Раді рекомендують офіційно визнати ветеранський спорт

Раді рекомендують офіційно визнати ветеранський спорт


Комітет Верховної Ради з питань молоді і спорту погодив та рекомендував прийняти за основу проєкт Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про фізичну культуру і спорт" щодо спорту ветеранів України". Ініціатива №5526 була подана до парламенту 18 травня 2021 року. 

Про це повідомляється на сайті Верховної Ради України. 

Законопроєкт вперше на законодавчому рівні визначає створення окремого напряму спорту – спорту ветеранів війни задля залучення українських захисників та членів їх сімей до занять певним видом спорту, їх участі у міжнародних та інших спортивних змаганнях, в тому числі  й в складі національної збірної, а головне – використання спортивної діяльності як засобу психологічної та соціальної адаптації. Одним з ініціаторів створення документу стала команда Фонду "Повернись живим"

"На сьогоднішній день розвиток спорту ветеранів війни не унормовано. В чинному законодавстві відповідного терміну та визначення органів виконавчої влади, що мають відповідати за забезпечення його розвитку немає. Ми подали свої пропозиції та сподіваємось на підтримку парламенту", - заступник міністерки у справах ветеранів, ветеран, член української збірної на Warrior Games Ігор Безкаравайний.

Як відзначає співробітник Фонду Тарас Шпук, однією з ключових новел законопроєкту №5526 є формування підґрунтя для створення повноцінної федерації ветеранського спорту, а значить – більш професійний та якісний підхід до організації і проведення змагань.  

"Ухвалення цього законопроєкту відкриє нові можливості розвитку ветеранського спорту. Він пропонує офіційно створити новий вид спорту - спорт ветеранів війни, а відповідно і профільну федерацію, розпочати розвиток її осередків, регіонального плану заходів, який дозволить проводити чемпіонати у різних дисциплінах по всій країні, до якого залучатимуться сотні захисників України", - заступник головного тренера Збірної України на "Іграх Нескорених-2020", співробітник ветеранського відділу Фонду "Повернись живим" Тарас Шпук. 

Наразі учасники російсько-української війни беруть участь у двох міжнародних змаганнях для поранених та травмованих військовослужбовців - Invictus Games (2017, 2018 роки), а у вересні 2021 року 40 наших ветеранів вперше позмагаються у 10 дисциплінах на американських Іграх Воїнів (Warrior Games). Як цьогоріч пройшов Національний відбір на Warrior Games - ви можете побачити у нашому матеріалі

Заступник очільниці Мінвету Ігор Безкаравайний зазначив, що спорт ветеранів війни має великі досягнення та значний соціальний компонент – відновлення, реабілітація і комунікація між ветеранами. Проте, для доступності занять спортом для максимальної кількості ветеранів держава має забезпечити проведення таких змагань не лише у великих містах, а в інших територіальних громадах.

З метою формування якісного підґрунтя для розвитку ветеранського спорту у регіонах, Фондом "Повернись живим" спільно з Міністерством у справах ветеранів та Центром стратегічних комунікацій "Стратком" було проведено пілотний курс проєкту "Спортивні амбасадори". Метою програми є започаткування та розвиток мережі ветеранів-лідерів місцевих спільнот, які залучатимуть побратимів та посестер до активного життя через особистий приклад. Цьогорічний етап "Спортивних амбасадорів" базувався на учасниках української збірної на "Іграх Нескорених" (Invisctus Games), які вже мають досвід успішної реінтеграції через адаптивні види спорту. 

Після розгляду профільним комітетом, законопроєкт №5526 "Про внесення змін до Закону України "Про фізичну культуру і спорт" щодо спорту ветеранів України" має бути ухвалений в першому читанні за основу, пройти процедуру внесення поправок та доопрацювань, а після цього його повторно розглянуть вже в другому читанні - в цілому. Далі документ має підписати голова ВРУ та президент.  


Наше незалежне медіа існує завдяки вашій підтримці. Допоможіть нам робити більше, підтримавши нас будь-якою сумою на Патреоні. 


У разі ухвалення, ветеранський спорт отримає офіційне визнання, законодавчу базу та державну підтримку, які у комбінації з ініціативними ветеранами на місцях можуть дати неабиякий поштовх спортивній реабілітації учасників російсько-української війни, як одного з найбільш ефективних методів їх відновлення та повернення до мирного життя. 


Переглядів: 2230

Останні новини