Не побачив війни між Україною та РФ. Вітольда Фокіна звільнили з ТКГ

Не побачив війни між Україною та РФ. Вітольда Фокіна звільнили з ТКГ


У середу, 30 вересня, Вітольда Фокіна звільнили від виконання обов’язків першого заступника глави української делегації в Тристоронній контрактній групі та вивели з її складу.

Відповідна заява з’явилася на сайті президента України.

«Президент констатував, що Вітольд Фокін відступив передусім від справедливої оцінки тимчасової окупації Росією Криму, міста Севастополя, окремих районів Донецької та Луганської областей нашої держави […] Робота української делегації в Тристоронній контактній групі продовжиться на основі чіткого розуміння повного контролю Росією тимчасово окупованих територій України. Головною метою нашої делегації, як і всієї держави, є повернення виключно на українських умовах усіх тимчасово окупованих територій, наших людей, а також встановлення довготривалого миру», – йдеться у повідомленні.

Передумовою звільнення стала заява Вітольда Фокіна під час засідання комітету Верховної Ради з державного будівництва 29 вересня. 87-річний колишній політик та перший премєрміністр незалежної України (у 1990-1992 роках) заявив, що не бачить жодного підтвердження того, що на Донбасі ведеться війна між Україною та Росією.

Відповідаючи на запитання, Фокін сказав: «Стосовно війни. Я не політик. І зробити якесь визначення цього я не можу. Бо жодного підтвердження того, що там ведеться війна між Україною та Росією, поки що я не бачу».

У своєму попередньому спічі на засіданні Фокін заявив, що «Я констатую, що на сході України ведеться війна проти Збройних сил України, яку ведуть бойовики й найманці з майже 30 країн світу. Всі злочинці мають бути покарані згідно із Законом України та відповідно до міжнародного права. Амністія мусить бути загальною, і тільки тоді у ній є сенс, бо вона деморалізує противника і зберігає життя сотень тисяч наших воїнів. Альтернативі Мінським угодам нині не існує».

Його промова викликала обурення та осуд як з боку суспільства, так і з боку політиків, які вимагали звільнення Фокіна з ТКГ.

Зазначимо, Вітольда Фокіна на посаду першого заступника глави української делегації в ТКГ Леоніда Кравчука призначив президент України 30 липня цього року. І скандал 29 вересня – не перший, який стався з ним впродовж цього часу. Так, на початку вересня в інтерв’ю проросійському виданню «Страна.UA» він заявив: «…сегодня, чтобы прекратить войну и уберечь жизнь бойцов и командиров, моя позиция – нужно объявить всеобщую амнистию, провести выборы, решить вопрос особого статуса отдельных районов, а лучше – всего Донбасса»

Слова про особливий статус для всієї території Донбасу та про амністію бойовиків викликали обурення не тільки в українському суспільстві, а й у політичних колах, зокрема, у МЗС та МВС України. Адже відомо, що саме на цьому від початку переговорів у Мінську наполягає Росія та її посіпаки – так звані «Л/ДНР». 

Вже тоді з'явилася інформація про те, що українська делегація в ТКГ обговорить питання про відсторонення Вітольда Фокіна через його заяву. 

Головне фото з відкритих джерел

Наше незалежне медіа існує завдяки вашій підтримці. Допоможіть нам робити більше, підтримавши нас будь-якою сумою на Патреоні.

Останні матеріали:

 

 

 


Переглядів: 3711

Останні новини