Заступник командувача ООС назвав чисельність окупаційних військ на Донбасі та закликав СММ ОБСЄ ретельніше слідкувати за порушеннями перемир'я з боку РФ

Заступник командувача ООС назвав чисельність окупаційних військ на Донбасі та закликав СММ ОБСЄ ретельніше слідкувати за порушеннями перемиря з боку РФ


Заступник командувача Об'єднаними силами генерал-майор Богдан Бондар під час брифінгу у Генеральному штабі Збройних сил назвав чисельність російських окупаційних військ на Донбасі та відзначив необхідність більшого контролю Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ за бойовиками РФ. 

«Коротко проінформую про противника, щоб ми розуміли, що він є, він залишається, він активно вливає на ситуацію на сході України. Це, перш за все, сили і частин 1-го та 2-го армійських корпусів на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей, до складу яких входять 12 бойових бригад та полків загальною чисельність близько 38 тисяч бойовиків, до 480 танків, близько 900 одиниць броньованих машин, 870 артилерійських систем, міномети й інша військова техніка та озброєння», – заступник командувача ООС генерал-майор Богдан Бондар

Окрім вищезазначених підрозділів окупаційних військ, заступник командувача Об'єднаними силами розповів про 12 батальйонно-тактичних груп та артилерійсько-тактичну групу на двох полігонах у Ростовській області РФ, яких агресор може залучити в разі загострення ситуації на фронті. 

Аналітик фонду «Повернись живим» Антон Шевченко зазначає, що на відміну від звичайних батальйонів, полків та бригад, які є штатними частинами та з`єднаннями збройних сил РФ, батальйонно-тактичні групи та артилерійсько-тактичні групи – це тимчасові формування, що створюються для виконання конкретних військових завдань. 

«Важливо розуміти, що батальйонно-тактичні групи (БТГр) – це зведені тимчасові напівавтономні (або автономні) військові формування, які створюються безпосередньо для ведення бойових дій. При утворенні таких груп зазвичай залучаються найбільш укомплектовані та боєготові підрозділи зі складу різних батальйонів одного чи декількох з`єднань. Зазвичай БТГри формуються на базі мотострілецьких, танкових або десантно-штурмових підрозділів, які можуть посилюватися артилерією, протитанковими засобами ураження, технічними засобами розвідки тощо», – Антон Шевченко, аналітик фонду «Повернись живим». 

Чисельність згаданих заступником начальника штабу ООС російських батальйонно-тактичних груп, розташованих у Ростовській області РФ, як стверджує співробітник аналітичного відділу Фонду, виміряти складно через індивідуальний порядок їх формування. 

«У таких груп немає чітко визначеного штату, бо кожна з них формується окремо для виконання конкретних задач і вже в залежності від цього керівництво визначає їх структуру. А отже і важко говорити про точну чисельність особового складу і військової техніки в таких формуваннях. Так, БТГр на базі мотострілецького батальйону може налічувати від 300 до 500 в/сл, а на базі танкового — умовно від 150 до 200. Але знову ж таки, точно не відомо якими ще підрозділами посилено кожну з таких груп, а основа групи також не завжди є повним батальйоном — наприклад, може бути лише дві роти з трьох тощо.», – Антон Шевченко, аналітик фонду «Повернись живим». 

Наше незалежне медіа існує завдяки вашій підтримці. Допоможіть нам робити більше, підтримавши нас будь-якою сумою на Патреоні.

Також генерал-майор звернув увагу на те, що з СММ ОБСЄ здійснює менший контроль за дотриманням припинення вогню та норм, передбачених Мінськими протоколами, з боку ворога, від чого реальна картина війни може спотворюватися та виставляти порушниками мирного процесу українські Збройні сили. 

«Знову ж таки, хочеться звернутися і донести деякі цифри. Наприклад, на теперішній час активність патрулів СММ ОБСЄ на тій території, яка контролюється в Донецькій та Луганській областях, складає 6-10 патрулів щоденно. Вони підіймають приблизно 5-7 БПЛА на території, яка контролюється Україною. Працює з боку України 21 камера СММ ОБСЄ. Водночас цифри, які є на території, що не контролюється: це всього-на-всього 3-5 патрулів на 420 км лінії зіткнення з того боку, це всього лише 2-4 запуски БПЛА – ми говоримо оптимістично про 2-4 запуски, а їх може взагалі не бути, це робота тільки 5 камер на протилежній стороні. Тому відповідно часто буває так, що інформації вони отримують на підконтрольній території більше і вони її більше показують, що можливо десь складається таке враження, що Україна порушує, ЗСУ порушують, але це не так», – заступник командувача ООС генерал-майор Богдан Бондар

Генерал-майор Бондар також розповів, що вітчизняне МЗС працює, аби СММ ОБСЄ врівноважила щільність моніторингу на непідконтрольному Україні боці фронту, оскільки саме окупаційні війська є головними порушниками домовленостей про перемир'я. 

«Ми через Міністерство закордонних справ активно впливаємо для того, щоб такий розподіл був переведений більшою мірою на сторону неконтрольованих територій, тому що найбільшою загрозою є не українські Збройні сили, а незаконні збройні формування Російської Федерації, які продовжують ту гру, ті наміри щодо сценаріїв, розроблених в Москві», – заступник командувача штабу ООС генерал-майор Богдан Бондар

Як доказ заступник командувача ООС наводить дані про збільшення кількості обстрілів з боку російських бойовиків та кількість недопуску на позиції представників СММ ОБСЄ: у підрозділів ООС за час перемир'я цей показник становить 2, в окупантів – понад 60. Він відзначає недостатню спроможність спеціальної моніторингової місії та безкарність для порушників режиму «тиші». 

Головне фото: АрміяInform

Останні матеріали:

 


Переглядів: 5619

Останні новини