«Повернись живим» презентував секретарю РНБО дослідження про проблеми в армії

«Повернись живим» презентував секретарю РНБО дослідження про проблеми в армії


У середу, 2 вересня, відбулася зустріч секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олексія Данілова з представниками фонду «Повернись живим». 

Під час неї секретарю РНБО презентовали дослідження «Чому військовослужбовці звільняються з армії?», розроблене аналітичний відділом фонду. Робота над ним тривала близько року.

«Замовником дослідження виступав Головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак. Дослідження ми проводили якісним та кількісним методами, зокрема, з використанням соціології, – розповів керівник аналітичного відділу фонду Тарас Чмут. – Ми проанкетовали 2 065 військовослужбовців з 15 механізованих, мотопіхотних та гірсько-штурмових бригад Сухопутних військ. Також ми провели майже 200 глибинних інтерв’ю з представниками НАТО, Сухопутних військ, Генерального штабу та інших органів управління, з чинними та колишніми військовослужбовцями».

В основі дослідження лежить аналіз факторів, які впливають на мотивацію людей проходити військову службу: якість менеджменту та лідерство, оточення, участь у бойових діях, ставлення з боку армійської системи, баланс робочого та особистого часу, грошове та житлове забезпечення, саморозвиток, кар’єрне зростання. Метою фонду було виявлення проблем у війську та розробка рекомендацій щодо їхнього усунення.

Фото: пресслужба РНБО

«Певна кількість військових звільняються після першого контракту, – пояснює Тарас Чмут. – Тобто, люди приходять в армію, держава їх вчить, готує, вони отримують бойовий досвід, певні соціальні гарантії, а потім звільняються. Замість них треба готувати нових військовослужбовців, витрачати ресурси, а потім ситуація повторюється. Це – зацикленість процесу. Нашою метою було дослідити кожну з причин цього явища, а також з’ясувати, що потрібно зробити на рівні Міністерства оборони, Генерального штабу, Кабінету міністрів, Верховної Ради та інших державних структур для того, щоб цю цифру зменшити».

Наразі дослідження вже презентовали Головнокомандувачу ЗСУ та Генеральному штабу ЗСУ. Але, за словами керівника аналітичного відділу фонду, частина проблем лежить не в площині відповідальності цих структур. Тож, презентація дослідження РНБО стала наступним етапом.

«Рада національної безпеки і оборони усвідомлює глибину проблем, які є в армії, і наше дослідження підкріпило їхні думки. В РНБО налаштовані на отримання фактичних змін та результату», – підсумував Тарас Чмут.

Своєю чергою секретар РНБО Олексій Данілов зазначив, що в умовах тривалої протидії зовнішній агресії ЗСУ потрібні якісні зміни, зокрема щодо культури менеджменту, гідного матеріального забезпечення, підвищення престижу військової служби.

«Люди, які вирішують стати на захист держави, повинні мати гідні умови. Потужна армія – це не лише про професійне й оснащене військо, але й про традиції, цінності, довіру і мотивацію», – заявив під час зустрічі Данілов.

Наше незалежне медіа існує завдяки вашій підтримці. Допоможіть нам робити більше, підтримавши нас будь-якою сумою на Патреоні.

Крім цього, секретар РНБО наголосив на важливості ухвалення необхідних нормативно-правових актів, насамперед Закону України «Про територіальну оборону» з урахуванням висновків та рекомендацій громадянського суспільства та зазначив, що дослідження фонду «Повернись живим» необхідно обговорити на розширеній нараді із залученням представників Міністерства оборони та Генштабу ЗСУ. 

Головне фото: пресслужба РНБО

Останні матеріали:

 


Переглядів: 3201

Останні новини