Follow our new website →

www.comebackalive.in.ua

Пережити полон – випуск з Владиславом Овчаренком

Пережити полон – випуск з Владиславом Овчаренком


Луганчанин та ультрас місцевого клубу "Зоря" Владислав Овчаренко один з небагатьох патріотів України, який залишився в окупованому місті після початку російської агресії. І не просто лишився, а допомагав українським військовим.

Його затримання було питанням часу, і восени 2016 року Владислава та його друга Артема Ахмерова затримали бойовики так званого "МГБ ЛНР". Влад називає це не інакше, як викраденням. Дуже швидко хлопець зрозумів, що вони не скоро вийдуть із катівень.

Майже місяць на підвалі в окремій камері, щоденні допити, катування та відсутність зв’язку з рідними, а потім вирок так званого суду – 17 років.

"Я пам’ятаю, коли ми приїхали на СІЗО (після вироку суду – ред.), я добу мовчав. З іншого боку я чекав, що мені дадуть 20 років – по максимуму", – згадує хлопець. – Коли тобі 20 років і ти отримуєш 17 років особливого режиму – звісно, не зовсім весело. Водночас я розумів, що може рік мені доведеться посидіти, може два, але я був певен, що батьківщина поверне мене додому".


Наше незалежне медіа існує завдяки вашій підтримці. Допоможіть нам робити більше, підтримавши нас будь-якою сумою на Патреоні. 


Владислав Овчаренко написав прохання на помилування 26 грудня, а наступного дня хлопець нарешті опинився на волі.

"Коли я побачив перших наших бійців на лінії, побачив перші наші прапори, тоді в мене каміння з пліч впало, настав спокій. В мене не було думок, що буде далі, єдина думка: нарешті вдома! Вся Україна – наш великий дім, і головне, бути під синьо-жовтим прапором, а не під триколором".

"Для мене Луганськ є й залишиться моїм рідним містом, до якого безсумнівно мені хочеться повернутися. І так само безсумнівно я не хочу бачити обличчя тих людей, які свого часу зрадили нашу батьківщину, наш прапор, всю країну. Я не хочу вертатись до тих людей, які покликали війну й через них загинули мої друзі зокрема. Я певен, якщо Луганськ повернеться в Україну – почнеться справжня громадянська війна". 

Про ув’язнення в рідному місті, повернення до нормального життя та скільки мурах на подвір’ї луганського суду – у третьому подкасті "Повернись живим" серії "Пережити полон".

Розмовляла Валентина Троян.

Матеріал підготувала Марія Зав'ялова.

Коллаж: Анна Колеснікова

«Матеріал підготовлено в рамках реалізації грантового конкурсу від ГО «Інтерньюз-Україна» за фінансової підтримки Швеції та Internews (проект Audience understanding and digital support). Думки, виражені в цій публікації, відображають виключно точку зору автора.»

 

 

 

 

Останні матеріали:

Переглядів: 1804

Останні новини