Вода, повітря і трішки вогню – неспокійний липень 95-ї ОДШБр

Вода, повітря і трішки вогню – неспокійний липень 95-ї ОДШБр


Неочікувано звалитися на голову ворога. Зачистити місце висадки. Закріпитися і створити плацдарм для подальшої висадки військ або ж підходу основних сил. Численні засоби доставки: парашути і безпарашутні системи. Підходи з повітря, суші та води, а до того – ще й тактичні уміння спеціальних підрозділів сухопутних військ. Все це – складна військова наука, яку має опанувати кожен боєць десантно-штурмових військ, аби виконати бойову задачу, уберегти себе та побратимів і повернутись живими.

Вже тривалий час ми пишемо про численні наради високого рівня між командуваннями Сухопутних військ Збройних сил України та Сухопутних військ НАТО. Делегації офіцерів найвищого рівня проводять перемовини з нашими військовими, з єдиною головною метою: якомога якісніше та швидше наблизити Збройні сили України до реального статусу повноцінного військового партнера.

І це має не лише формальні наслідки у вигляді угод та декларацій про наміри. Все літо українські військові беруть участь у заходах практичного злагодження з військовими підрозділами партнерів з-поміж країн НАТО. Відгриміли потужні морські навчання «Сі бриз». Щойно завершилась славетна «Козацька булава». В самому розпалі «Три мечі», а підрозділи морської піхоти рушили до Грузії, де ось щойно почалися навчання «Agile spirit».

Весь липень проводить на полігонах і 95 окрема десантно-штурмова бригада. В різних формах та різних заходах, бійці провадять виснажливі тренування всіх підрозділів, що входять до складу бригади. І про це точно варто розповісти окремо – вважаючи на прекрасні фото, які щедро оприлюднює пресслужба бригади.

Значні зусилля у ході навчань приділили відпрацюванню саме повітряно-десантної складової. Трохи раніше ми вже показували репортаж бригади із заходів безпарашутного десантування. Тоді десантники відточували навички з використання канатних систем: гелікоптер з ювелірною точністю зависає над точкою висадки, і вся група має за лічені секунди покинути борт. А далі, після виконання задачі, – так само блискавично евакуюватися за допомогою тих же канатів.

Не обійшлося і без парашутів. Першим чином, залучили до тренування резерв. Резервісти бригади пройшли практичні заходи з використання парашутних систем та попрацювали не лише в навчальних класах, а і в повітрі: стрибали з 800 метрів. Буде і вражень, і досвіду на майбутнє.

Далі ж тренувалися вже основні сили службовців бригади. І не лише на стандартних круглих куполах, а й з використанням більш специфічних парашутних систем, які значно розширюють можливості парашутиста, проте і підготовки вимагають вищого рівня. Тренувалися уночі, у складніших умовах навчання.

До тренувань активно залучили і підрозділи вогневого ураження: артилерію та протиповітряну оборону. Артилеристи тренувалися точно влучати в ціль із закритих позицій та максимально швидко змінювати позиції, уникаючи можливого удару ворога. Зенітники ж вдосталь настрілялися зі спарених зенітних гармат ЗУ-22-2, прикриваючи своїх від нападу умовного противника. З такої установки можна поцілити гелікоптер чи літак, швидко вгамувати ворожий безпілотник, а за потреби можна опустити стволи до землі і врізати вогняним смерчем по наземних цілях ворога. Штука справді страшна.

Пройшли повітря, воду і взялися до роботи на землі. До всього, великої уваги в ході навчань приділили і участі десантників в наземних діях. У ході масштабних тактичних операцій бійці відпрацювали і рейдовий наступ, і знищення ворожих засідок, і оборону – до того ж під пильним наглядом інструкторів з-поміж іноземних військових. І вдень, і вночі, користуючись різними умовами рельєфу – так, щоб максимально відтворити умови, близькі до реальних бойових.


Все це і справді не заради гарних фото, та й не лише щоб показатись західним партнерам. Всі складні уміння, всі навички з взаємодії, відточені на полігонах – те, що допоможе нашим десантникам у справжньому бою за звільнення України, коли нарешті прийде цей час. І ми щиро віримо: вони майстерно зроблять все від них залежне, щоб вся Україна нарешті була вільною.

Водночас у прагненні до перемоги доречні й наші з вами зусилля: не тішитись, що армія все зробить за нас, а нам лише милуватися фото. Кожен з нас може долучитися до спільної справи і відчутно допомогти нашим захисникам. Ми пропонуємо вам зручний спосіб прямої дії: зробити посильний внесок за посиланням, а ми, команда Фонду «Повернись живим», акумулюємо ці внески у більш значні суми та спрямовуємо їх з максимальною користю. Почасти це пряма допомога нашим захисникам необхідним спорядженням. Почасти – програми з підвищення кваліфікації, навчання та тренування військових фахівців. Все, аби кожен із них зрештою повернувся живим.

Долучайтесь!

Фото - пресслужба 95 ОДШБр


Переглядів: 3497

Останні новини