Як лицарі 28-ї ОМБр готувалися звільняти Донбас – навчання ЗСУ у 20 фото

Як лицарі 28-ї ОМБр готувалися звільняти Донбас – навчання ЗСУ у 20 фото


На полігоні 235-го Міжвидового центру підготовки військових частин та підрозділів Сухопутних Військ Збройних Сил України («Широкий Лан») відбулося інструкторсько-методичне заняття та тактичне навчання на базі 28-ї окремої механізованої бригади імені Лицарів Зимового походу до якого долучилося керівництво ЗСУ та командири бойових бригад.

Кореспондент фонду «Повернись живим» відвідав військовий полігон на Миколаївщині для того, аби показати, яким чином проходить бойова підготовка військовослужбовців. Тим паче ці інструкторсько-методичні та тактичні навчання повинні стати останніми у 2020 році, а за результатом їхнього проведення керівництво Збройних Сил має сформувати цілі й завдання на майбутнє та підбити підсумки року, що минає.Суть заняття зводилася до відпрацювання наступальної операції батальйонною тактичною групою в умовах степу з подальшим штурмом населеного пункту. Група була сформована на базі 28-ї окремої механізованої бригади ім. Лицарів Зимового походу.Головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак та командувач підготовки Командування Сухопутних Військ генерал-лейтенант Олександр Павлюк не приховували, що навчання симулюють наступ українського війська в районі проведення Операції Об’єднаних Сил, а також наголошували на впливі війни у Нагірному Карабасі на розробку планів наступу, зокрема у частині використання безпілотних літальних апаратів для розвідки та наведення артилерійських засобів на позиції та військові об’єкти супротивника.

«Особливістю проведення цих навчань було комплексне застосування новітньої зброї, залучення сучасних автоматизованих систем управління боєм та озброєння, використання тактики малих груп, використання безпілотних літальних апаратів типу Bayraktar ТВ2, які здійснювали розвідку цілей противника й надавали координати на їх ураження в найкоротший проміжок часу з використанням мінімальної кількості боєприпасів», – командувач підготовки Командування Сухопутних Військ генерал-лейтенант Олександр Павлюк.

На практичному показі були відпрацьовані подолання позиції бойової охорони, ураження вогневих засобів і підрозділів на передньому краю оборони противника, зокрема і з застосуванням американського ПТРК Javelin та вітчизняних розробок «Стугна-П» та «Корсар», а також пророблення проходів у мінно-вибухових загородженнях.Після цього силами бронетехніки була здійснена флангова атака першого ешелону ротного опорного пункту механізованого взводу та бій за заволодіння першою траншеєю ворожого підрозділу. В операції зі звільнення умовного населеного пункту були залучені танкові, мотопіхотні частини, підрозділи Сил спеціальних операції, ракетної та ствольної артилерії.В ході проведення навчань було також відпрацьовано атаку групи ударних БПЛА по засобах ППО супротивника. Під прикриттям ланки літаків легкомоторної авіації безпілотники пролетіли над позиціями ворога. Після того, як протиповітряна оборона ворога виявила себе, відкривши вогонь по літаках, БПЛА завдали удару та знищили засоби ураження супротивника.

Мали відпрацювати пуск бойових ракет і оператори безпілотника Bayraktar ТВ2, однак через несприятливі погодні умови (високу хмарність), турецькі ударні безпілотники відіграли роль розвідників, провели неведення та прицілювання на ціль, після чого зімітували постріл та повернулися на базу.Також пройшло двостороннє ротне тактичне навчання з використанням систем лазерної імітації стрільби «LaserTag», в ході якого відпрацьовано штурм населеного пункту.

Окрім безпосереднього бойового злагоджування та інструкторсько-методичних навчань в центрі «Широкий Лан» відбулася презентація командуванню ЗС України та командирам бригад проєкту, який реалізовує фонд «Повернись живим». Працівники фонду в співпраці з військовими розробили макети артилерійського озброєння, які здатні вводити в оману безпілотники та інші технічні засоби артилерійської розвідки. Це допоможе українській армії надавати хибну інформацію розвідці ворога про реальну кількість і склад своїх підрозділів, зосереджених на певних ділянках фронту, виснажувати його матеріально-технічні ресурси, а також перемагати супротивника у контрбатарейній боротьбі. Окрім того, макети можуть застосовуватися для навчань підрозділів артилерії та аеророзвідки.Головнокомандувач Збройних сил генерал-полковник Руслан Хомчак та командувач Сухопутних військ генерал-полковник Олександр Сирський позитивно оцінили тактико-технічної характеристики презентованого зразка САУ 2С3, а його потрібність фонду підтвердили командири кількох бойових бригад.Завершальним етапом бойових навчань стало відпрацювання військовослужбовцями Повітряних Сил вправ з веденням повітряного бою, розвідки та бомбардування наземних об’єктів. Вправа містила відбиття атаки винищувачів противника на ланку бомбардувальників Су-24, яку супроводжувала пара літаків Су-27. Після успішного захисту бомбардувальників пілотами винищувачів ПС ЗСУ, Су-24 завдали удару авіаційними бомбами по об’єктах військової інфраструктури ворога, зокрема по аеродромах та командних пунктах, вивівши їх з ладу на декілька годин.Практичні заняття військовослужбовців у 235-му Міжвидовому центрі підготовки військових частин та підрозділів стали майданчиком для інструкторсько-методичного заняття з командирами бригад Сухопутних військ ЗСУ. Основною метою заняття стало формування єдиних поглядів щодо напрямків підготовки до бойового застосування військових підрозділів Сухопутних військ ЗСУ у ході відновлення боєздатності, з урахуванням досвіду ведення бойових дій та тенденції розвитку військових конфліктів.У спілкуванні з журналістами генерал-лейтенант Олександр Павлюк відзначив застосування піхотними підрозділами тактики малих груп під час проведення операції.

«Це в першу чергу говорить про збільшення ролі професіоналів: менше використання великої кількості військовослужбовців для виконання бойового завдання, натомість залучення більш підготованих людей та їх технічне оснащення усім необхідним: від зв’язку до безпосередніх засобів ураження», – командувач підготовки Командування Сухопутних Військ генерал-лейтенант Олександр Павлюк.


Наше незалежне медіа існує завдяки вашій підтримці. Допоможіть нам робити більше, підтримавши нас будь-якою сумою на Патреоні. 


Самі ж військовослужбовці 28-ї ОМБр говорять про зростання власної боєздатності через появу у військах засобів індивідуального радіозв’язку, що спрощує координацію дій між підрозділами. Бійці бригади з розрахунків ПТРК «Корсар» в цілому задоволені його тактико-технічними характеристиками й відзначають легкість керування та віддаленим запуском снаряду.Легенда навчань про наступальні дії в зоні проведення ООС наштовхнула на запитання про те, чи здатні ЗСУ військовим шляхом відновити територіальну цілісність України. Головнокомандувач Збройних Сил Руслан Хомчак відповів на це питання так:

«Давайте ми не будемо ставити провокативне питання: "Чи ми здатні?". Відповідь: "Звичайно здатні". Якщо є Збройні Сили, значить вони здатні, якщо ж вони не здатні – їх немає. Такою є моя відповідь. Але війну на Донбасі сьогодні виключно військовим шляхом не вирішиш – нам треба робити це комбінованим способом і цей спосіб лежить не тільки у військовій площині», – Головнокомандувач Збройних сил генерал-полковник Руслан Хомчак.

Генерал Хомчак також наголосив, що поставлені завдання на 2020 рік українська армія в цілому виконала.

Останні матеріали:

Переглядів: 3472

Останні новини