Нацгвардієць Віталій Марків вже на волі! (ВІДЕО)

Нацгвардієць Віталій Марків вже на волі! (ВІДЕО)


Ввечері 3 листопада Апеляційний суд у Мілані звільнив нацгвардійця Віталія Марківа, безпідставно засудженого в Італії до 24 років позбавлення волі за звинуваченням у вбивстві 2014 року на Донбасі італійського журналіста Андреа Роккеллі. Він вже вийшов з в'язниці та незабаром повернеться в Україну.

Як у Facebook повідомила омбудсмен Людмила Денісова, Віталій Марків прибуде в Київ разом з українською делегацією.

3 листопада під час завершального засідання Апеляційного суду Марків вперше не був присутній в залі через карантинні обмеження в Мілані.

Втім, Віталій Марків спостерігав за ходом слухань через відеозв'язок з в'язниці суворого режиму «Опера», що поблизу Мілана.

Промова українця тривала 5 хвилин. Під час неї Марків зазначив свою невинуватість і повну непричетність до факту загибелі італійського репортера Андреа Роккеллі та його перекладача, російського правозахисника Андрія Миронова. Нацгвардієць попросив суд аналізувати факти, а не вигадки.

«Я слухняний громадянин держави та глибоко поважаю закон, державні установи та правову державу. Я не розумію, тут як би говорять про конкретні факти, але коли підіймається питання про виїзд і розслідуванні на місці події, про проведення балістичних експериментів – всі бояться. Я завжди заявляв про свою невинність і буду боротися завжди до кінця, щоб довести це»,
Віталій Марків.

Він також додав, що за час його перебування в італійській в'язниці йому не надали ні психолога, ні іншого соцработника, але на суді «присвятили багато часу, щоб схарактеризувати його як монстра».

Вже на волі Марків подякував українській громаді, яка підтримувала його у неволі.

Заступника командира взводу першого батальйону оперативного призначення Національної гвардії імені Кульчицького, старшого сержанта Віталія Марківа затримали 30 червня 2017 року в Італії за підозрою у вбивстві італійського журналіста Андреа Роккеллі та російського перекладача Андрія Миронова, які загинули внаслідок обстрілу 24 травня 2014 року під Слов`янськом.

12 липня 2019 року суд присяжних у місті Павія засудив Марківа до 24 років ув`язнення.

Наше незалежне медіа існує завдяки вашій підтримці. Допоможіть нам робити більше, підтримавши нас будь-якою сумою на Патреоні.

Верховна Рада України в постанові, якою схвалено заяву про кримінальне переслідування Марківа в Італії, наголосила, що процес проходив у глибоко антиукраїнській атмосфері, докази сторони звинувачення базувалися на чутках та упередженнях тощо. Також парламент України категорично засудив використання неприйнятних формулювань у матеріалах вироку, згідно з якими українська армія є «повсталими українцями, які захопили «Карачун», стверджується, що «стріляти у цивільних було звичним способом дій української армії та НГУ», а воєнні дії на сході України називалися «триваючою громадянською війною».

20 листопада 2019 року Україна подала апеляційну скаргу на вирок Марківа. Розгляд апеляційної скарги Апеляційним судом округу Ломбардія очікувався навесні 2020 року. Однак початок апеляційного процесу було заблоковано через пандемію COVID-19.
У скарзі сторона захисту просила остаточно та беззастережно виправдати Марківа.

24 жовтня 2020 року на попередньому засіданні захист Марківа надав Апеляційному суду докази його невинуватості, які переконали суд звільнити нацгвардійця.

Головне фото: Віталій Марків (radiosvoboda.org)

Останні матеріали:

Переглядів: 5232

Останні новини