Військова допомога США та нова версія РСЗВ «Ураган»: новини тижня, які ви могли пропустити

Військова допомога США та нова версія РСЗВ «Ураган»: новини тижня, які ви могли пропустити


  • Воїни 93-ї окремої механізованої бригади «Холодний Яр» вчаться маскуванню та відбиттю наступу противника з урахуванням досвіду бойових дій у Нагірному Карабасі.

  • В зоні проведення Операції об'єднаних сил загинув військовослужбовець 80-ї окремої десантно-штурмової бригади солдат Іван Горошко. У Горошка залишилась дружина, з якою вони чекали на дитину.

  • Бійці 95-ї окремої десантно-штурмової бригади провели навчання зі стрибків з парашутом. Особовий склад підрозділів вдосконалив навички висадки з гелікоптера зі зброєю та спорядженням за різних погодних умов. 

  • У навчальному центрі Збройних Сил «Десна» завершується комплекс занять з мінної безпеки, який проводить фонд «Повернись живим». Інструктор з мінної безпеки Фонду, ветеран війни на Донбасі Євгеній Антипенко провів заняття з військовослужбовцями семи бригад ЗСУ. Відмінність цих навчань полягає у тому, що вони відбудуться з офіцерським та сержантським складом, а також з інструкторами, які надалі навчатимуть особовий склад різних підрозділів.

  • Станом на 20 листопада в Україні зафіксовано 598 085 захворілих на COVID-19 (14 575 нових за добу), з них 10 598 померли, 233 849 пацієнтів одужали. Президент Володимир Зеленський підписав закон про адміністративну відповідальність за перебування у громадських закладах і транспорті без засобів захисту. Документ доповнює статтю 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення частиною другою, яка передбачає накладення штрафу від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за перебування у громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без надягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, зокрема виготовлених самостійно. Зміни набуть чинності у суботу, 21 листопада. Щодо ЗСУ, то там станом на п'ятницю хворіли 2 650 (за добу зареєстровано 225 нових заслаблих), загалом за час пандемії одужали 5 939 співробітників ЗСУ, цього тижня зафіксували 25 летальний випадок.

Важливі військові новини тижня, що минає, – у традиційному дайджесті «Повернись живим».  

США збудує для України військові містечка на Азові

США побудують військові містечка в Бердянську та Маріуполі для підрозділів Морської охорони Державної прикордонної служби України, повідомила пресслужба ДПСУ. Презентація проєкту будівництва відбулась у Маріупольському загоні Морської охорони. Метою проєкту є підтримка розвитку інфраструктури та потенціалу Морської охорони Держприкордонслужби України Урядом США. 

Практична реалізація проєкту передбачає будівництво та облаштування за стандартами НАТО в Бердянську та в Маріуполі місць розташування та несення служби особливих підрозділів Морської охорони – відділів спеціальних дій. До обсягу заявлених робіт крім модульного містечка контейнерного типу також включено капітальний ремонт гідротехнічних споруд та дноочисні роботи.

Нові модульні військові містечка забезпечать компактне і доцільне розташування підрозділу та зручний пункт базування корабельно-катерного складу, завдяки чому стане можливим максимально оперативний вихід чергового підрозділу в море для виконання службових завдань. До інтелектуальної компоненти проєкту також включено проведення тренінгів для персоналу з питань правоохоронної діяльності на морі.

Загальна кошторисна вартість проекту 4 млн доларів США. Кінцева дата реалізації – червень 2021 року.

Азербайджан поступово бере під контроль відвойовані у Вірменії райони Карабаху

Азербайджан поступово відновлює контроль над окупованими Вірменією районами на кордоні, встановлює свою адміністрацію та розпочинає відновлення інфаструктурних об'єктів в Нагірному Карабасі. Так, за цей тиждень Збройні Сили країни увійшли в окупований раніше Адагамський район. МНС Азербайджану взяло під свою охорону інфраструктурні об'єкти в регіоні, а Державна агенція автомобільних доріг розпочало будівництво траси між відвойованими містами Шуша та Фізулі, яка з'єднає їх з Ахмедбейлі. Загальна протяжність дороги складе 101,5 км, шириною 40 метрів вона відповідатиме І технічній категорії для шести смуг автомобільного руху.

Своєю чергою прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що найближчим часом відновить свою роботу підконтрольний російським військам Лачинський коридор, через який проходить головна транспортна артерія Нагірного Карабаху — дорога з Вірменії до столиці самопроголошеної НКР Степанакерта. Водночас "миротворці" з РФ зустріли опір з боку вірменських підрозділів. "Мілітарний" повідомляє, що група вірменських військових відмовилась покидати район та передати його під контроль російському контингенту. Подальша доля вірменських військових в оточенні, а також геолокація події не відомі.

Туреччина відправить своїх військових до Нагірного Карабаху в Азербайджані в центр моніторингу в щодо припинення вогню, попри те, що така роль Анкари не перредбачена ухваленим між РФ, Вірменією та Азебайджаном договором. 

Представлена нова версія РСЗВ «Ураган»

Державним підприємством «Шепетівський ремонтний завод» представлена РСЗВ «Ураган» на шасі TATRA. Як повідомляє "Defence Express", раніше планувалось показати її на міжнародній виставці озброєні «Зброя та безпека 2020», але через перенесення виставки журналістів запросили вже на її випробування.

Демонстрація відбулась на одному з військових полігонів Міністерства оборони України.

Модернізація реактивної системи залпового вогню «Ураган» отримала назву «Буревій» і може застосовувати боєприпаси для своєї попередниці на іншому шасі, а також нові, зі збільшеною з 35 до 65 км дальністю знищення цілей, які розробляються КБ "Південне" у рамках програми "Тайфун-2".

Співвиконавець модернізації катерів «Island» має реєстрацію в ОРДЛО

Співвиконавець пропонованої модернізації патрульних катерів типу Island – НВК «Клівер» має реєстрацію в ОРДЛО. Про це йдеться у розслідуванні "Мілітарного". Дане підприємство розробляє модернізацію 400-мм радянських торпед СЕТ-72 для можливості подальшого встановлення на патрульні катери. Аналіз сайту не показав будь-яких виробничих потужностей підприємства, а адресу НВК «Клівер» вказано як Герцена 35А у Києві, де розташований житловий комплекс «Герцен Парк». 

Сама ж компанія НВК «Клівер» зареєстрована 29 січня 2020 року. Серед засновників підприємства – чинний керівник підприємства Врублевська Оксана Анатоліївна та Алексеєнко Валерій Миколайович, останній є одним з засновників підприємства НВО «Клівер», що зареєстроване у 2007 році у місті Хрустальний (колишній Красний Луч) Луганської області. За даними з Реєстру реєстрацію свого місця проживання він не змінив – Луганська області, місто Луганськ, квартал Ольховський, будинок 13, квартира 62, тобто на окупованій території.

НВК «Клівер» – це колишнє підприємство «Красний Луч» в однойменному місті на Луганщині, що у радянські часи випускало цивільну продукцію під торговою маркою «Кливер», а серед військової номенклатури – гідроакустичні станції типу «Бронза», «Платина» та інші.

За даними видання «Думская» радником у компанії «Клівер» є колишній командувач ВМС ЗС України Сергій Гайдук, у період з 2014 по 2016 роки, котрого було звільнено з посади, а згодом і з військ тогочасним президентом України Петром Порошенко по причині «недоліків у виконанні службових обов’язків і низький авторитет Гайдука».

Серед неофіційних причин називається тиск громадськості, через, адже тоді чиновники ВМС гальмували міжнародне співробітництво України, а особисто Сергій Гайдук виступав проти отримання матеріально-технічної допомоги від США (мова про згадані патрульні катери типу Island та низку інших проєктів).

«Повернись живим» спільно з партнерами започатковує нову програму реінтеграції та відновлення ветеранів

Фонд допомоги армії «Повернись живим» у партнерстві з Міністерством у справах ветеранів та Центром стратегічних комунікацій «Стратком» розпочинає програму реінтеграції та відновлення учасників бойових дій «Спортивні амбасадори». Даний проєкт став можливим завдяки Програмі реінтеграції ветеранів, яку реалізує ІREX та ГО «Повернись живим» за підтримки Державного департаменту США.

Метою програми є започаткування та розвиток мережі ветеранів-лідерів місцевих спільнот, які залучатимуть побратимів та посестер до активного натхненного життя через особистий приклад.

Програма «Спортивні амбасадори» триватиме шість місяців, та після відбору учасників охоплюватиме ряд тренінгів і навчань, серед яких робота з психологами, курси менторства, лідерства та андрагогіки, спорту та адаптивних видів спорту, окрему увагу приділятимуть навичкам ораторського мистецтва та наданню першої психологічної допомоги, а також буде проведено інструкторський курс для майбутніх тренерів.

Пілотний проєкт має на меті залучити учасників національної збірної команди «Ігри Нескорених», які уже показали свій незламний характер і стали прикладом для багатьох. Надалі — авдиторія програми розширюватиметься. Результатом має стати створення першого в Україні клубу «Спортивних амбасадорів», які будуть популяризувати спортивну реінтеграцію та відновлення серед учасників бойових дій.

 


Наше незалежне медіа існує завдяки вашій підтримці. Допоможіть нам робити більше, підтримавши нас будь-якою сумою на Патреоні. 


У 2021 році ВМС України чекає поповнення катерами з США

Сполучені Штати в рамках військового співробітництва з Україною у 2021-2022 роках передадуть на озброєння Військово-морських Сил три патрульних катери класу «Island» та першу партію катерів «Mark VI», оснащених американським озброєнням, повідомляє кореспондент «АрміяInform». 

Наразі у місті Балтимор в США завершується процес технічного відновлення ще трьох катерів проєкту «Island», які надійдуть до складу ВМС ЗСУ наступного року. Їх доставлять до України морським шляхом. На цей час у Сполучених Штатах працюють три офіцери ВМС України, які займаються безпосередньо супроводженням ремонтних робіт на цих катерах

Нова партія «Island'ів» - не єдина хороша новина для українського флоту з боку американських партнерів. Наразі завершується робота стосовно узгодження всіх деталей контракту на передачу від США до складу ВМС України патрульних катерів «Mark VI». Передбачається, що першу партію американських катерів український флот отримає безкоштовно до 2022 року. Тривають домовленості щодо передачі наступних катерів цього проєкту. Американці передадуть катери «Mark VI» абсолютно новими, збудованими на власних суднобудівних підприємствах. Катери надійдуть до України вже з комплектом американського озброєння та технічних засобів.

Головне фото - «Defence Express»

Останні матеріали:

Переглядів: 7203

Останні новини