У ветеранів може з`явитися свій омбудсмен

У ветеранів може з`явитися свій омбудсмен


Міністерство у справах ветеранів на державному рівні ініціює запровадження Інституту ветеранського омбудсмена, заявила очільниця відомства Юлія Лапутіна під час зустрічі з правозахисниками. 

Про це повідомляє пресслужба Мінветеранів.

Відповідну заяву міністерка зробила під час зустрічі з виконавчим директором Української Гельсінської спілки з прав людини Олександром Павліченком та національним консультантом ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок в Україні Андріаною Арехтою.

"За майже сім років російської військової агресії, на жаль, в державі не створено ефективного механізму правового захисту та правової допомоги тих, хто самовіддано захищав та захищає Україну. Ветерани, учасники бойових дій заслуговують на гідне забезпечення їхніх прав, адаптацію до мирного життя та розвиток власних спроможностей", – міністерка у справах ветеранів Юлія Лапутіна.

За її словами, викликає занепокоєння те, що з початком російсько-української війни в рази збільшилася кількість звернень військовослужбовців, добровольців, учасників бойових дій щодо порушення їхніх прав, відсутності якісного юридичного супроводу. Особливого резонансу набувають факти порушення кримінальних проваджень щодо захисників України. 

"Розуміємо усі юридичні аспекти правоохоронної діяльності, таємниці слідства, неможливості втручання сторонніх осіб у його хід. Разом з тим, міністерство не може стояти осторонь", – міністерка у справах ветеранів Юлія Лапутіна.

Міністерка зазначила, що Мінветеранів як державний орган буде формувати та реалізовувати політику щодо розширення спроможностей держави у захисті прав ветеранів. Саме тому на державному рівні ініціюється запровадження Інституту ветеранського омбудсмена.

"Саме тому сьогодні ми на державному рівні ініціюємо запровадження Інституту ветеранського Омбудсмена. На нього покладатимуться функції моніторингу та контролю дотримання законних прав та інтересів захисників України у діяльності органів виконавчої влади і посадових осіб", – міністерка у справах ветеранів Юлія Лапутіна.

Як відзначили у відомстві, ця структура буде охоплювати весь спектр питань з надання правового захисту ветеранів, взаємодіятиме з існуючими інституціями з прав людини і підсилюватиме та доповнюватиме їх. Лапутіна зазначила, що міністерство готове більш активно долучитися саме до інформування ветеранів з питань правового захисту.

"Кожен захисник України має знати куди звертатися у разі виникнення порушення його прав, відповідних дій правоохоронних органів, яка інституція відповідає за надання соціальних гарантій. На даний час активно працюємо над розвитком інформаційно-довідкової системи для ветеранів", – міністерка у справах ветеранів Юлія Лапутіна.

Від імені міністерства вона запросила ветеранські організації, правозахисників, представників громадського та експертного середовища долучитися до процесу створення інституції ветеранського Омбудсмена.


Наше незалежне медіа існує завдяки вашій підтримці. Допоможіть нам робити більше, підтримавши нас будь-якою сумою на Патреоні. 


Нагадаємо, у грудні 2019 року Національна поліція звинуватила дитячу лікарку й волонтерку Юлію Кузьменко, музиканта з гурту “Ріффмастер”, сержанта Сил спецоперацій ЗСУ Андрія Антоненка та бойового медика 25 ОПБр ДШВ ЗСУ Яну Дугарь у організації та виконанні вбивства білоруського журналіста Павла Шеремета. 11 серпня 2020 року для Юлії Кузьменко суд пом’якшив запобіжний захід, змінивши його із тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт. Водночас Антоненка суд постійно залишає під вартою у СІЗО.

Ще одним гучним кейсом стало затримання учасниці боїв на Донбасі у складі добровольчих підрозділів Вікторію Котеленець з позивним "Фортуна" . На думку слідчих, вона схожа на жінку, яка у серпні 2014 року конвоювала полонених українських військових у Донецьку.  Вікторія Котеленець у 2015-2017 роках воювала на Донбасі у складі Добровольчого українського корпусу "Правого сектору", а потім у Добровольчій українській армії. До цього жила у Донецьку, звідки виїхала у 2015 році. 

У 2015-2016 роках СБУ перевіряла її щодо причетності до так званої "ДНР", але доказів так і не виявили. Крім того, у 2016 році у неї вдома на Донеччині поліція шукала зброю і так само нічого не знайшла. 19 січня вона приїхала до Києва у Міністерство ветеранів, щоб отримати посвідчення Учасниці бойових дій. Саме там її і затримали. Слідство у новій справі веде Нацполіція. 

 


Переглядів: 3424

Останні новини