Учасники проєкту "Спортивні амбасадори" завершують курс теоретичної підготовки

Учасники проєкту "Спортивні амбасадори" завершують курс теоретичної підготовки


Фонд допомоги армії «Повернись живим» у партнерстві з Міністерством у справах ветеранів та Центром стратегічних комунікацій «Стратком» завершує підготовку учасників програми реінтеграції та відновлення учасників бойових дій «Спортивні амбасадори». Даний проєкт став можливим завдяки Програмі реінтеграції ветеранів, яку реалізує ІREX та ГО "Повернись живим" за підтримки Державного департаменту США.

Програма «Спортивні амбасадори» тривала з листопада 2020 року та охоплює ряд тренінгів і навчань, серед яких робота з психологами, курси менторства, лідерства та андрагогіки, спорту та адаптивних видів спорту, окрему увагу приділяли навичкам ораторського мистецтва та наданню першої психологічної допомоги, а також буде проведено інструкторський курс для майбутніх тренерів.

"Ми завершили три навчальних модулі і наближаємося до кінцевого етапу підготовки, на якому майбутніх Амбасадорів чекає інтенсивний курс TOT. Зараз відбувається проходження практики і багато публічної роботи, зокрема інтерв’ю, які ви могли бачити у нас на сторінці. Також триває робота учасників проєкту, як у своїх ініціативах, які вони уже розвивають, так і в організації інших проєктів та змагань, в тому числі національного масштабу", - керівник ветеранського відділу Фонду "Повернись живим" Дмитро Лавренчук. 

За його словами, підготовка учасників проєкту — лише перший етап розвитку "Сполртивних амбасадорів", як ініціативи з реабілітації ветеранів через адаптивні види спорту. 

“Спортивні Амбасадори” це пілотний проєкт. Ми відточуємо процеси для подальшого великого проєкту, який має стати спільнотою ініціативних ветеранів, які надихають та заохочують своїх побратимів до реабілітації через адаптивні види спорту та спортивним клубом в широкому значенні, члени якого будуть розвиватися обмінюючись досвідом, а потім започатковувати й розвивати свої локальні спільноти ветеранів та громади по всій Україні. Це і про реабілітацію, і розвиток фізичної культури, і уваги до себе, свого тіла, сили волі і змагальницького духу загалом. Амбасадори - приклад тих, чий дух й воля сильніші за тіло. Цим вони надихатимуть ветеранську спільноту до більш активної участі як у спортивній, так надалі й в громадській діяльності. Наше завдання, як організації - створити підґрунтя для росту таких ініціатив, які, по-перше — дадуть змогу учасникам бойових дій повернутися до мирного життя, а по-друге  сприятимуть єднанню довкола ідеї братерства та саморозвитку. Разом ці два фактори зможуть дати поштовх не тільки спільноті ветеранів, а й Україні загалом", - керівник ветеранського відділу Фонду "Повернись живим" Дмитро Лавренчук. 

Пілотний проєкт має на меті залучити учасників національної збірної команди "Ігри Нескорених", які вже показали свій незламний характер і стали прикладом для багатьох. Надалі — авдиторія програми розширюватиметься. Результатом має стати створення першого в Україні клубу "Спортивних амбасадорів", які будуть популяризувати спортивну реінтеграцію та відновлення серед учасників бойових дій.

Одним з важливих елементів підготовки учасників проєкту стало розвинення у них лідерських якостей, які й сприятимуть подальшому розвитку ініціативи у загальнонаціональному масштабі. Викладачем курсу з лідерства стала доктор філософських наук, професор Київського національного університету ім.Т.Г.Шевченка, викладач Единбурзької бізнес-школи та її академічний директор в Україні Наталія Кривда. Вона переконана, що досвід представників ветеранської спільноти є унікальним та може стати максимально корисним для розвитку українського суспільства за правильного його використання. 

"Я абсолютно впевнена, що принципово важливо надавати можливість представникам ветеранської спільноти вивчати, аналізувати й розвивати лідерство і лідерські практики. Від початку ці люди володіють не аби яким «внутрішнім капіталом»: енергетичним, символічним, політичним і т.д. Вони вже зробили найважливіший вибір в житті, без пафосу, без голосних заяв — вони пішли воювати за країну. Як правило, у ветеранів вже розвинено те, що спеціалісти називають "верхні шари піраміди потреб Маслоу" - потреба в самореалізації, внутрішнє відчуття відповідальності за весь світ, бажання бути корисним суспільству. "Вчитися лідерству" означає не тільки розвивати навички ухвалювання рішень, — якщо ми хочемо зростати, ставати свідомими стосовно свого життя й своєї ефективності, треба навчитися рефлексувати й будувати команди. Члени команди Invictus вже реалізують лідерство на практиці, тому наше навчання і практичні кейси були спрямовані на отримання нових інструментів, навичок оцінювання себе й інших, роботи з ефективними програмами побудови лідерства стосовно себе й своєї команди. Я мала честь бути їх провідником. Звичайно, для ветеранів було багато нової інформації, тому що більшість з них не занурені у сучасну бізнес-освіту чи термінологію, в них були інші цілі й задачі. Ключове, як мені здається, що окрім знань, навчання надало їм практичні інструменти розуміння себе самих й своїх команд, а також навички ефективного управління собою й своїми командами для просування ідеї спортивного амбасадорства", -  викладач курсу "Лідерство" проєкту "Спортивні амбасадори" Наталія Кривда.

Відзначають важливість теоретичної підготовки й учасники курсу, навіть ті, які вже розвивають власні ініціативи з реабілітації ветеранів через адаптивні види спорту. Одним з таких є Володимир Мусяк, ветеран, воїн Української добровольчої армії, член української збірної на "Іграх Нескорених".

"З поняттям амбасадорства я почав знайомитися до цього проєкту, займався ветеранами, їх реабілітацією, в тому числі через поширення ідей адаптивних видів спорту серед учасників бойових дій. Для мене участь у "Спортивних амбасадорах" — це можливість набути професійних знань, бо раніше я просував свою ініціативу керуючись інтуїцією та власними поглядами. В межах проєкту отримані знання та власний досвід мені вдалося структурувати, більш правильно поглянути на проблематику того, чим я займаюся, сконцентруватися на конкретному напрямку, не розпилятися на неважливі речі. Цей етап підготовки дав мені як теоретичну основу, так і інструментарій її застосування. Мова йде і про психологію, й про лідерство в колективі чи організації, й про особистісний розвиток", - ветеран, член збірної України на "Іграх Нескорених" Володимир Мусяк.


Наше незалежне медіа існує завдяки вашій підтримці. Допоможіть нам робити більше, підтримавши нас будь-якою сумою на Патреоні. 


Майбутній амбасадор певен, що часто ветерани не бачать у спорті можливість повернутися до повноцінного життя, однак окрім фізичної підготовки це ще й соціалізаційний фактор, про який варто говорити.

"Реабілітація через адаптивні види спорту дуже ефективна, тут я можу судити з власного досвіду. Спершу я дуже скептично до неї ставився, але завдяки спорту я виліз із "мушлі" — свого закритого світу, почав більше соціалізуватися. Я був певен, що у мене немає проблем, але з часом прийшло усвідомлення, що вони існують й над ними треба працювати. Єдине, що потрібно — розробити механізм, інструментарій залучення, на перший погляд, байдужих ветеранів, тому що часто воїнам, які повертаються з фронту, це взагалі не цікаво й дуже важко їх переконати у важливості цього рішення. Але я вірю, що коли вони приєднаються до нашого руху їх думка зміниться на протилежну", - ветеран, член збірної України на "Іграх Нескорених" Володимир Мусяк.

Отримані знання вже стають в пригоді Володимиру. Наразі його ініціатива на Полтавщині набирає обертів й вже дуже скоро може стати одним з перших успішних кейсів проєкту "Спортивні амбасадори".

"Після завершення підготовки я продовжу займатися спортивною реабілітацією. Зараз я з побратимами ведемо перемовини з меценатами і якщо у нас все вийде, то ми відкриємо на в містечку Карлівка на Полтавщині спортивний зал для ветеранів та членів їх сімей. Окрім цього я й надалі залучатиму побратимів до різноманітних змагань на кшталт "Ігор Нескорених", "Ігор Героїв", - ветеран, член збірної України на "Іграх Нескорених" Володимир Мусяк.

 

 

 


Переглядів: 651

Останні новини