Троє військових загинули внаслідок пожежі в бліндажі

Троє військових загинули внаслідок пожежі в бліндажі


22 лютого, під час завершення робіт по розборці конструкції бліндажу після пожежі, що виникла близько 4 години ранку 20 лютого в одному із підрозділів 58 окремої мотопіхотної бригади, виявлено тіла двох військовослужбовців, які ймовірно перебували в бліндажі під час пожежі.

Про це повідомляє пресслужба бригади у Facebook.

"Ідентифікацію тіл буде проведено після ДНК експертизи. Третій військовослужбовець, який отримав 90% опіків тіла, був евакуйований до опікового центру, де, на жаль, сьогодні від отриманих травм помер. За даним фактом проводиться перевірка військовою службою правопорядку ЗС України та внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань".

Нагадаємо, вдень 22 лютого на брифінгу Головнокомандувач Генштабу ЗСУ Руслан Хомчак, відповідаючи на питання журналіста, підтвердив, що внаслідок пожежі є загиблі, проте повної інформації немає.

"Коли будуть загиблі, тоді буде повідомлення. Тому що зараз ще тушать досі ці заглиблені бліндажі, туди не можуть добратися. Ми утримуємося від того, щоб говорити будь-що в ефір. Ми розуміємо, що була пожежа в бліндажі, розуміємо, що воно довго тліло, довго горіло, почали вчора вскривати, не змогли, далі горіло, сьогодні вскривають, щойно появиться, будуть офіційні заяви", – заявив Руслан Хомчак.

Він додав, що Збройні Сили ніколи не приховують інформацію щодо втрат. Водночас міністр оброни Андрій Таран додав, що затримка в повідомленнях відбувається через правові процедури.

"Військова служба правопорядку не має права проводити досудове слідство. Саме тому цього року був розроблений проєкт закону про військову поліцію, в якому передбачено можливість надання права на досудове слідство. Бо в таких випадках, як зараз, військовослужбовці відходять і чекають на прибуття органів правопорядку, зокрема МВС, щоб вони проводили розслідування та досудове слідство. Саме це найчастіше є причиною затримки", – сказав Андрій Таран.

Крім того, 22 лютого поблизу шахти "Бутівка" на Північ від Донецька внаслідок ворожого обстрілу загинув один воїн 72-ї окремої механізованої бригади ім. Чорних Запорожців, ще один український захисник отримав поранення.


Переглядів: 14539

Останні новини