Force - NRF) були створені країнами-членами Північноатлантичного Альянсу у 2002 році й замінили Союзне Командування Європи Мобільними Силами. До NRF входять сухопутні війська, підрозділи спеціального призначення, повітряних, морських сил. Вони перебувають у постійній бойовій готовності і залучаються протягом 5 днів до операцій з реагування на кризові ситуації по всьому світу. Під час військових конфліктів Сили реагування НАТО мають стримувати ворожі сили до прибуття основного угруповання протягом 30 днів.


Переглядів: 5468

Останні новини