Опубліковані фото концтабору окупантів «Ізоляція» в Донецьку

Опубліковані фото концтабору окупантів «Ізоляція» в Донецьку


У мережі були опубліковані фотографії концтабору "Ізоляція" - нелегальної в'язниці окупаційної адміністрації "ДНР" в Донецьку, яка розташована на території колишнього заводу ізоляційних матеріалів. Знімки з катівні російсько-терористичних військ були оприлюднені у Telegram-каналі "Донецкий тракторист", а їх справжність підтвердив бранець тюрми, журналіст Станіслав Асєєв.  

"Зараз ви бачите унікальні кадри: загальне фото території "Ізоляції", камери ув'язнених (перший поверх з ґратами) і прогулянковий дворик, обнесений "колючкою", куди нас виводили вранці на 5-7 хвилин. Але родзинка навіть не в цьому. Вона в тому, що фото ці розміщені у відкритому доступі на телеграм-каналі, на якому обіцяють і далі зливати "Ізоляцію", включаючи дані з "журналу обліку відвідування затриманих ССО МГБ ДНР". Схоже, ті, у кого з адміністрації ще збереглися мізки, нарешті зрозуміли, чому в найближчому майбутньому обернеться для них ця "тема" міжнародним розшуком і судом з нашого боку і "обнуленням" в цьому випадку від "братів" з ФСБ", - журналіст Станіслав Асєєв. 

В самому Telegram-каналі "Донецкий тракторист" опублікували пост-звернення до українських правоохоронців, де закликали долучити оприлюднені фото та документи для встановлення переліку ув'язнених в окупаційному концтаборі осіб та причетних до їх тортур й незаконного утримування бойовиків. 


Наше незалежне медіа існує завдяки вашій підтримці. Допоможіть нам робити більше, підтримавши нас будь-якою сумою на Патреоні. 


"Ізоляція" – табір-в'язниця окупантів на території колишнього заводу ізоляційних матеріалів у Донецьку, де у 2010-2014 роках працював однойменний арт-фонд, а з початку війни утримують, катують і мучать тих, хто не визнає т.зв. "ДНР" або підозрюється в "шпигунстві" на Україну.

Заступник генерального прокурора України Гюндуз Мамедов у грудні 2020 року заявляв, що через концентраційний табір окупантів "пройшло" близько 3500 тисяч осіб, 1600 з яких — цивільні. Журналіст Сергій Іванов спільно з платформою IZONE у червні 2020 року презентував документальний фільм про те, як головний мистецький простір довоєнного Донецька перетворили на місце для тортур та розповів історії бранців в'язниці. 

Про звірства окупантів в "Ізоляції" в своєму інтерв'ю журналісту Юрію Бутусову розповів воїн-розвідник, ветеран війни на Донбасі та агент СБУ в Донецьку Олег Сугерей.

Історії бранців Кремля у проєкті "Повернись живим" - подкасти "Пережити полон"


Переглядів: 19186

Останні новини