Представник Росії в ООН визнав війну на Донбасі конфліктом РФ і України

Представник Росії в ООН визнав війну на Донбасі конфліктом РФ і України


Представник Російської Федерації в ООН Василь Небензя публічно назвав війну на Донбасі не внутрішнім, а політичним конфліктом Росії та України, йдеться у повідомленні української делегації в ТКГ у Facebook за підсумками вчорашнього "заходу", який влаштували представники РФ в Раді безпеки ООН задля легітимізації представників ОРДЛО.

"… В.Небензя заявив про «конфлікт на Донбасі»: it is not a domestic conflict in Ukraine, it is a political conflict between Russia and Ukraine («це не внутрішній конфлікт в Україні, це політичний конфлікт між РФ та Україною»)", – українська делегація для участі у Тристоронній контактній групі. 

Окрім неочікуваної заяви постпреда РФ, у ТКГ розповіли й про інші наративи, які звучали на "зустрічі" за участі представників російських маріонеток. Зокрема, РФ намагається замінити процес врегулювання міжнародного збройного конфлікту на Донбасі в Нормандському форматі "дискусією між здоровими силами в Україні та представниками республік «ДНР» та «ЛНР»". Окрім цього йдеться про спробу Росії запропонувати провести на окупованій частині Донбасу "референдуму щодо статусу цих територій з дотриманням всіх міжнародних вимог". 

У ТКГ вважають це намаганням легітимізувати свої маріонеткові утворення через залучення їх на вищі міжнародні майданчики та шляхом можливого проведення псевдореферендуму, що російська сторона кваліфікуватиме як "істинне виконання Мінських домовленостей".

"Результатом реалізації цього задуму може стати однобічне визнання РФ так званих «ЛНР» та «ДНР» (заборонені в Україні терористичні організації) в якості «незалежних республік» або загроза такого визнання", - українська делегація для участі у Тристоронній контактній групі. 

Українська делегація також заявила, що розцінює ці спроби РФ як передостанній крок в бік повного нехтування міжнародним правовим полем та переходу до стану повної ізоляції з боку міжнародної спільноти.


Наше незалежне медіа існує завдяки вашій підтримці. Допоможіть нам робити більше, підтримавши нас будь-якою сумою на Патреоні. 


Варто зазначити, що напередодні Україна разом з партнерами зірвала спробу Росії легітимізувати представників ОРДЛО, використавши формат Арріа Радбезу ООН. Російську "зустріч" навіть не транслювали на офіційних ресурсах ООН, а з її засудженням виступили представники Великої Британії, США й Естонії. 

"Ми рішуче відкидаємо твердження Росії, що вона начебто виступає посередником у внутрішньому конфлікті. РФ є активним учасником підготовки, оснащення й керування збройними формуваннями в районах, що не перебувають під контролем Уряду України, поповнюючи ці проксі-сили військовим персоналом і технікою", – постійні представники Великої Британії, США та Естонії в ООН. 

Довідково: Засідання членів Ради Безпеки ООН у форматі Арріі – це неформальні зустрічі, які організують член або члени Ради Безпеки, аби в приватному порядку відверто обмінюватись думками з використанням гнучких процедурних рамок і за участю осіб, яких було б корисно заслухати і яким вони хотіли б щось повідомити. Такий формат засідань названий на честь венесуельського дипломата Дієго Арріі, який почав застосовувати цю практику в 1992 році як представник Венесуели в Раді (в 1992-1993 роках).

Останні матеріали:

 

 


Переглядів: 17454

Останні новини