Водолази США та України спільно обстежують причал для «Айлендів» у порті Південний (ФОТО)

Водолази США та України спільно обстежують причал для «Айлендів» у порті Південний (ФОТО)


Фахівці спеціалізованого підрозділу ВМС США Underwater Construction Team One (UCT-1) розпочали підводний огляд та гідрографічні проміри у районі одного з причалів порту Південний, нещодавно переданого для потреб українських Військово-Морських Сил для базування патрульних катерів типу «Island».

Як повідомляє АрміяInform, мета обстеження, що проводиться у межах програми міжнародного військового співробітництва, – попередня оцінка стану причалу та виявлення місць, де потрібні ремонтно-будівельні роботи.

Як розповів тимчасовий виконувач обов’язків начальника пошуково-рятувальної служби Командування ВМС ЗС України капітан 2 рангу Леонід Бурлака, підводне обстеження гідроспоруд американські фахівці виконують спільно з українськими колегами-водолазами. Окрім фактичних результатів, спільне виконання завдань допомагає військовослужбовцям обох країн також обмінятися практичним досвідом, ознайомитись з технічним обладнанням для підводних робіт й особливостями організації водолазних робіт.

Водночас американська команда проводить технічне обстеження споруд за допомогою локаторів бокового огляду та гідрографічне обстеження ділянки акваторії.

Результатом цієї роботи стане детальний звіт із висновками, що потрібно зробити для реконструкції та посилення причалу № 29, а також план подальших ремонтно-відновлювальних робіт.

Наше незалежне медіа існує завдяки вашій підтримці. Допоможіть нам робити більше, підтримавши нас будь-якою сумою на Патреоні.

Як розповів керівник аналітичного відділу «Повернись живим» Тарас Чмут, нинішній склад Військово-морських Сил України вже потребує розширення місць базування для розміщення своїх плавзасобів.

«Керівництвом ВМС ще минулого року було розпочато процеси з отримання додаткових площ у «Південному» для формування там військово-морської бази та базування частини плавзасобів, які перебувають у Чорному морі. Цього року відбулася офіційна передача й переміщення двох катерів з Одеси до порту «Південний». Також ВМС замовили виготовлення плавучого причалу, який потенційно має надійти також сюди й розширити вже наявну інфраструктуру», – Тарас Чмут.

Наразі два катери типу «Island» – «Слов’янськ» та «Старобільськ» – уже стоять біля причальної стінки. А нову партію «Айлендів» вже готують в США для відправляння в Україну.

За словами аналітика, такі спільні україно-американські заходи відбуваються регулярно, американські фахівці постійно дислокуються в Україні. До того ж наразі ВМС не мають власного обладнання, яке дозволяє проводити якісний огляд, контроль та забезпечувати безпеку місць стояння кораблів, суден та катерів забезпечення.

Останні матеріали:

Переглядів: 5595

Останні новини