Follow our new website →

www.comebackalive.in.ua

«На Кримському напрямку готові!», – «боги війни» тренувалися відбивати ворожі напади

«На Кримському напрямку готові!», – «боги війни» тренувалися відбивати ворожі напади


Протитанкова батарея 100-міліметрових гармат МТ-12 «Рапіра» та самохідних протитанкових ракетних комплексів «Штурм-С», що входять до складу південного угрупування військ, тренувалася знищувати піхоту, танки та броньовану техніку.

Про це повідомляє Командування об'єднаних сил.

«Військовослужбовців артилерійського підрозділу було піднято за сигналом тривоги. Прибувши до району зосередження, армійці швидко зайняли вогневі позиції в очікуванні техніки та живої сили умовного противника», — розповів командувач об’єднаних сил Збройних Сил України Сергій Наєв.Наше незалежне медіа існує завдяки вашій підтримці. Допоможіть нам робити більше, підтримавши нас будь-якою сумою на Патреоні. 


За його Наєва, гармати «Рапіра» та ПТРК «Штурм-С» вкотре розгорнулися на танконебезпечному напрямку. Головна ціль тренувань — відпрацювання впевнених та злагоджених дій розрахунків, а також точність виконання завдань за умови обмеженого часу.

«На перший погляд, може здатися, що сценарій для артилеристів дуже звичний. На цей полігон вони виїжджають щотижня, тому якоюсь мірою алгоритм дій на ньому відпрацьований. Але командування щоразу намагається змінити цілі та тактичний фон задля поглиблення і вдосконалення навичок ведення сучасного бою».


Сергій Наєв вважає, що мета навчань досягнута – попри спеку військові впоралися з поставленими завданнями, а значить час на полігоні використовується максимально ефективно.

Довідка:
Радянський самохідний протитанковий ракетний комплекс 9П149 «Штурм-С» прийняли на озброєння в 1979 році. Обладнаний напівавтоматичною радіокомандною системою наведення. Встановлений на гусеничному шасі плаваючого легкого бронетранспортера-тягача МТ-ЛБ. Стріляє надзвуковою ракетою 9М114 «Кокон» калібру 130 мм, яка може пробивати броню до 600 мм, також може комплектуватися керованою ракетою 9М114Ф з фугасною бойовою частиною. Максимальна дальність стрільби – 4-5 км, темп стрільби – 3-4 постріли на хвилину.
На XVII Міжнародній спеціалізованій виставці «Зброя та безпека» у Києві в червні 2021 року державне підприємство ДККБ «Луч» вперше публічно представило мобільний протитанковий комплекс 543 «Барєр-С» (глибока модернізація радянського протитанкового ракетного комплексу 95149 «Штурм-С»). На відміну від радянської версії, яка могла стріляти ракетами 9М114 «Кокон» лише у світлу частину доби, український комплекс може успішно діяти при будь-якому освітленні й погоді на дистанціях у 6-7 км, при цьому уражати цілі, що мають бронезахист товщиною понад 800 мм. Розробники розраховують на завершення державних випробувань та прийняття комплексу на озброєння до кінця 2021 року.
Радянська 100-мм буксирована протитанкова гармата МТ-12 «Рапіра» створена наприкінці 1960-х років, у виробництві з 1980 року. Перевозиться штатним тягачем МТ-Л або МТ-ЛБ. Дальність прямого пострілу – 2200 м. Ураження броні – до 300 мм. Практична прицільна швидкострільність – 6 пострілів на хвилину, найбільша – 12 пострілів на хвилину.Фонд «Повернись живим» з 2014 року передав на фронт понад 1300 планшетів з комплексом «Броня», який дозволяє влучно стріляти із закритих позицій. А від початку року на навчання наших артилеристів витрачено 263 075 грн, ще 67 тисяч — на необхідне обладнання, в тому числі 15 комплектів планшетів та підсумків до них. Допомогти нам наближати нашу перемогу завжди можна тут.


Фото: Міноборони України


Переглядів: 5717

Останні новини