«Повернись живим» спільно з партнерами започатковує програму реінтеграції та відновлення ветеранів «Спортивні амбасадори»

«Повернись живим» спільно з партнерами започатковує програму реінтеграції та відновлення ветеранів «Спортивні амбасадори»


Фонд допомоги армії «Повернись живим» у партнерстві з Міністерством у справах ветеранів та Центром стратегічних комунікацій «Стратком» розпочинає програму реінтеграції та відновлення учасників бойових дій «Спортивні амбасадори». Даний проєкт став можливим завдяки Програмі реінтеграції ветеранів, яку реалізує ІREX та ГО «Повернись живим» за підтримки Державного департаменту США.

Метою програми є започаткування та розвиток мережі ветеранів-лідерів місцевих спільнот, які залучатимуть побратимів та посестер до активного натхненного життя через особистий приклад.

«Мета проєкту — не централізовано керувати процесом спортивної реінтеграції та відновлення ветеранів, а надати нашим учасникам можливості та інструменти для того аби вони могли у себе в регіоні чи громаді ініціювати створення міні-проєктів та організацій, вели перемовини з органами місцевої влади, щоб ті сприяли розвитку спортивної інфраструктури. Ми розраховуємо, що наші амбасадори стануть тренерами та будуть проводити заняття з учасниками бойових дій, а також інформаційну роботу з людьми, котрі отримали інвалідність внаслідок війни, та пояснюватимуть їм, які в них є можливості для занять спортом», - керівник ветеранського відділу Фонду «Повернись живим» Дмитро Лавренчук.

Амбасадори програми беруть на себе завдання-виклик — розповісти іншим ветеранам свою історію стійкості та відновлення, загоєння не лише фізичних шрамів та травм, але й психологічних, ментальних.

«Сама ідея «Спортивних амбасадорів» не нова — подібна програма є в США. В нас вона з'явилася після того, як американці відвідали тренування нашої збірної на "Ігри нескорених" минулого року. Після того ми хотіли написати свою програму реінтеграції та відновлення, тому що поставало питання: що буде після «Ігор нескорених»? Хлопці з команди роз'їдуться і що далі? Цей проєкт для нас — це чудове продовження Invictus'у. Після цього ми зібрали всю наявну інформацію про американську програму Wonder Warriors та створили свій проєкт: я, як ініціатор, який писав його і дуже багато різних людей, в тому числі зі збірної, які долучалися до його розробки», - автор ідеї «Спортивні амбасадори», заступник головного тренера Збірної України на «Іграх Нескорених-2020» Тарас Шпук.

Програма «Спортивні амбасадори» триватиме шість місяців, та після відбору учасників охоплюватиме ряд тренінгів і навчань, серед яких робота з психологами, курси менторства, лідерства та андрагогіки, спорту та адаптивних видів спорту, окрему увагу приділятимуть навичкам ораторського мистецтва та наданню першої психологічної допомоги, а також буде проведено інструкторський курс для майбутніх тренерів.


Наше незалежне медіа існує завдяки вашій підтримці. Допоможіть нам робити більше, підтримавши нас будь-якою сумою на Патреоні. 


Пілотний проєкт має на меті залучити учасників національної збірної команди «Ігри Нескорених», які уже показали свій незламний характер і стали прикладом для багатьох. Надалі — авдиторія програми розширюватиметься. Результатом має стати створення першого в Україні клубу «Спортивних амбасадорів», які будуть популяризувати спортивну реінтеграцію та відновлення серед учасників бойових дій.

Останні матеріали:

Переглядів: 1736

Останні новини