Окупанти застосували реактивну установку «Град-П» під Донецьком

Окупанти застосували реактивну установку «Град-П» під Донецьком


Російські окупаційні війська застосували проти української армії реактивну установку "Град-П". Як повідомляє "Укрінформ" з посиланням на українську місію при ОБСЄ, обстріл з забороненого Мінськими угодами озброєння відбувся 31 січня 2021 року з-під села Яковлівка в передмісті Донецька. 

 

"31 січня 2021 року російські збройні формування обстріляли українські позиції з боку тимчасово окупованої Яковлівки у напрямку підконтрольної уряду Авдіївки із застосуванням легкої переносної ракетної системи "Град-П", – заступник Постійного представника України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Лоссовський.

Українська місія продемонструвала іноземним дипломатам фотодокази місця вибуху та фрагмент хвостової частини 122-мм ракети від "Град-П".

"Такі дії демонструють подальше ігнорування та порушення Росією та її силами на Донбасі рішення ТКГ від 22 липня 2020 року, яке забороняє обстріли, включаючи снайперський вогонь, та Мінські домовленості, які передбачають відведення важкого озброєння з метою встановлення зони безпеки щонайменше у 50 км між сторонами для артилерійських систем калібром 100 мм і вище", – заступник Постійного представника України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Лоссовський.

Українська місія також поінформувала, що загалом протягом тижня з 25 по 31 січня збройні формування Російської Федерації 44 рази порушували режим припинення вогню.

Окупанти за ці дні обстрілювали позиції ЗСУ з різних видів озброєння, включаючи міномети, а також вели снайперський вогонь.

«У результаті цих збройних провокацій 6 українських військовослужбовців отримали поранення», – заступник Постійного представника України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Лоссовський.

 


Наше незалежне медіа існує завдяки вашій підтримці. Допоможіть нам робити більше, підтримавши нас будь-якою сумою на Патреоні. 


Нагадаємо, 9П132 «Град-П» ("Партизан") - радянська переносна реактивна пускова установка. Розроблена на прохання уряду Демократичної республіки В'єтнам. Основним призначенням установки є використання партизанськими військами проти живої сили, вогневих засобів і техніки противника, де утруднено застосування звичайних артилерійських систем. Запуск ракети 122-мм здійснюється за допомогою герметичного виносного пульта з кабелем довжиною 20 метрів. Збірка і приведення зброї в бойове положення складає 2,5 хвилини, а розбирання – не більше 2 хвилин.


Переглядів: 2806

Останні новини