Верховний суд скасував вирок генералу Назарову, засудженому за катастрофу літака Іл-76

Верховний суд скасував вирок генералу Назарову, засудженому за катастрофу літака Іл-76


Верховний суд задовольнив касаційну скаргу генерал-майора Віктора Назарова, якого суди перших двох інстанцій визнали винним у службовому недбальстві, що призвело до катастрофи літака Іл-76 та смерті 40 десантників 25 окремої повітряно-десантної бригади та 9 членів екіпажу.

Як пише "Радіо Свобода", відповідне рішення суд ухвалив 21 травня.

Суд скасував рішення Павлоградського міськрайонного суду, який засудив Назарова до семи років позбавлення волі за службову недбалість, та Дніпровського апеляційного суду, який визнав його чинним.

Верховний суд також вирішив, що кримінальна справа проти генерала має бути закрита «у зв’язку з невиявленням складу кримінального правопорушення».

Раніше, 11 грудня 2020 року, Дніпровський апеляційний суд відхилив апеляцію генерала Віктора Назарова, якого суд першої інстанції засудив до семи років ув’язнення через службову недбалість, що призвела до збиття літака Іл-76 і загибелі українських військових 2014 року.

Він залишив рішення Павлоградського райсуду області, ухвалене в березні 2017 року, без змін. Віктор Назаров тоді не визнав провини і заявив, що подаватиме на касацію.

14 червня 2014 року в Луганському аеропорту російські бойовики збили літак Іл-76. На борту було 40 бійців 25 окремої повітряно-десантної бригади та дев’ять членів екіпажу, усі вони загинули.

Міністерка у справах ветеранів Юлія Лапутіна в ексклюзивному інтерв’ю "Радіо Свобода" висловила думку, що ухвалені в хаотичній ситуації початку російсько-української війни 2014 року рішення посадовців тодішньої антитерористичної операції потребують окремого й неупередженого розслідування. Так вона прокоментувала справу генерала Віктора Назарова, на час тих подій начальника штабу АТО. 

Раніше військові експерти, в тому числі три американські генерали у відставці, та дипломати закликали Офіс президента, Верховну Раду, Верховний суд, а також Раду національної безпеки і оборони детально вивчити справу генерала Віктора Назарова і гарантувати, що цивільні суди не будуть судити військових за віддання бойових наказів. 

Експерти підтримали дослідження ексрадника міністра оборони США, президента The Potomac Foundation доктора Філіппа Карбера і генерал-лейтенанта у відставці, екскомандувача американської армії в Європі Бена Годжеса. 22 грудня в газеті Kyiv Post вони вказали на можливі небезпечні наслідки засудження генерала Віктора Назарова.


Наше незалежне медіа існує завдяки вашій підтримці. Допоможіть нам робити більше, підтримавши нас будь-якою сумою на Патреоні. 


На думку Годжеса і Карбера, і справа Назарова, і інші справи проти бойових командирів за їхні накази, які розглядають цивільні суди, підривають українську національну безпеку. Серед тих, хто підтримав їхню думку, колишні посли Сполучених Штатів в Україні, екскомандувачі сил НАТО та екскерівники Північноатлантичного альянсу.

Ані прокурори звичайних судів, ані самі судді не мають потрібної спеціалізації та знань, щоб ухвалювати рішення стосовно військових командирів, говориться у зверненні. За їхніми даними, хоча президент Володимир Зеленський і доручив головнокомандувачу Збройних сил України Руслану Хомчаку дослідити бойові обставини в справі Назарова, водночас Офіс генерального прокурора ініціював кілька кримінальних справ проти інших офіцерів Збройних сил України за бойові втрати.

"Ані Сполучені Штати, ані інші західні країни, які надають Україні військову підтримку, ніколи б не дозволили поводитися зі своїми командирами так, як поводилися з генералом Назаровим", – екскомандувач Армії США у Європі, генерал-лейтенант Бен Годжес та колишній радник міністра оборони США Філіпп Карбер.

Головне фото: Hromadske


Переглядів: 5163

Останні новини