Мін`юст США висунув звинувачення шістьом офіцерам ГРУ через масштабні хакерські атаки

Мін`юст США висунув звинувачення шістьом офіцерам ГРУ через масштабні хакерські атаки


Шість чинних і колишніх російських військових обвинувачують у зламі комп'ютерних мереж перед французькими виборами, хакерських атаках під час зимових Олімпійських ігор у Пекіні 2018, а також нападах на сайти лікарень та підприємств у США, йдеться в обвинувальному акті Міністерства юстиції, оприлюдненому в понеділок. Як повідомляє Assoсiated Press, у ньому детально розглядаються руйнівні атаки на широкий спектр цілей та вказується той самий підрозділ Кремля, який підозрюють у втручанні в американські вибори 2016 року.

На думку прокурорів, «хакерські атаки офіцерів російського військового відомства, відомого як ГРУ, спрямовані на просування геополітичних інтересів Кремля та відплату його ворогам».

Вони, зокрема, включають напади на електромережі України; на політичну партію президента Франції Еммануеля Макрона напередодні виборів 2017 року; спроби покарати організаторів Олімпійських ігор, які заборонили до участі російську команду через любов до допінгу; і також перешкоджання розслідуванню отруєння колишнього російського шпигуна та його дочки «Новачком».

Постер із шістьма розшукуваними офіцерами російської військової розвідки демонструють перед пресконференцією в Міністерстві юстиції США в понеділок, 19 жовтня 2020 р., У Вашингтоні/AP Photo/Andrew Harnik

У звинуваченні не йдеться про втручання в американські вибори, хоча грушники є частиною того самого підрозділу військової розвідки, який, на думку прокурорів, втручався у вибори президента США у 2016 році шляхом зламу акаунтів електронної пошти демократів.

«У цих комп’ютерних атаках використовувалися одні з найруйнівніших наразі шкідливих програм у світі», – йдеться у повідомленні Мін’юсту США.

Наше незалежне медіа існує завдяки вашій підтримці. Допоможіть нам робити більше, підтримавши нас будь-якою сумою на Патреоні.

Згідно з обвинувальним висновком, з листопада 2015 року і приблизно до жовтня 2019 року обвинувачені разом зі спільниками поширювали шкідливе програмне забезпечення й отримували несанкціонований доступ до комп’ютерів.

Звинувачення проти Юрія Андрієнка, Сергія Детістова, Павла Фролова, Анатолія Ковальова, Артема Очиченка та Петра Пліскуна містять сім пунктів кожен: змова з метою комп’ютерного шахрайства та зловживань, змова з метою здійснення шахрайства з використанням електронних засобів, шахрайство з використанням електронних засобів, пошкодження захищених комп’ютерів і крадіжка особистих даних при обтяжувальних обставинах.

Наразі жоден із шести підсудних не перебуває під вартою, проте останніми роками Міністерство юстиції охоче висуває заочні звинувачення іноземним хакерам з метою стримання кіберзлочинності.

«Жодна країна не озброїла свої кібернетичні можливості настільки злісно й безвідповідально, як Росія, безтурботно завдаючи безпрецедентної побічної шкоди, заради невеликих тактичних переваг», – заявив на пресконференції помічник генерального прокурора Джон Демерс, головний посадовець Міністерства юстиції в галузі національної безпеки.

Після того, як Міжнародний олімпійський комітет покарав Росію за велику допінгову змову на зимових Олімпійських іграх 2014 року в Сочі, хакери націлилися на спортивні агентства по всьому світу.

Опубліковано понад 250 медичних записів спортсменів, а також викрадено конфіденційні дані деяких найбільших світових спортивних організацій – Олімпійських ігор, Чемпіонату світу з легкої атлетики, ФІФА, що, на думку прокурорів США, є помстою за допінгові покарання.

Інші організації, пов'язані з Олімпійськими змаганнями, також потрапили під удар хакерів: зокрема рішучий критик Росії – Канадське антидопінгове агентство, та Спортивний арбітражний суд, який виніс рішення проти деяких російських спортсменів.

Головне фото: AP Photo/Andrew Harnik

Останні матеріали:

Переглядів: 2467

Останні новини