24 вересня на полігоні "Ягорлик" у Херсонській області в межах стратегічного командно-штабного навчання "Об'єднані зусилля-2021" розпочалася підготовка підрозділів протиповітряної оборони Повітряних Сил ЗС України та Сухопутних військ. Навчання тривали майже тиждень, протягом яких відбиття ракетного удару та нападу авіації противника відпрацювали дивізіони ЗРК С-300ПС/ПТ, Бук-М1, С-125М1 та "Оса-АКМ".
Про це йдеться у репортажі АрміяInform.
За легендою навчань, створене угруповання військ ППО обороняло важливі державні об’єкти від ворожих ракетних ударів та авіанальотів. Так, на початку навчання українські винищувачі Су-27 і МіГ-29 та штурмовики Су-25 "підігравали" підрозділам зенітних ракетних та радіотехнічних військ, виконуючи польоти в ролі контрольних цілей для комплексів ППО. Реальним бойовим стрільбам по повітряних мішенях передували тренувальні дні з заліковими імітаційними пусками.
Першими відстрілялися розрахунки зенітних ракетних комплексів малого радіуса ураження С-125 М1 та "Оса-АКМ". Їхніми цілями були малорозмірні літальні апарати – ворожі безпілотники, що виконували розвідувальну місію наших позицій. Імітували БПЛА противника — ВР-2 "Стриж" та освітлювальні артилерійські снаряди.
Далі в протиповітряний бій вступили "Буки" і "С-300". Цьогоріч їхня робота здебільшого була спрямована на відбиття ракетного удару. Повітряними мішенями, що імітували політ крилатих ракет, виступили БПЛА ВР-3 "Рейс".
Не обійшлося і без провокацій з боку окупантів. В районі проведення бойових стрільб в акваторії Чорного моря, літаки-розвідники РФ Су-24МР та Іл-20 грубо порушили порядок використання повітряного простору, неодноразово залітаючи у заборонену зону, яку Україна зарезервувала для проведення навчань. Російські літаки перетинали бойові курси мішеней типу ВР-3 Рейс, по яких застосовувалися українські зенітні керовані ракети.
"Російське керівництво вкотре демонструє своє справжнє обличчя, влаштовуючи провокації і наражаючи на небезпеку власних військових льотчиків", - пресцентр Командування Повітряних Сил ЗС України.
Як пише АрміяInform, навчання були максимально наближені до реальних бойових умов, зокрема і за показником інтенсивності.
"Оперативна обстановка змінювалась щодесять хвилин. Постійно змінювались і бойові завдання, і підрозділи, які мали їх виконати. Це сприяло динамічності навчань та тримало в напрузі розрахунки. Ракетникам часто доводилося імпровізувати, знаходити нестандартні рішення, аби відбити повітряний напад ворога", - кореспондент інформаційної агенції АрміяInform Олександр Олехнович.
Загалом розрахунки здійснили понад тридцять пусків зенітних керованих ракет по повітряних цілях.
Фото – Олександр Олехнович, кореспондент АрміяInform