Follow our new website →

www.comebackalive.in.ua

Пережити полон — випуск з Ігором «Піаністом» Михайлишиним

Пережити полон — випуск з Ігором «Піаністом» Михайлишиним


Юрист за освітою, піаніст-аматор Ігор Михайлишин, пройшовши весь Майдан, вирішив йти на війну і 2014 року став добровольцем батальйону "Донбас". Після навчального табору став гранатометником і служив у взводі під командуванням "Лермонтова" (офіцер батальйону "Донбас" Михайло Ніколов – ред). Про полон, 

Брав участь в боях за Попасну, Лисичанськ, Мар’їнку, Іловайськ.

"Наш взвод був дуже згуртований, ми ніколи не впадали у відчай", – згадує Ігор.

В полон потрапив під час виходу з Іловайську – не зміг кинути поранених побратимів.

"Довелося капітулювати. Росіяни обіцяли передати нас «Червоному Хресту», проте, звісно, обіцянку не виконали, відділили окремо «Донбас» від усіх інших батальйонів. Поранених і жінок віддали, а нас, 108 чоловіків, забрали в Донецьк сепаратистам. Так почався полон", – говорить Піаніст.

"Я думав, що нас одразу розстріляють, бо ми були таким сакральним символом. Ми були готові до цього, хто зміг, написав рідним. Те, що нас не розстріляють вже до вечора наступного дня, коли нагодували нас гречкою з камінням", – згадує Ігор Михайлишин.


Наше незалежне медіа існує завдяки вашій підтримці. Допоможіть нам робити більше, підтримавши нас будь-якою сумою на Патреоні. 


Він пробув у полоні 120 днів, 5 разів його обіцяли обміняти, проте марно:

"Тоді я зрозумів і пишу про це у книзі «Фуга 911», що надія є зрадливим почуттям у полоні. Вона бере на себе багато емоцій, які не виправдовуються. Ти чекаєш, сподіваєшся, нічого не відбувається, – і ти виснажений, тобі вже все байдуже".

Але у полоні всі полонені намагалися підтримувати один одного, каже Ігор.

"Наприклад, коли боєць приходив або його заносили чорного з допиту, бо побитий, ми всі до нього підходили й розповідали якісь жарти, навіть над тими побоями його намагалися жартувати, і він теж крізь сльози разом з нами сміявся".

Ідея написання книги народилася в Ігоря Михайлишина саме у полоні, він уклав з другом парі, що зробить це на волі. Наразі Ігор написав вже дві:

"Танець смерті" – це твір Ліста, який для Ігоря символізує війну, боротьбу добра і зла, якій немає кінця. Це книга здебільшого про бойові дії, Іловайськ.

А "Фуга 119" – саме про полон. "Вона незвична тим, що для її написання я обрав структуру музичного твору. Фуга – це поліфонічний, багатоголосний твір, і книжка забезпечує таку багатоголосся, адже нас було більше сотні у полоні".

У планах Ігоря Михайлишина написати третю книгу – в цей раз про події на Майдані.

Повну версію розмови слухайте тут

Розмовляла Тетяна Курманова.

Коллаж: Анна Колеснікова

«Матеріал підготовлено в рамках реалізації грантового конкурсу від ГО «Інтерньюз-Україна» за фінансової підтримки Швеції та Internews (проект Audience understanding and digital support). Думки, виражені в цій публікації, відображають виключно точку зору автора.»


Переглядів: 3149

Останні новини