"Повернись живим", Мінветеранів та IREX провели зустріч з представниками майже 100 міжнародних та громадських організацій

"Повернись живим", Мінветеранів та IREX провели зустріч з представниками майже 100 міжнародних та громадських організацій


У вівторок, 28 вересня, Міністерство у справах ветеранів за підтримки Фонду "Повернись живим" та Програми реінтеграції ветеранів IREX провело онлайн-зустріч з представниками громадських організацій.

Про це повідомляється на сайті Мінветеранів. 

Участь у заході взяли понад 80 представників громадських та міжнародних організацій. За перебігом зустрічі онлайн загалом спостерігало більше ніж 4 тисячі осіб. 

Міністерка у справах ветеранів Юлія Лапутіна запевнила присутніх у зміні підходів до політики щодо захисників України, а її заступники окреслили ключові напрями роботи та стратегічні кроки Мінветеранів. 

"Восьмий рік йде війна, і на сьогодні ми вже маємо понад 400 тисяч людей, які брали участь у бойових діях. Якщо ми візьмемо всі категорії, якими опікується Мінветеранів – члени сімей ветеранів війни, родини загиблих, учасники Революції Гідності – це понад 1 мільйон 200 тисяч людей. Це – потужна сила людей, які стали на захист держави. А держава тепер має зробити все, щоб вони були реалізованими, продовжували бути активними членами суспільства, розвивали громади, відкривали власну справу та підтримували здоров’я. У Міністерства у справах ветеранів немає промисловості, є тільки люди – захисники України, разом з якими ми маємо робити так, щоб держава і нація набували стійкості", – Міністерка у справах ветеранів Юлія Лапутіна. 

Вона наголосила на тому, що формування ветеранської політики має будуватися на цінностях, якими керуються захисники України.

"Коли ми говоримо про формування ветеранської політики, то маємо розуміти, що на першому місці у цьому питанні має бути ціннісний аспект. Цінності сучасного захисника – воля і гідність. Коли ми говоримо про реалізацію ветеранської політики, то від держави має бути довіра та відповідальність. Ветеран і держава мають довіряти один одному. Що необхідно для того, щоб захисники просували ці цінності у суспільстві? Потрібно зробити так, щоб ветеран був самодостатнім, не відчував прогалини між собою і суспільством, а розумів, що держава надає відповідні гарантії і сприяє йому у саморозвитку. Ми хочемо відійти від ветерана як пільгоорієнтованої особи, натомість дати йому інструменти, через які він буде розвиватися", – Міністерка у справах ветеранів Юлія Лапутіна. 

Для цього, за її словами, Мінветеранів розробило 10 пріоритетних напрямів роботи, за якими відбуватметься робота відомства. Зокрема, мова йде про цифровізацію – це і створення Єдиного державного реєстру ветеранів війни, який запрацює вже до кінця 2021 року, і впровадження електронного квитка ветерана, і створення платформи розвитку ветеранського бізнесу, і вирішення житлового питання учасників бойових дій, які також є внутрішньо-переміщеними особами, і удосконалення медико-психологічної допомоги захисникам, і формування громадянської ідентичності через ветерана та інше.


Наше незалежне медіа існує завдяки вашій підтримці. Допоможіть нам робити більше, підтримавши нас будь-якою сумою на Патреоні. 


Онлайн-зустріч стала стартовою подією у серії дискусій "Діалог для Взаємопосилення: Мінветеранів та громадськість".

 

 

 


Переглядів: 3028

Останні новини