Врятувати фермера Волтона: в Пентагоні розповіли подробиці спецоперації США в Нігерії

Врятувати фермера Волтона: в Пентагоні розповіли подробиці спецоперації США в Нігерії


31 жовтня американські спецпризначенці врятували громадянина США з полону в Нігерії, повідомляє Пентагон. 27 жовтня озброєні люди викрали двадцятисемирічного Філіпа Нейтона Волтона з його ферми в Массалаті в південному Нігері, перевезли через кордон до Нігерії та вимагали викуп у батька чоловіка.

«Сили США виконали рятувальну операцію рано вранці 31 жовтня у Північній Нігерії, аби визволити американського громадянина, якого утримували озброєні люди. Американський громадянин у безпеці та під опікою Державного Департаменту США. Під час операції жоден американський військовий не постраждав», – речник Пентагону Джонатан Хофман.

У місії були залучені уряди США, Нігеру та Нігерії, розвідку забезпечувало ЦРУ, спеціальні підрозділи морської піхоти в Африці визначали місцеперебування Волтона, а операцію з визволення виконували Сили спеціальних операцій спільно з підрозділом елітних командос SEAL Team Six.

Для цього забезпечили перекидання сил з американської авіабази Рота в Іспанії на 3 000 км, в якому взяли участь чисельні транспортники C-17A Globemaster III, чотири транспорти для спеціальних операцій МС-130, чотири десантні конвертоплани CV-22B Osprey, базовий патрульний літак Р-8А, і 6 повітряних танкерів КС-135R.

Конвертоплан CV-22B Osprey. Фото: Thedrive.com

Під час операції ліквідували шістьох викрадачів, а сьомого затримали, передає ABC news – перше медіа, яке повідомило про операцію.

«Вони були мертві перш ніж усвідомили, що відбувається», – представник контртерористичного підрозділу.

На думку посадовців Нігеру та США викрадачі не належали до терористичних груп, хоча в цьому регіоні часто продають полонених іноземців екстремістським угрупованням.

Президент США Дональд Трамп назвав рятувальну місію «великою перемогою наших дуже елітних американських ССО».

Пізніше Білий Дім оприлюднив інформацію, що Філіп Волтон вже возз'єднався зі своєю родиною.

«Визволення американців, яких тримають в полоні за кордоном, є найвищим безпековим пріоритетом моєї Адміністрації. З початку моєї каденції ми звільнили понад 55 заручників та полонених у більше ніж 24 країнах світу. Сьогоднішня операція має слугувати чітким попередженням терористам і злочинним бандитам, які помилково вважають, що можуть безкарно викрадати американців», – Дональд Трамп.

Наше незалежне медіа існує завдяки вашій підтримці. Допоможіть нам робити більше, підтримавши нас будь-якою сумою на Патреоні.

Волтон з дружиною та дочкою живе на кордоні з Нігерією. Коли викрадачі увірвалися на ферму та почали вимагати гроші, він запропонував їм 40 доларів. Тоді вони забрали Волтона з собою. Згодом батько Волтона Брюс, християнський місіонер, який також живе у Нігері, повідомив про дзвінки невідомих з вимогою викупу.

Через побоювання, що фермера продадуть «Аль-Каїді» чи «ІДІЛ», рятувальну операцію вирішили проводити терміново.

Останні матеріали:

Переглядів: 13539

Останні новини