Майбутня адміністрація США виступає за посилення військової допомоги Україні

Майбутня адміністрація США виступає за посилення військової допомоги Україні


Кандидати на посади міністрів у команді переможця виборів президента США Джо Байдена заявили про свої наміри посилити військову допомогу Україні, в тому числі й надати їй летальне озброєння для захисту від російської агресії. Про це повідомляє "Мілітарний". 

За таку підтримку вже виступили кандидат на посаду Державного секретаря США Ентоні Блінкен та потенційний Міністр оборони США Ллойд Остін. 

Як пише Голос Америки, під час слухань у Комітеті із закордонних справ Сенату кандидат на посаду Державного секретаря США Ентоні Блінкен виступив за надання Україні військової допомоги. Очікується, що вже до кінця тижня Блінкена затвердять на посаді глави Державного департаменту США.

"Я підтримую надання Україні оборонної допомоги. Насправді я мав можливість написати саме про це у виданні the New York Times три роки тому", – кандидат на посаду Державного секретаря США Ентоні Блінкен.

Ентоні Блінкен

Дипломат переконаний, що саме американська допомога свого часу дала можливість українському війську посилити позицію України у війні з РФ на Донбасі. 

"Я дуже підтримую, щоб продовжити забезпечення України … програмою з тренування. На мою думку, це справді був успіх, коли впродовж кількох адміністрацій ми змогли ефективно тренувати і допомагати їм різними способами, і українці досягнули істотного поступу у спроможності протистояти агресії яка іде від Росії", – кандидат на посаду Державного секретаря США Ентоні Блінкен.

Також кандидат у міністри оборони США Ллойд Остін назвав пріоритетом підтримку України у сфері безпеки й оборони на тлі її протистояння агресії РФ.

"Підтримка США у сфері безпеки з метою нарощування потенціалу українських сил має залишатися пріоритетом", – кандидат на посаду міністра оборони США Ллойд Остін.

 

Він зазначив, що "твердо підтримує проведення навчань, забезпечення обладнанням та консультативну підтримку, аби допомогти українським силам зберегти територіальну цілісність в умовах тривалої агресії РФ". Остін також підкреслив, що виступає за надання летальної допомоги, "щоб забезпечити Україну озброєнням, необхідним для захисту".

З цією метою він пообіцяв у разі затвердження на посаді продовжувати активно оцінювати потреби України в допомозі та при потребі вносити корективи. І водночас наголосив на необхідності досягнення Україною "сталого прогресу у сфері управління та антикорупційних реформ".

Нагадаємо, раніше "Повернись живим" писав, що Державний департамент США у червні 2020 року схвалив продаж Україні 16 сучасних патрульних катерів Mark VI та супутнього озброєння загальною приблизною вартістю 600 млн доларів за програмою Foreign Military Sale (FMS). У жовтні 2019 року наша держава отримала 2 катери берегової охорони США класу Island, вони прибули до морського порту Одеси та отримали назви "Слов'янськ" та "Старобільськ". 


Наше незалежне медіа існує завдяки вашій підтримці. Допоможіть нам робити більше, підтримавши нас будь-якою сумою на Патреоні. 


У жовтні 2020 року стало відомо, що у США пройшли підготовку до передачі ще три Island'и, наразі екіпажі ВМСУ прибули до Балтімора для проходження підготовки. Всі 5 катерів американська берегова охорона надала Військово-морським силам в межах програми "Надлишкового оборонного обладнання". 

 З 2014 року уряд США виділяє для потреб Збройних Сил України матеріальні засоби, озброєння та військову техніку. Загальна сума переданої допомоги Україні становить майже 543 млн доларів.

Водночас військовий аналітик і директор Фонду "Повернись живим" Тарас Чмут відзначає, що військове керівництво України не завжди здатне використати запропоновану союзниками допомогу. 

"У 2020-му ми не отримали ані "Кентаврів", ані розвідника "Сімферополь". Ми в чергове відтермінували отримання американських "Айлендів" та "Марків". Але ми за місяць (!) вирішили, що нам потрібні турецькі корвети! У державі, де офіційно туалетний папір довше купують, під шумок року, вирішили купити кораблі які на сьогодні ніяк не є пріоритетом ані флоту, ані держави. При цьому, купуємо у тих, хто під американськими санкціями. А потім наївно очікуємо на збільшене допомоги від Америки. Купуємо за свої бюджетні кошти. При цьому зриваємо британську пропозицію на ракетні катери під кредитні кошти. Модернізуємо американські "Айленди" радянським озброєнням і дивуємося, чому партнери сміються з нас", – директор фонду "Повернись живим" Тарас Чмут.

Нагадаємо, командувач Військово-морських сил України контрадмірал Олексій Неїжпапа розповів про попередні переговори з Великою Британією щодо будівництва восьми ракетних катерів (з комплектацією) для ВМС України.

«Сподіваємось у січні отримати фідбек від британських колег, тоді терміни й інші деталі стануть більш зрозумілими», – додав командувач ВМС.

Ці катери Британія має намір надати Україні в кредит.


Переглядів: 4347

Останні новини