Follow our new website →

www.comebackalive.in.ua

Війна у фокусі: Кремль звинувачує Україну в ескалації на Донбасі, а Кравчук обіцяє дзеркальну відповідь окупаційним військам

Війна у фокусі: Кремль звинувачує Україну в ескалації на Донбасі, а Кравчук обіцяє дзеркальну відповідь окупаційним військам


Речник президента РФ Дмитро Пєсков стурбований напруженістю на сході України та звинувачує в ній українську армію, голова української делегації у ТКГ Леонід Кравчук відреагував на рішення проросійських бойовиків частіше відкривати вогонь по українських позиціях, окупаційні адміністрації далі ускладнюють перетин лінії розмежування, а президент США Джо Байден продовжив дію санкцій проти РФ – російсько-українська війна триває на фронті та в кабінетах, дуже далеких від Донбасу.

Цього тижня військова ескалація на Сході продовжилася, крім цього окупаційна влада тимчасово непідконтрольних територій заявила про намір посилювати вогонь у бік українських військових, назвавши це "упереджувальним вогнем для придушення та знищення вогневих точок противника".

У відповідь на це голова української делегації у Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук заявив, що наші військові відповідатимуть дзеркально.

"Якщо вони будуть діяти таким чином, відкривати вогонь по наших військових ЗСУ на точках зіткнення, то ми будемо діяти адекватно. Дзеркально. У нас немає іншого виходу. Ми не можемо спостерігати як вони стріляють, вбивають нас і називають це провокацією. Це не провокація – це війна".

Кравчук поклав всю відповідальність за порушення мирних домовленостей на незаконні збройні угрупування. Він так само висловив протест проти оприлюдненої бойовиками інформації щодо "дозволу на ведення попереджувального вогню".


Наше незалежне медіа існує завдяки вашій підтримці. Допоможіть нам робити більше, підтримавши нас будь-якою сумою на Патреоні. 


Водночас у Москві всю відповідальність за ескалацію покладають на Україну. Речника Путіна Пєскова на брифінгу спитали, чи впливатиме Кремля на своїх посіпак, аби "повернутися до перемир'я".

"Кремль, власне, постійно це робить. Але зараз ми бачимо, що все частіше і частіше йдуть обстріли з української сторони. І тут головне, це щоб всі, хто може, використовували свій вплив для того, щоб у нас повноцінна громадянська війна в Україні не поновилася", – відповів Пєсков.

Цікаво, що брифінг Пєсков провів наступного дня після оголошення про продовження санкцій США проти Росії. Він, як завжди, назвав це рішення президента Джо Байденом "абсурдним", проте поряд із власним справді абсурдним обвинуваченням наших військових в ескалації – слова речника Путіна сприймаються геть навпаки.

Адже лише з початку 2021 року внаслідок атак окупантів загинуло 14 українських військових, ще 35 воїнів отримали поранення.

"Відповідно до офіційних зведень, ми нарахували в лютому 180 обстрілів з боку російських окупаційних військ – у порівнянні зі 166 обстрілами в січні і 172 у грудні. Це найбільше, починаючи з липня", – пише Новинарня.

Так само важко сприйняти за чисту монету бажання РФ попередити "громадянську війну", адже навряд намір створювати штучні труднощі для перетину КПВВ можна назвати миротворчим процесом. А саме це планує окупаційна влада – здійснювати пропуск за перепустками, людей фотографуватимуть та перевірятимуть відбитки пальців. А рішення маріонеткових "республік" – завжди затверджуються в Кремлі.

І це не є секретом ні для кого у світі. У проміжній Стратегії з національної безпеки США нової американської адміністрації, яку оприлюднили сьогодні, 4 березня, на сайті Білого дому йдеться, що Росія досі грає підривну роль на світовій арені, разом із Китаєм перешкоджаючи захисту інтересів США, тому Сполучені Штати мають намір підтримувати боєготовність своїх Збройних сил "перед обличчям викликів", пов'язаних з Росією і Китаєм.

"Сполучені Штати ніколи не вагатимуться, вирішуючи, чи варто застосувати силу, якщо це необхідно для захисту наших життєво важливих національних інтересів", – підкреслюється в документі.

Україна теж має позбутися всіх вагань у захисті своїх інтересів, а головне – своїх громадян. Принаймні наблизитися в цьому до громадського сектора.

Без вагань підтримуйте українську армію тут https://savelife.in.ua/donate/


Переглядів: 3337

Останні новини