У 2021 році Україна отримає нову партію американських катерів

У 2021 році Україна отримає нову партію американських катерів


Сполучені Штати в рамках військового співробітництва з Україною у 2021-2022 роках передадуть на озброєння Військово-морських Сил три патрульних катери класу «Island» та першу партію катерів «Mark VI», оснащених американським озброєнням, повідомляє кореспондент «АрміяInform». 

"За умовами чинного контракту щодо постачання серії патрульних катерів класу «Island» для забезпечення потреб національних Військово-Морських Сил, ми вже отримали два катери «Старобільськ» і «Слов’янськ» ще минулого року. Наразі у місті Балтимор в США завершується процес технічного відновлення ще трьох катерів цього проєкту, які надійдуть до складу флоту наступного року. Їх доставлять до України морським шляхом. На цей час у Сполучених Штатах працюють три офіцери ВМС України, які займаються безпосередньо супроводженням ремонтних робіт на цих катерах", ‒ начальник управління кораблебудування Командування ВМС ЗС України капітан 1 рангу Василь Радчук.

Як стверджують у ВМС, вже ухвалено рішення щодо додаткового посилення бойових спроможностей вищезгаданих "Island'ів", визначено американські підприємства-підрядники, які мають забезпечити ці катери додатковим озброєнням, обладнанням та технічними засобами. Є висока ймовірність, що катери надійдуть до України вже з бойовими модулями та встановленими на борту корабельними системами американського виробництва.

Катери типу "Island" ВМС ЗС України "Слов'янськ" і "Старобільськ"

У командуванні переконують, що модернізація не омине і вже наявні у складі Військо-морських Сил судна "Слов'янськ" та "Старобільськ". Ці катери американського проєкту оснастять вітчизняними бойовими модулями, зокрема видання "Думская" пише про встановлення на два катери "Island" 30-мм шестиствольною артустановкою АК-306 і торпедами СЕТ-72.


Наше незалежне медіа існує завдяки вашій підтримці. Допоможіть нам робити більше, підтримавши нас будь-якою сумою на Патреоні. 


Нова партія "Island'ів" - не єдина хороша новина для українського флоту з боку американських партнерів. Наразі завершується робота стосовно узгодження всіх деталей контракту на передачу від США до складу ВМС України патрульних катерів "Mark VI". Передбачається, що першу партію американських катерів український флот отримає безкоштовно до 2022 року. Тривають домовленості щодо передачі наступних катерів цього проєкту. Американці передадуть катери Mark VI абсолютно новими, збудованими на власних суднобудівних підприємствах. Катери надійдуть до України вже з комплектом американського озброєння та технічних засобів.

Катер "Mark VI" ВМФ США

Останні матеріали:

Переглядів: 3423

Останні новини