СБУ затримала зрадника, який намагався здобути для росіян секретні документи до танку "Оплот"

СБУ затримала зрадника, який намагався здобути для росіян секретні документи до танку "Оплот"


Контррозвідка Служби безпеки України затримала у Харкові агента російської воєнної розвідки, який виконував завдання здобути для країни-агресора технічну документацію з розробки і виробництва українського танку Т-84БМ "ОПЛОТ", повідомляє пресцентр української спецслужби. 

У СБУ становили, що громадянина України завербували представники Головного Управління Генштабу Збройних Сил РФ під час його поїздки до Російської Федерації.  У межах розпочатого кримінального провадження слідчі та контррозвідники СБУ задокументували, що на задання від російських кураторів та отримання доступу до закритих відомостей, ворожий агент намагався залучити співробітника харківського державного підприємства "ХКБМ ім. Морозова", яке здійснювало розробку танку. Під контролем оперативників СБУ, ворожий агент отримав від працівника зразки технічних матеріалів та відпрацьованими каналами передав фотокопії представнику російської спецслужби. 

Зрадника затримано "на гарячому" під час одержання ним "повного комплекту технічної документації", яка має гриф обмеження доступу.


Наше незалежне медіа існує завдяки вашій підтримці. Допоможіть нам робити більше, підтримавши нас будь-якою сумою на Патреоні. 


Наразі зловмиснику повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України, та вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу. Тривають слідчі дії. Операція із викриття та документування протиправної діяльності зрадника проводилась під процесуальним керівництвом Харківської обласної прокуратури.

Основний бойовий танк Т-84 "Оплот" створений в 1994 р на основі танка Т-80УД, але відрізняється від нього рядом удосконалень. Зокрема, новою зварювально-катаної вежею; вбудованого динамічного бронею нового покоління; двигуном потужністю 1200 к.с. замість 1000-сильного двигуна, встановленого на Т-80УД; тепловізійним прицілом, а також рядом інших систем, якісно поліпшили вогняні, ходові та захисні властивості танка. Особливістю машини є наявність керованого озброєння, яке дозволяє вести вогонь з гармати керованою ракетою «Комбат» українського виробництва з лазерним наведенням і уражати цілі на відстанях до 5000 м.

 


Переглядів: 6258

Останні новини