Працівники КДБ Білорусі схопили журналіста та волонтера InformNapalm Дениса Івашина

Працівники КДБ Білорусі схопили журналіста та волонтера InformNapalm Дениса Івашина


Ввечері, 12 березня, працівники КДБ Білорусі у м.Гродно захопили та ув`язнили білоруського журналіста та волонтера міжнародної спільноти InformNapalm Дениса Івашина. Комітет держбезпеки РБ обвинувачує Івашина по ст.365 (втручання у діяльність співробітників органів внутрішніх справ). 

Про це повідомляє InformNapalm.

Як повідомила мати Дениса – Людмила Івашина, в його квартирі відбувся обшук, співробітники КДБ Білорусі шукали у оселі все, що пов’язане з Україною. Обшуки провели також в його матері та 95-річної бабусі.  У Міжнародній волонтерській спільноті InformNapalm певні, що затримання та обшук пов’язані з активною журналістською діяльністю Дениса.

11 березня, він давав інтерв’ю в ефірі російськомовного телеканалу “Настоящее время” щодо третьої частини власного великого OSINT-розслідування про колишніх працівників розформованого в Україні спецпідрозділу “Беркут”, які після втечі з України пішли на службу режиму Лукашенка в Білорусі. Дане розслідування напередодні вийшло на сторінках білоруського видання “Новы Час“.

Денис Івашин громадянин Білорусі, який має статус закордонного українця. У 2014 році він був активним учасником Революції Гідності на Майдані в Києві, а потім долучився до міжнародної волонтерської спільноти InformNapalm як OSINT-розслідувач та перекладач. Став головним редактором білоруської мовної версії міжнародного волонтерського ресурсу.  Активно готував власні розслідування, а також перекладав на білоруську мову дослідження InformNapalm про військову агресію Російської Федерації проти України.

Формальним приводом затримання у КДБ висунули підозру по ст.365 (втручання у діяльність співробітників органів внутрішніх справ). По цій статті покарання може бути як штраф, так і до 3 років позбавлення волі. В 17:40 15 березня спливає термін затримання і далі має бути рішення: або його залишать під вартою, або відпустять під підписку про невиїзд. 


Наше незалежне медіа існує завдяки вашій підтримці. Допоможіть нам робити більше, підтримавши нас будь-якою сумою на Патреоні. 


Дениса Івашина зараз утримують у слідчому ізоляторі тюрми №1 м.Гродно. За адресою, вул. Кірова, 1. Телефон чергового тюрми: +375 (152) 62-33-11.

Затримання та ув'язнення Дениса відбувалося з численними порушеннями його прав, а також всіляким затягуванням можливості спілкуватись із адвокатом. 15 березня, у 14:40 стало відомо, що Денису Івашину продовжили термін утримання під вартою на 2 місяці, щоб далі продовжити фабрикувати матеріали для політичного переслідування.

Ми закликаємо міжнародне співтовариство долучатися до інформаційної, правової та іншої підтримки Дениса Івашина, а також інших незаконно ув'язнених з політичних міркувань білоруських журналістів, яких вже налічується більше 10.


Переглядів: 2265

Останні новини