Пережити полон – випуск з ветераном Володимиром Гуньком

Пережити полон – випуск з ветераном Володимиром Гуньком


Боєць батальйону Донбас Володимир Гунько був одним із тих, хто опинився в оточенні біля Червоносільського, коли російські військові впритул розстріляли колону українських бійців. У полон потрапив, бо не схотів залишити поранених товаришів.
Володимир сподівався на швидке звільнення, проте провів у полоні майже чотири місяці.

46 діб у підвалі донецького СБУ. Довгі, холодні, голодні дні, пуста перлова каша з камінцями та солярою – так окупанти знущалися з українських полонених. Далі відділок міліції в Іловайську, куди полонених привезли "відбудовувати місто після української армії".

"На другий день, коли місцеві дізналися, що привезли українських військових, значна кількість людей вишикувалася біля лінійного відділу міліції, щоб нас одягти, нагодувати. Так, саме так. І це дуже здивувало, тому що ми розраховували на зовсім інше відношення", – Володимир Гунько.

Про приховану українізацію серед місцевих під час полону, звільнення та швидке повернення на фронт, а потім – до мирного життя – у другому подкасті "Повернись живим" серії "Пережити полон".

"Цінності змінились, матеріальне пішло геть на якийсь план, спілкування з близькими змінилось. потім – переоцінка, що чужих проблем не буває, чужих сімей не буває, чужих дітей не буває, тому що загинули друзі, у яких залишились сім’ї", – Володимир Гунько.

Повну версію розмови слухайте тут.

Розмовляла Валентина Троян.

Матеріал підготувала Марія Зав'ялова.

Головне фото: 24 канал

Коллаж: Анна Колеснікова

«Матеріал підготовлено в рамках реалізації грантового конкурсу від ГО «Інтерньюз-Україна» за фінансової підтримки Швеції та Internews (проект Audience understanding and digital support). Думки, виражені в цій публікації, відображають виключно точку зору автора.»

 

 

 

 

Останні матеріали:

Переглядів: 2938

Останні новини