Гібридний Мінськ або відлік до чергового загострення розпочато

Гібридний Мінськ або відлік до чергового загострення розпочато


Чергове засідання Тристоронньої Контактної Групи не принесло жодних результатів. Обіцяне Зеленським закінчення війни вже цього року, залишається лише бажанням Президента та його офісу, плани яких множить на нуль Москва, до якої вони так швидко бігли на зустріч з небезпечними для нас з вами поступками. Жнива довіри ОП ми збираємо саме зараз, коли Росія категорично відмовляється говорити про обмін полоненими та нарощує військову присутність на сході України.

Кравчук + Фокін = ?

Протягом минулого місяця ці дві одіозні особи розривали інформаційний простір від «В нас все з вами буде добре» на передачі в Скабєєвої, до «Треба зрозуміти, все пробачити й заочно амністувати» в інтерв’ю Гордону, фанатику збору доказів для Гааги. Досить довгий час спостерігав за цим лайном в соціальних мережах і на телеканалах, але чекав конкретику. І ось вона таки сталась, на онлайн зустрічі мінської ТКГ, де перший Президент України Леонід Кравчук заткнув рота своєму опоненту Борису Гризлову. Останньому довелось побризкати слиною на камеру та знервованим перервати зв'язок.

Кравчук з Фокіним «наговорили» різним журналістам на років п’ять тюрми, за що отримали нищівну критику від громадян України та недовірливе ставлення в майбутньому. Ми всі чудово розуміємо, що ці тези регулярно прописуються в офісі Медведчука, за що стара гвардія отримує непогані девіденди, як і решта проросійських українських політиків. Але на засіданнях ТКГ ми спостерігаємо зовсім іншу картину. Злагоджена дія усіх підгруп, регулярні зауваження Росії за порушення домовленостей з побажанням поїхати до Сибіру, подумати над поведінкою й повернутись за стіл переговорів. Тим, як Кравчук заступився за своїх колег, поставивши на місце Гризлова, особисто задоволений.

Як Єрмак загнав в нас в пастку?

Наважусь спрогнозувати, що наступна зустріч ТКГ, яка має відбутись за два тижні, теж нічого не дасть, як і попередні три. Користуючись своїми незрозумілими вимогами в політичній підгрупі, Росія блокує всі рішення, пропозиції, ініціативи. Саме в політичній підгрупі агресор вимагає говорити з ОРДЛО напряму та скасувати постанову щодо непроведення виборів на Донбасі. Чому ставлю наголос саме на політичній підгрупі!? Її не було до травня 2019 року, а ініціаторами створення став всім нам відомий – Андрій Єрмак, голова офісу Президента. Саме там Росія має змогу забути про Мінськ-1, дорожню карту, прийняту на початку 2019 в Мюнхені, з дванадцятьма кроками завершення війни, постійним моніторингом на російсько-українському кордоні та верифікацією з боку ОБСЄ та багато чим іншим.

Виходячи з того, яка кількість консультацій проводиться перед кожною зустріччю, не думаю, що це був хитрий план Офісу президента, який загнав себе в пастку. Навіть немає можливості домовитись про черговий обмін полоненими, повернувши десятки бійців. Є лише один позитивний момент за фактом попередніх трьох зустрічей – допуск Червоного Хреста до ув’язнених. Є ще одна домовленість – відкриття нових КПВВ в Луганській області, але це більше на руку ОРДЛО, ніж нам. Чи потрібен такий формат переговорів, який майже за рік часу не приніс жодного результату? Думаю, питання риторичне.

Наше незалежне медіа існує завдяки вашій підтримці. Допоможіть нам робити більше, підтримавши нас будь-якою сумою на Патреоні.

Загострення неминуче

Ситуація на фронті – напружена. Відвертають увагу пожежі в Луганській області, але загалом хлопці готові до розвитку будь-яких подій, цілодобово знаходячись в бойовій готовності, а відведена техніка готова прибути в лічені хвилини та знищити передню лінію ворога. Жаліти окупантів ніхто не збирається. Всі чудово розуміють, що ворожий обстріл може розпочатись кожної миті, а відповідь має бути такою, щоб почули на околицях Ростова.

Фактів, які вказують на те, що ворог найближчим часом розпочне свої провокації дуже багато:

  • Наприкінці серпня прибув черговий (98-ий) так званий «гуманітарний» конвой. Наші друзі Informnapalm визначили, що разом з подарунками з Москви прибули бійці 108-го десантно-штурмового полку РФ, а також 22-ої бригади спецпризначення ГРУ.
  • Всі підрозділи 1-го та 2-го армійських корпусів ОРДЛО провели командно-штабні навчання, поповнились особовим складом, який тишком нишком прибуває крізь неконтрольовані ділянки державного кордону.
  • За офіційними даними Головного Управління Розвідки Міністерства Оборони, на початку вересня залізницею на окуповані території було доставлено 700 тонн палива та 6 вагонів з боєприпасами. Але це лише невелика частина, яку вдалось підтвердити. Більшість боєкомплектів прибуває колісною технікою під покровом ночі, через кордон з РФ.
  • ОБСЄ фіксує факти порушення відведення важкого озброєння і що найцікавіше, його переміщення. Ми чудово розуміємо, що ОБСЄ бачить лише невелику частину, бо їхня робота на окупованій території практично заблокована, а спостерігачів майже нікуди не допускають.
  • Противник досить непогано укріпив більшість позиції передньої лінії, на деяких навіть заливали бетон. Зафіксовані нові траншеї та вогневі точки біля зон розведення в районі Золотого та Петрівського.
  • Вже другий день поспіль ворожі підрозділи приводяться в бойову готовність, чекаючи команди. А в перехватах наші розвідники все частіше чують «Выстрелять все, что мы вам привезли. Резерв использовать по команде».

Спираючись на історичну складову, статистику обстрілів (а їх ОБСЄ нарахувала за минулі два тижні 898), вище наведені факти, можна сміливо прогнозувати – режим тиші протримається не довго. Звісно, припускаємо варіант провокацій і загострення перед черговим засіданням ТКГ, де Гризлов знову буде бризкати слиною й звинувачувати в боях на фронті наше небажання домовлятись з ОРДЛО. Можливо Москва вирішить підмочити рейтинг партії у владі в переддень виборів, застосувавши інформаційну атаку а-ля «Зеленский не сдержал обещания». Не виключаємо варіант, що на таку довгу тишу впливають події в Білорусі й Росія не хоче розпорошувати свої сили.

Варіантів чимало, але вище наведені факти означають лише одне – мир наразі неможливий і ворог нам ще покаже свої зуби, які ми повибиваємо. Тримайте голову холодною, а руки чистими! Допомагайте своїй армії та насолоджуйтесь спокоєм. Своєю чергою, ми 24/7 готові підставити плече нашим захисникам.

Рубрика «Експертна думка» містить матеріали, які відображають винятково точку зору автора. Вона не претендує на об’єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться.

Останні матеріали:

 

 


Переглядів: 3026

Останні новини