Макрон запропонує Україні купувати французькі винищувачі Rafale, - ЗМІ

Макрон запропонує Україні купувати французькі винищувачі Rafale, - ЗМІ


Французькі ЗМІ повідомляють, що під час свого візиту до Києва президент Франції Емануель Макрон запропонує керівництву України закуповувати для Збройних Сил винищувачі Dassault "Rafalе". 

Про це пише французьке профільне видання Opex360.

Як стверджують журналісти, президент Макрон зацікавлений у тому аби винищувачі з його країни замінили радянські МіГ-29, які перебувають на озброєнні ЗСУ. Аналітики видання відзначають, що парк літаків Повітряних Сил дістався Україні у спадок від СРСР й на порядку денному стоїть питання про його модернізацію. 

"Очевидно, що з огляду на конфліктні відносини з Росією, чинна ситуація (у ВПС ЗСУ - ред.) далека від ідеалу, тим більше, що тримати ці літаки в польоті дорого", - Opex360

У травні 2020 була ухвалена Візія-2035, у якій викладено погляд командування на переозброєння авіації. Зокрема розглядається заміна літаків МіГ-29, Су-27, Су-24М, Су-25, Су-24МР на єдиний багатоцільовий винищувач.

Прогнозується наявність в 2035 році чотирьох бригад (зараз сім - ред.) багатоцільових винищувачів типу Saab JAS-39E/F Gripen, F-16 Block 70/72 або ін., однієї транспортної бригади (зараз три - ред.), навчальної авіабригади та чотирьох бригад (або полків) розвідувально-ударних безпілотників.

Орієнтовна вартість переоснащення тактичної авіації становить близько 200 млрд грн. У рамках першого, підготовчого етапу (що триватиме до 2025 року - ред.) має бути проведений в 2021-2022 роках тендер та підписаний контракт на закупівлю багатоцільового винищувача, обмежені постачання якого (загальна кількість до 6-12 літаків - ред.) повинні розпочатися у 2023-2025 роках.


Наше незалежне медіа існує завдяки вашій підтримці. Допоможіть нам робити більше, підтримавши нас будь-якою сумою на Патреоні. 


За даними джерел сайту Intelligence Online, можливий продаж Dassault "Rafalе" в Україну є головним пріоритетом в обговоренні під час майбутнього візиту Макрона до Києва.

"Президент Франції вірить у шанси на перемогу Rafale у колишньому бастіоні радянської промисловості", – Intelligence Online.

Французькі журналісти відзначають, що на відміну від конкурентів, їх виробники вже мають налагоджену систему виконання контрактів з українським Міністерством внутрішніх справ. Саме на Арсена Авакова, як йдеться у матеріалі "може розраховувати" іноземна компанія, оскільки його відомство закупило 55 гелікоптерів компанії Airbus та патрульних катерів типу OCEA. За даними Intelligence Online, Париж може гарантувати можливий контракт Rafale до 85%.

Dassault "Rafale" -  французький багатоцільовий винищувач покоління 4+, розроблений французькою компанією Dassault Aviation. З 2000 року експлуатується ВПС і ВМС Франції. На озброєнні французької армії перебуває понад 150 машин різних модифікацій. Операторами винищувачів є також Повітряні Сили Індії, Катару та Єгипту. 

Переглядів: 4963

Останні новини