Насамперед люди – як Збройні Сили трансформують організаційну культуру у війську

Насамперед люди – як Збройні Сили трансформують організаційну культуру у війську


Міжнародний благодійний фонд «Повернись живим» вже не перший рік досліджує проблеми в армії й пропонує довгострокові рішення, побудовані на аналітичних дослідженнях у війську. Одна з них – причини плинності кадрів у Збройних Силах.

Так, понад рік тому Фонд презентував великий звіт «Чому військовослужбовці звільняються з армії», який виявив дев’ять головних проблем, через які Збройні Сили України втрачають кваліфіковані кадри. Під час дослідження провели анонімне анкетування 2065 військовослужбовців солдатського, сержантського та старшинського і молодшого офіцерського складу з 15 бригад Сухопутних військ. 

Під час інтерв’ю респонденти назвали три головні проблеми у сфері менеджменту: зверхнє ставлення до підлеглих і невміння з ними комунікувати; нездатність правильно мотивувати військовослужбовців; неготовність командирів допомагати.

Як випливає із дослідження аналітиків «Повернись живим», 65% військових звільняються після свого першого контракту, оскільки перед потенційними військовослужбовцями відкриваються досить великі можливості працевлаштування на цивільному ринку праці, а Україна залишається донором робочої сили для інших країн.

«Від того, які будуть люди – залежить все. Не важливо, яка в нас техніка, якщо в нас немає фахових та мотивованих людей. Погані люди не придумають хорошої тактики. Якщо в армії немає людей і тактики – немає нічого», – каже директор «Повернись живим» Тарас Чмут

Ставлення з боку армійської системи, якість менеджменту та лідерство, можливість кар'єрного зростання та оточення на службі – одні з найголовніших причин плинності кадрів у війську. Тому фонд «Повернись живим» за підтримки Центру інформації та документації НАТО та спільно зі Збройними силами України організовує одноденну онлайн-конференцію «Modus initiative», присвячену темі організаційної культури в армії з акцентами на питаннях лідерства, доброчесності, гендерних питань.  

Директор Міжнародного благодійного Фонду «Повернись живим» Тарас Чмут називає конференцію одним із етапів трансформації організаційної культури ЗСУ. З його слів, якщо в українській армії змінити лише ставлення командирів до своїх підлеглих, то це поступово знівелює один із найважливіших факторів, чому люди звільняються з війська.

«Така науково-практична конференція – це крок на довгому шляху до реформування армії в частині її кадрової політики; це дискусія про змісти на заміну формалізації. На єдиному комунікаційному майданчику ми збираємо ключових стейкхолдерів для того, щоби тема організаційної культури в ЗСУ формувалась у вигляді спільної ідеї, необхідної для втілення. Ми формуємо соціальний запит на зміну організаційної культури в армії. Ми виносимо це питання інформаційно, медійно, на міжнародну площину таким чином, щоби політики, журналісти, військові, блогери говорили не лише про форму чи бронежилети в армії, а про організаційну культуру як основу обороноздатності країни», – пояснює Тарас Чмут. 

Зі слів співорганізаторки конференції, радниці з гендерних питань Командувача Сухопутних військ ЗСУ Наталії Калмикової, до участі в конференції запрошені Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний, Міністр оборони Олексій Резніков, представники НАТО, фахівці та науковці.

«На ключових керівних посадах в Міністерстві Оборони та Збройних Силах Україні зараз перебувають професіоналиіз людяними цінностями. І саме меседжі очільників інституцій визначають, як діятимуть підлеглі. Так працює культура в організації. Тому важливо проговорити: які цінності, дії та вчинки у війську мають заохочуватися, а які навпаки – не толеруватися? Такі конференції із чітким артикулюванням проблеми організаційної культури потрібні для того, щоби змінити стосунки між військовослужбовцями в Збройних силах. Наша конференція – це лише один із інструментів на шляху до трансформації. Далі буде», – коментує Калмикова. 

Також серед запрошених спікерів конференції: директорка Центру інформації та документації НАТО в Україні Вінета Кляйне, радниця-уповноважена Президента України з питань забезпечення прав захисників України Олена Вербицька, Голова офісу ООН Жінки в Україні Еріка Квапілова, Заступниця Міністра Оборони України Ганна Маляр, викладачка Центру лідерства УКУ, експертка з питань стратегії та лідерського розвитку Олександра Альхімович; головний сержант ЗСУ Олександр Косинський; радниця Головнокомандувача ЗСУ з гендерних питань Вікторія Арнаутова та інші фахівці, ветерани, командири бригад, фахівці з доброчесності, радники Посольств. 

Після грудневої конференції робота над організаційною культурою в армії триватиме на заходах регіонального рівня: в оперативних командуваннях та військових частинах. 

Конференція зацікавить військових та цивільних, які працюють з військовою тематикою – волонтерів, дослідників, журналістів та представників громадськості.

Зареєструватися

Переглядів: 2325

Останні новини