Розвідка Естонії повідомляє, що РФ не відмовилася від агресії проти України

Розвідка Естонії повідомляє, що РФ не відмовилася від агресії проти України


РФ може відновити військовий тиск на Україну у будь-який момент за допомогою підконтрольних її збройних формувань на території України, а російські танки, бронетехніка та ракетні комплекси у кількості, що можуть мати лише кілька європейських держав, створюють Україні загрозу, яка є чітким сигналом щодо небажання Росії відмовитися від агресії. 

Про це повідомляє видання Defence Express.

До таких висновків дійшли в Службі зовнішньої розвідки Естонії, яка днями опублікувала щорічну доповідь "Міжнародна безпека та Естонія-2021", що висвітлює ситуацію з безпекою в регіоні Балтійського моря, де, зокрема, оцінюється і ситуація довкола України. 

Окремі висновки Служби зовнішньої розвідки Естонії, що стосуються України, опублікували українською на сайті СЗР України.

Зокрема в Службі зовнішньої розвідки Естонії дійшли висновку, що "стратегічним пріоритетом Кремля є сусідній регіон, де Україна й Білорусь мають пріоритетне значення для забезпечення сфери впливу Росії. З моменту розвалу Радянського Союзу Росія намагається забезпечити економічне й військове домінування в регіоні, відкидаючи будь-яке втручання з боку інших зовнішніх гравців".

Естонські розвідники констатують, що "РФ продовжує свою агресію проти України. Росія тисне на Україну, намагаючись схилити Київ до визнання представників окупаційних сил як легітимних партнерів з переговорів. Російська окупація Криму продовжується, та, попри зусилля української сторони, прогресу у врегулюванні конфлікту на Сході України немає".

В Естонії попереджають, що РФ в протидії Україні використовує стратегію затягування часу та сподівається на відкат України в її основних позиціях. Це, зокрема, може статись, або через поступки з боку української вади, або через політикум, де проросійські сили зможуть отримати більшість, або через збурення населення на протидію чинній владі.

доповідь, Міжнародна безпека та Естонія, агресія РФ проти України, Defense Express

Окрема увага в цій стратегії приділяється тимчасово окупованим територіям Донбасу. 

"Реінтеграція окупованого Донбасу в Україну на умовах, продиктованих Кремлем, є неприйнятною для української влади. Тим не менш російська сторона продовжує грати на затягування часу, очікуючи, що невирішений конфлікт рано чи пізно змусить керівництво України піти на поступки", - звіт Служби зовнішньої розвідки Естонії "Міжнародна безпека та Естонія-2021".

Також тут констатують, що "російська сторона дедалі більше звинувачує Україну у відході від Мінських домовленостей … зокрема, критикуючи рішення українського парламенту не проводити місцеві вибори на окупованій частині Донбасу... ". 

Естонські розвідники акцентують увагу на "неприродності» наявності на Донбасі великої кількості важких озброєнь, які там опинились у якості інструменту тиску на Україну та Європу, інтегральною частиною якої є Україна, в цілому.

доповідь, Міжнародна безпека та Естонія, агресія РФ проти України, Defense Express

"Реальність на окупованих територіях Східної України визначається окупаційною владою, яка може відновити військовий тиск на Україну у будь-який момент за допомогою збройних формувань, що керуються та оснащуються Росією. Окупаційні сили мають танки, бронетехніку та ракетні комплекси у кількості, що можуть мати лише кілька європейських держав… Наявність такої загрози на окупованій території України, як європейської держави, є чітким сигналом щодо небажання Росії відмовитися від агресії", - звіт Служби зовнішньої розвідки Естонії "Міжнародна безпека та Естонія-2021".

доповідь, Міжнародна безпека та Естонія, агресія РФ проти України, Defense Express

 


Наше незалежне медіа існує завдяки вашій підтримці. Допоможіть нам робити більше, підтримавши нас будь-якою сумою на Патреоні. 


В Естонії зауважують, що одним із основних інструментів РФ є її агенти впливу серед українського політикуму: "Росія всебічно підтримує проросійські сили в українському політикумі, які прагнуть домогтися визнання російського суверенітету над Кримом та вирішення конфлікту на Сході України на продиктованих Росією умовах … Під час підготовки до місцевих виборів в Україні російське керівництво ще більше збільшило прихильність до політиків з лав ОПЗЖ. Давній знайомий президента Путіна, український олігарх та член парламенту Віктор Медведчук є частим гостем у глави РФ… Після таких візитів ключовий сигнал громадськості – декларування нероздільної долі та тісних зв’язків України й Росії…".

"Через діяльність з поширення свого впливу Росія розраховує допомогти українським політичним силам, що воліють тяжіти до Москви та чинять опір обраному Україною європейському шляху", - звіт Служби зовнішньої розвідки Естонії "Міжнародна безпека та Естонія-2021".

Доповідь "Міжнародна безпека та Естонія 2021" стала вже шостим поспіль звітом Служби зовнішньої розвідки Естонії. В таких звітах висвітлюється безпекова ситуація довкола Естонії робляться відповідні оцінки та даються прогнози. Одним із головних суб’єктів оцінки є РФ та її дії, зокрема останні події у російській військовій, внутрішній політиці та операціях впливу.


Переглядів: 10881

Останні новини