Майбутнє "Нептуна", переозброєння ЗСУ та критика "москітного флоту": про що говорить в інтерв'ю головнокомандувач Хомчак

Майбутнє "Нептуна", переозброєння ЗСУ та критика "москітного флоту": про що говорить в інтервю головнокомандувач Хомчак


Головнокомандувач Збройних Сил генерал-полковник Руслан Хомчак дав інтерв'ю інтернет-виданню "Апостроф", у якому поділився власним баченням розвитку Військово-морських Сил та переозброєння українського війська. Ключові тези, озвучені головнокомандувачем — у матеріалі "Повернись живим".

"ЗСУ потрібно 5 дивізіонів ракетних комплексів "Нептун" для захисту узбережжя"

Генерал-полковник Хомчак відзначає, що наразі для захисту українського узбережжя від потенційного вторгнення потрібно 5 дивізіонів берегового мобільного ракетного комплексу з протикорабельними ракетами "Нептун". За його словами, перешкод замовити їх для армії немає, а проблема лежить у двох площинах: фінансування Міністерства оборони та здатність підприємства-виробника забезпечити постачання ЗСУ РК-360МЦ "Нептун" у необхідній кількості. Головнокомандувач запевнив, що впровадження цих комплексів є ключовим пріоритетом керівництва ЗСУ. 

"Наступного року стоять відповідні завдання щодо закупівлі "Нептунів", аби ми отримали один дивізіон. Але ж виробити — це одне. А треба, щоб тим дивізіоном хтось керував, щоб цей дивізіон десь розташовувався, щоб він забезпечувався. Я повинен навчити персонал, я повинен відпрацювати для них пункти постійної дислокації, місця маневру, розгортання, стартові позиції, завдання. Ви розумієте, що це таке? Я повинен мати для них сучасні засоби розвідки, щоб вони вразили ціль на відстані у 200-280 км. Тобто, ви розумієте скільки потрібно заходів. Просто виїхати з воріт підприємства – це ні про що. У дивізіонів про які ми говоримо, є шість пускових машин, але це не значить що вони відразу ефективно працюватимуть на захист нашого узбережжя... Тож в кращому випадку ми отримаємо один дивізіон наприкінці 2021 року. Але я ще раз скажу, потрібен не один дивізіон, потрібно набагато більше", - Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Руслан Хомчак.

"Українській армії потрібні не зенітні, а протиракетні комплекси"

Відповідаючи на запитання про стан розробки вітчизняного зенітного ракетного комплексу, генерал-полковник зазначив, що подібні проєкти готувалися конструкторськими бюро "Південне" і "Луч", однак наразі активності у цьому напрямку немає. Зважаючи на рівень озброєності Російської Федерації ракетними системами, Руслан Хомчак вбачає необхідними зосередитися саме на протиракетних засобах. 

"Отже, потрібні не зенітні ракетні комплекси, а протиракетні. Ви прекрасно знаєте, яке сьогодні озброєння має Росія, вони можуть накрити всю територію України своїми ракетами, не заходячи літаками в наш повітряний простір.Так чому ми маємо себе обманювати й казати, що нам потрібен зенітний ракетний комплекс, якщо нам потрібен протиракетний. Він заодно і літаки зіб’є", - Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Руслан Хомчак.

На його думку, українській армії сьогодні потрібні зенітно-ракетні комплекси на кшталт американського MIM-104 Patriot у його протиракетній модифікації. Головнокомандувач розповів, що на всіх рівнях пропонував закупити Patriot для потреб Збройних Сил. 

"Москітний" флот це "катери-камікадзе". ВМС потрібно 4 корвети"

У інтерв'ю "Апострофу" Хомчак розкритикував концепцію "москітного" флоту. На його думку, якщо Військово-морські сили рухаються до запровадження стандартів НАТО, то не варто зосереджуватися на використанні суден, які у протистоянні  з противником матимуть "квиток в один кінець". Головнокомандувач назвав "москітний" флот "катерами-камікадзе".

Водночас генерал відзначив позитивні якості американських катерів Mark VI й підкреслив потребу у них для українського флоту, однак додав, що у зв'язку з необхідністю протидіяти Чорноморському флоту РФ, варто відпрацьовувати тактику їх застосування з вміннями, навичками та хитрістю. Хомчак розповів, що Велика Британія наразі перебуває на стадії підписання договорів про виробництво для України 8 ракетних катерів з норвезькими ракетами NSM (Naval Strike Missile) з дальністю враження у 180 км. 

Поділився головнокомандувач і більш амбітними планами. Так, наприклад у найближчі роки керівництво ЗСУ хоче придбати та ввести до складу ВМС 4 корвети. 

"Мені потрібен корвет. Мені якомога швидше потрібен сучасний корвет, а далі питання не до мене, а до політиків чи економістів. Мені все одно звідки вони мені дістануть той корвет. Але мені необхідні для флоту чотири корвети – це той мінімум, який на сьогодні потрібен", - Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Руслан Хомчак.

Окрім корветів Хомчак заявив, що до 2030 року хочуть отримати 4 десантні кораблі, близько 30 протидиверсійних станцій CERBERUS та безпілотні протимінні комплекси в Чорному та Азовському морях. 

"Причіпну артилерію треба передати теробороні, а ЗСУ потрібні мобільні автоматизовані артилерійські комплекси"

Таку думку головнокомандувач висловив обговорюючи досвід війни у Нагірному Карабасі. Генерал певен, що сучасна війна "підіймається вгору", а тому українським виробникам варто зосередитися на тому, як захистити техніку від ураження з неба ударними безпілотниками й іншою сучасною зброєю. В цьому ж аспекті Хомчак згадав і про необхідність осучаснення артилерійського парку.  

"Крім того, в армії ми повинні відходити від причіпної артилерії. Її треба передати в територіальну оборону. А Збройним силам потрібні мобільні автоматизовані артилерійські комплекси, які мають швидкість, можливість автоматизованої моментальної прив'язки до місцевості, опрацювання даних та підготовки для стрільби. Цього ми ніколи не доб'ємося на причіпній артилерії", - Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Руслан Хомчак.

"Модернізація радянських розробок дасть змогу викорстовувати їх не одне десятиріччя"

Обговорюючи питання забезпеченості Збройних Сил бронетехнікою, зокрема і танками, генерал-полковник заявив, що анонсованого вже багато років постачання нових танків БМ "Оплот" не відбувається, а тому наразі в армії зосередилися на відновленні та модернізації радянських Т-64. Головнокомандувач певен, що заміна та осучаснення ряду елементів машини дасть змогу їх використовувати не один десяток років. 

"У них класна броня. Ми міняємо вже сьогодні силові агрегати на більш потужні. Там потрібні нові прилади спостереження, новий зв'язок, нова система захисту, в тому числі і згори. І тоді цей танк буде актуальний не одне десятиріччя", - Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Руслан Хомчак.

Він переконаний, що ВПК варто відмовитися від розробки машини зв'язку на базі БТР-4, оскільки для даної модифікації не потрібний бойовий потенціал української розробки. З цим завданням, як вважає головнокомандувач, впорається і глибинна модифікація радянської БТР-60 з автоматизацією та встановленими сучасними системами зв'язку. Така комбінація, певен Хомчак, буде достатньою та ефективною для якісного пересувного пункту управління. 


Наше незалежне медіа існує завдяки вашій підтримці. Допоможіть нам робити більше, підтримавши нас будь-якою сумою на Патреоні. 


Окремою проблемою переозброєння, генерал називає закупівлю бойових машин піхоти та самохідних мінометів для потреб ЗСУ.   

"Сьогодні на ринку нам ніхто не може запропонувати БМП, які ми можемо купити, виходячи з наших можливостей. Але на найближчий час, ми бачимо, що Україна може повністю ремонтувати ті БМП-1 та БМП-2, які ми маємо. Ми беремо наші бойові модулі, з нашими гарматами й отримуємо БМП, який ще 20 років буде актуальний. І це виходить набагато дешевше. Бо якщо ми зараз просто купимо БМП-2, то дуже скоро можемо отримати проблему, яка пов`язана з гарматою 2А42. Вона російська та виробляється лише в Росії", - Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Руслан Хомчак.

 

 

Останні матеріали:

Переглядів: 5557

Останні новини