"Тут панує братерство" , — відкрите тренування збірної України на Invictus Games (ФОТО)

"Тут панує братерство" , — відкрите тренування збірної України на Invictus Games (ФОТО)


Українська збірна для участі у "Іграх Нескорених" провела відкрите тренування для урядовців, представників громадськості та журналістів.

Як повідомляє "Повернись живим", у заході взяли участь міністерка у справах ветеранів Юлія Лапутіна й міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт.

"Це неперевершений мотиваційний проєкт, який надихає не тільки ветеранів, а й інших наших співгромадян. Ті люди, які захищали Україну на фронті й отримали поранення, стикнулися з певними проблемами зі здоров'ям, змогли віднайти себе в мирному житті й тепер популяризують спорт та інші людські цінності", – міністерка у справах ветеранів Юлія Лапутіна.

За словами міністра молоді та спорту Вадима Гутцайта "Ігри Нескорених" доводять, що після повернення з війни у наших воїнів може бути інше життя, в тому числі завдяки спорту, який мотивує їх розвиватися, досягати результатів й перемагати.

Капітан української збірної на "Іграх Нескорених" Іван Рудий

Цьогорічні Invictus Games мали відбутися у травні в Гаазі (Нідерланди). Однак, через наслідки пандемії COVID-19 та з метою безпеки команд-учасників, організаційний комітет "Ігор Нескорених" спільно з однойменним благодійним фондом ухвалили рішення перенести змагання на 2022 рік.

"Ми, ветерани, завжди готові до нових викликів. Наша місія лишається незмінною, а додатковий рік очікування – лише один з багатьох викликів, з якими ми стикаємось з того моменту, як вирішили обрати цей шлях. Ми плануємо провести цей час із користю, тренуючись та підтримуючи одне одного», – капітан української збірної на "Іграх Нескорених" Іван Рудий.

Натомість засновник Invictus Games принц Гаррі спільно з організаторами змагань підготували для ветеранів-учасників відзнаки — медальйони, розоблені британськими королівськими ювелірами. Вручила їх членам української збірної міністерка у справах ветеранів Юлія Лапутіна.

Міністерка у справах ветеранів Юлія Лапутіна вручає медальйони членам української збірної на "Іграх Нескорених"

Після завершення урочистої частини, спортсмени провели тренувальний матч з баскетболу на візках.

"Сама ціль потрапити в збірну на "Ігри Нескорених" – це вже величезна мотивація для ветеранів, які хочуть займатися спортом. Колектив у команді чимось схожий з тим, що був у нас на фронті – тут панує братерство. Ми всі захоплені однією метою й завданням — показати на найвищому рівні дух команди з України", – член української збірної на "Іграх Нескорених" Родіон Сітдіков.

Ветеран відзначає важливість колективу й у психологічній реабілітації побратимів під час підготовки до змагань.

"Братерство тут відіграє надважливу роль. Ми можемо без проблем ділитися один з одним не тільки думками й переживаннями. Часом хочеться не говорити, а просто помовчати і я знаю, що зі своїми братами по духу я можу собі це дозволити й мене зрозуміють. Цей зв'язок допомагає психологічно, знімає стрес і навантаження", – член української збірної на "Іграх Нескорених" Родіон Сітдіков.

Згадуючи свій досвід занурення у заняття адаптивними видами спорту, він закликає учасників бойових дій долучатися до програм спортивної реабілітації.

"Якщо ви ветеран й сумніваєтеся, чи варто займатися спортом, то я раджу — переборіть себе, зробіть перший крок. Я пам'ятаю, наскільки це складно рухатися далі. Можете нічого не робити, ви не зобов'язані, але якість вашого життя зміниться, коли ви почнете працювати над собою", – член української збірної на "Іграх Нескорених" Родіон Сітдіков.

Керівник ветеранського відділу фонду "Повернись живим" Дмитро Лавренчук підкреслює важливість досвіду учасників Invictus Games, яким вони вже починають ділитися з іншими українськими воїнами, що повертаються з фронту.

"Кожен представник збірної — це приклад нескореності, який дає нам натхнення переосмислити свої невдачі та рухатися вперед, навіть коли нам кажуть, що щось є неможливим. Саме вони своїми життєвими та спортивними перемогами надихнули “Повернись Живим“ на ідею проєкту “Спортивні Амбасадори“. По суті, проєкт “Спортивні Амбасадори” полягає в тому, щоб дати таким людям всі можливості для того, щоб своїм прикладом і наставництвом надихнути якомога більше ветеранів на реабілітацію через адаптивні види спорту, перемоги над собою. Бо з таких особистих перемог складається і наша спільна - перемога України", – керівник ветеранського відділу фонду "Повернись живим" Дмитро Лавренчук.


Наше незалежне медіа існує завдяки вашій підтримці. Допоможіть нам робити більше, підтримавши нас будь-якою сумою на Патреоні. 


Ігри Нескорених (Invictus Games - ПЖ), засновані Його Високістю Герцогом Сассекським в 2014 році, — міжнародні змагання для ветеранів та військовослужбовців, які отримали поранення, були травмовані або захворіли, виконуючи свої службові обов’язки.

Україна долучилась до Ігор Нескорених у 2017 році, дебютувавши на змаганнях у Торонто, Канада, у 2018 році — в австралійському Сіднеї. У травні 2020 міжнародні змагання мали відбутися у Гаазі, проте у зв’язку карантинними обмеженнями, викликаними COVID-19, вони були перенесені на 2021 рік.

Відбір та підготовку збірної України 2020 року здійснює Міністерство ветеранів України спільно з Фондом «Повернись живим» та Центром стратегічних комунікацій «СтратКом Україна» за підтримки міжурядової робочої групи.


Переглядів: 1038

Останні новини