РФ може відновити військовий тиск на Україну у будь-який момент за допомогою підконтрольних її збройних формувань на території України, а російські танки, бронетехніка та ракетні комплекси у кількості, що можуть мати лише кілька європейських держав, створюють Україні загрозу, яка є чітким сигналом щодо небажання Росії відмовитися від агресії.
Про це повідомляє видання Defence Express.
До таких висновків дійшли в Службі зовнішньої розвідки Естонії, яка днями опублікувала щорічну доповідь "Міжнародна безпека та Естонія-2021", що висвітлює ситуацію з безпекою в регіоні Балтійського моря, де, зокрема, оцінюється і ситуація довкола України.
Окремі висновки Служби зовнішньої розвідки Естонії, що стосуються України, опублікували українською на сайті СЗР України.
Зокрема в Службі зовнішньої розвідки Естонії дійшли висновку, що "стратегічним пріоритетом Кремля є сусідній регіон, де Україна й Білорусь мають пріоритетне значення для забезпечення сфери впливу Росії. З моменту розвалу Радянського Союзу Росія намагається забезпечити економічне й військове домінування в регіоні, відкидаючи будь-яке втручання з боку інших зовнішніх гравців".
Естонські розвідники констатують, що "РФ продовжує свою агресію проти України. Росія тисне на Україну, намагаючись схилити Київ до визнання представників окупаційних сил як легітимних партнерів з переговорів. Російська окупація Криму продовжується, та, попри зусилля української сторони, прогресу у врегулюванні конфлікту на Сході України немає".
В Естонії попереджають, що РФ в протидії Україні використовує стратегію затягування часу та сподівається на відкат України в її основних позиціях. Це, зокрема, може статись, або через поступки з боку української вади, або через політикум, де проросійські сили зможуть отримати більшість, або через збурення населення на протидію чинній владі.
Окрема увага в цій стратегії приділяється тимчасово окупованим територіям Донбасу.
"Реінтеграція окупованого Донбасу в Україну на умовах, продиктованих Кремлем, є неприйнятною для української влади. Тим не менш російська сторона продовжує грати на затягування часу, очікуючи, що невирішений конфлікт рано чи пізно змусить керівництво України піти на поступки", - звіт Служби зовнішньої розвідки Естонії "Міжнародна безпека та Естонія-2021".
Також тут констатують, що "російська сторона дедалі більше звинувачує Україну у відході від Мінських домовленостей … зокрема, критикуючи рішення українського парламенту не проводити місцеві вибори на окупованій частині Донбасу... ".
Естонські розвідники акцентують увагу на "неприродності» наявності на Донбасі великої кількості важких озброєнь, які там опинились у якості інструменту тиску на Україну та Європу, інтегральною частиною якої є Україна, в цілому.
"Реальність на окупованих територіях Східної України визначається окупаційною владою, яка може відновити військовий тиск на Україну у будь-який момент за допомогою збройних формувань, що керуються та оснащуються Росією. Окупаційні сили мають танки, бронетехніку та ракетні комплекси у кількості, що можуть мати лише кілька європейських держав… Наявність такої загрози на окупованій території України, як європейської держави, є чітким сигналом щодо небажання Росії відмовитися від агресії", - звіт Служби зовнішньої розвідки Естонії "Міжнародна безпека та Естонія-2021".
Наше незалежне медіа існує завдяки вашій підтримці. Допоможіть нам робити більше, підтримавши нас будь-якою сумою на Патреоні.
В Естонії зауважують, що одним із основних інструментів РФ є її агенти впливу серед українського політикуму: "Росія всебічно підтримує проросійські сили в українському політикумі, які прагнуть домогтися визнання російського суверенітету над Кримом та вирішення конфлікту на Сході України на продиктованих Росією умовах … Під час підготовки до місцевих виборів в Україні російське керівництво ще більше збільшило прихильність до політиків з лав ОПЗЖ. Давній знайомий президента Путіна, український олігарх та член парламенту Віктор Медведчук є частим гостем у глави РФ… Після таких візитів ключовий сигнал громадськості – декларування нероздільної долі та тісних зв’язків України й Росії…".
"Через діяльність з поширення свого впливу Росія розраховує допомогти українським політичним силам, що воліють тяжіти до Москви та чинять опір обраному Україною європейському шляху", - звіт Служби зовнішньої розвідки Естонії "Міжнародна безпека та Естонія-2021".
Доповідь "Міжнародна безпека та Естонія 2021" стала вже шостим поспіль звітом Служби зовнішньої розвідки Естонії. В таких звітах висвітлюється безпекова ситуація довкола Естонії робляться відповідні оцінки та даються прогнози. Одним із головних суб’єктів оцінки є РФ та її дії, зокрема останні події у російській військовій, внутрішній політиці та операціях впливу.