Яким був липень на фронті? - розповідає керівник військового відділу "Повернись живим" Андрій Римарук

Яким був липень на фронті? - розповідає керівник військового відділу "Повернись живим" Андрій Римарук


Липень – один з найтрагічніших місяців війни в цьому році. Семеро загиблих, тридцять двоє поранених. Майже кожного дня заборонене озброєння, найбільша кількість обстрілів з ствольної артилерії та рекорд за кількістю обстрілів за одну добу.

Детальніше про дії російсько-окупаційних військ протягом другого місяця літа – читайте у зведенні від керівника військового відділу "Повернись живим" Андрія Римарука

Минув рівно рік з моменту "всеохоплюючого" перемир’я. Подібних "режимів тиші" за час війни ми пережили багато, а результат – завжди невтішний. Знову і знову хочеться цитувати екскомандувача сухопутними військами США Бена Ходжеса, який осучаснив сакраментальну фразу німецького канцлера Отто фон Бісмарка: "Жодна угода з РФ не варта і паперу, на якому вона була підписана". Липень, як і попередні місяці стали тому черговим підтвердженням. Війна триває і нам потрібно бути готовими до найгіршого сценарію.

Протягом липня офіційно було зафіксовано 283 обстріли, що на 70 обстрілів більше ніж в червні та дорівнює показникам за травень. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року, кількість обстрілів зменшилась всього на 20%. А першого липня російські війська обстрілювали наші позиції та цивільне населення найбільшу кількість разів протягом доби – 26 разів, що стало рекордною цифрою в поточному році.

Якщо проаналізувати періоди активності, кількість обстрілів та застосоване озброєння, то дії ворога в минулому місяці можна поділити на декілька етапів:

  • підготовка;
  • розвідка;
  • вогневе ураження.

Це ставили собі за мету десятки офіцерів та генералів, які за даними ГУР МО, прибули на тимчасово окуповану територію для проведення командно-штабних навчань та бойової злагодженості підрозділів першого та другого армійських корпусів так званих "Л/ДНР".

Подивімося на цифри, які це підтверджують:

З 23 по 26 червня – 63 обстріли з застосування ствольної артилерії. До початку липня відносна тиша і активна робота російських БПЛА "Орлан-10". Кажучи простими словами, шукали куди стріляти. З 1 по 3 липня – 59 обстріли. Знову ствольна артилерія, після чого відносна тиша і розвідка Орланами. З 13 по 15 липня – 35 обстрілів. З 23 по 26 липня – 45 обстрілів.

Протягом липня зафіксовано 17 польотів БПЛА "Орлан-10" з перетином лінії розмежування, що є рекордною цифрою в поточному році. Стільки ж разів протягом липня ворог застосовував і ствольну артилерію. Нагадаю, що навесні Росія поставила на тимчасово окуповану територію дев’ять комплексів БПЛА даного типу, один з яких завдяки допомозі благодійників українським воїнам вдалося збити

Своєю чергою Фонд "Повернись живим" не зупиняється на досягнутому та переходить до створення більш потужних командних пунктів в наступному зенітно-ракетному полку.

Ще швидше ми хочемо виготовити та встановити мобільні комплекси спостереження на снайперсько-небезпечних ділянках. І нам є куди поспішати, бо на початку липня росіяни доставили бойовикам понад три десятки сучасних снайперських гвинтівок, провели курс підготовки. Трагічний наслідок російської "допомоги" – двоє загиблих від кулі снайпера та двоє поранених. В одному з випадків вогонь вівся з дистанції 1200 метрів. Часу обмаль, тому закликаю всіх небайдужих долучитись до допомоги: реквізити для допомоги у правому верхньому кутку сайту або за посиланням

Тим часом на окупованій території підраховують збитки. За невідомих причин в військах російського агресора:

  • згоріло три одиниці броньованої техніки;
  •  шість одиниць колісної;
  • 42 окупанти отримали поранення;
  • 14 російських військових (з яких троє офіцерів, громадян РФ) отримали квитки на концерт Кобзона.

Наше незалежне медіа існує завдяки вашій підтримці. Допоможіть нам робити більше, підтримавши нас будь-якою сумою на Патреоні. 


Головне фото – Олексій Чернишев


Переглядів: 3947

Останні новини