Збірна України на Invictus Games завершила етап підготовки до змагань у Гаазі

Збірна України на Invictus Games завершила етап підготовки до змагань у Гаазі


Національна збірна України на Invictus Games успішно завершила проміжний етап підготовки до змагань, які відбудуться у Гаазі в квітні 2022 року, та провела відкрите тренування для журналістів. 

Про те, як готувалися українські Нескорені – у репортажі "Повернись живим". 

Протягом двох тижнів листопада члени Національної збірної на Invictus Games проходили планові тренувальні збори у Олімпійському центрі "Конча-Заспа". Разом з тренерським штабом та командою організаторів, Нескорені відточували власні навички у 8 адаптивних видах спорту: плаванні, паверліфтингу, легкій атлетиці, велоспорті, стрільбі з лука, волейболі сидячи, баскетболі на візках та веслуванні на тренажері.

Член Національної збірної України на Invictus Games Іван Лепеха тренується веслуванню на тренажері

Квітневі Ігри у Гаазі – вже третя спроба для двадцяти атлетів-ветеранів взяти участь у цих змаганнях. Протягом 2020 та 2021 років, через пандемію COVID-19, їх відкладали зважаючи на епідеміологічну ситуацію в світі. Весною наступного року, команда сподівається показати результат. 

"Ми вже жартуємо, що через перенесення змагань, наша збірна стала майже олімпійською. Але це дозволило ветеранам сформувати справді міцну команду. І до змагань в Гаазі кожен з учасників підійде в оптимальній спортивній формі", – головний тренер Національної збірної України на Invictus Games Сергій Конюшок. 

Багато членів збірної виступатимуть одночасно у декількох дисциплінах. Ветеран-прикордонник Рустам Росул представлятиме Україну у стрільбі з лука, велоспорті й метанні ядра та диска. Доброволець Володимир Мусяк ("Пірат"), окрім лука, готується позмагатися на кількох дистанціях у веслуванні та баскетболі на візках.

Член Національної збірної України на Invictus Games Максим Єрмохін розігрівається перед виконанням вправ 

Юлія Паєвська "Тайра" за час підготовки досягла неабияких успіхів у стрільбі з лука – стала кандидаткою у майстри спорту, займається плаванням та протягом останнього року опанувала абсолютно новий для себе вид спорту – паверліфтинг, у якому теж позмагається весною разом з ветеранами-спортстменами з 20 країн світу.

Член Національної збірної України на Invictus Games  Юлія Паєвська "Тайра" під час відкритого тренування команди

Постійний тренувальний процес неабияк зблизив команду, одразу декілька Нескорених зізнаються – тепер збірна для них дещо більше ніж просто колектив. 

"За два роки ми так пізнали один одного, що можемо сміливо називатися друзями. Invictus закінчиться, але я певен, що багато хто буде продовжувати тримати зв'язок", - ветеран російсько-української війни, член Національної збірної України на Invictus Games Рустам Росул. 

Його колега по стрільбі з лука Володимир Мусяк підтверджує формування атмосфери братерства в команді, яка багато в чому і допомогла морально впоратися з перенесенням змагань. 

Журналістам вдалося побачити підготовку з Нескорених з греблі на тренажері, паверліфтингу та бігу, в той самий час в іншому залі ветерани-спортстмени показували свої вміння у стрільбі з лука, а на вулиці Рустам Росул проводив заїзд на велосипеді. Представники ЗМІ могли спробувати себе у будь-якій з представлених дисциплін аби пересвідчитися у складності занять адаптивними видами спорту. 

Член Національної збірної України на Invictus Games Рустам Росул "підвозить" свого колегу по команді Сергія Калитюка

Однак відкрите тренування – це лише невелика частина загального комплексу підготовки Нескорених до квітневих Ігор у Гаазі, її фінальний етап, на якому команда тренерів може оцінити прогрес учасників, підкоригувати їх техніку виконання вправ та запланувати подальший план підготовки. Осіннім зборам передували кількамісячні самостійні тренування, під час яких члени збірної, перебуваючи на дистанційному зв'язку з своїми наставниками, готувалися до Invictus Games.

"Першим завданням зборів, які сьогодні добігають кінця, було показати тренерам нашу техніку, яку ми постійно відпрацьовували вдома, результати наших індивідуальних тренувань. Тренери постійно були з нами на зв'язку, на кожне тренування я отримував завдання. Якщо у мене виникали питання – ми розбирали вправу і я отримував пояснення. Якщо тренер був не впевнений у якості виконання якогось елементу, ми зідзвонювалися по відеозв'язку чи я просто знімав вправу на телефон і надсилав йому, після чого отримував зауваження чи похвалу", – ветеран російсько-української війни, член Національної збірної України на Invictus Games Володимир Мусяк. 

Член Національної збірної України на Invictus Games Володимир Мусяк під час відкритого тренування команди

Наступного разу на збори у лютому збереться баскетбольна команда. "Пірат" поділився своїм планом на найближчі місяці з підготовки як до цього етапу тренувань, так і до загальнокомандних зборів у березні 2022 року. 

"Девіз нашої команди: "Лупаш невпинно". Саме цим я й планую зайнятися – лупашитиму невпинно", – ветеран російсько-української війни, член Національної збірної України на Invictus Games Володимир Мусяк. 

Для нього важливим аспектом, попри очевидний спортивний азарт в очах, залишається й психологічна складова реабілітації. З командою постійно працює команда психологів, які теж є учасниками російсько-української війни. Багатьом Нескореним участь у змаганнях з адаптивних видів спорту допомогла реінтегруватися у суспільство після повернення з фронту. 

"Ми ще не поїхали на змагання, а Invictus уже нас змінив. Я особисто виліз зі своєї мушлі, зрозумів, що я маю багато сил і компетентностей. Спорт розкрив мене людям і світу, бо він не тільки гартує тіло, він відновлює цікавість до життя", – ветеран російсько-української війни, член Національної збірної України на Invictus Games Володимир Мусяк. 

До спорту, як до реабілітаційного і реінтеграційного механізму звертаються дедалі більше ветеранів. Україна бере участь не тільки у Invictus Games, цьогоріч чотири десятки наших воїнів, з понад 250 охочих, мали вперше долучитися до американських Ігор Воїнів (Warrior Games). На жаль через загострення епідеміологічної ситуації у США, змагання скасували та частково провели в онлайн-форматі. 

Член Національної збірної України на Invictus Games Сергій Калитюк під час відкритого тренування команди

"Команда Фонду "Повернись живим" з 2019 року підтримує ветеранський спорт, і дуже показовим є те, що залучення ветеранів у спорт розширюється, ми активно залучаємо регіони. Кожен відбір збірної охоплює щоразу більшу кількість учасників. І я вірю, що згодом в Україні відбудуться власні спортивні змагання для ветеранів з усього світу", – директор Благодійного фонду "Повернись живим" Тарас Чмут. 

Міжнародні змагання "Ігри Нескорених" відбудуться з 16 по 22 квітня 2022 року у Гаазі, Нідерланди. В них візьме участь ветерани з 20 країн, які зазнали травм, поранень чи хвороб під час служби. Це представники з Афганістану, Австралії, Бельгії, Канади, Данії, Естонії, Франції, Грузії, Німеччини, Іраку, Італії, Йорданії, Нідерландів, Нової Зеландії, Польщі, Республіки Корея, Румунії, України, Великої Британії та США.


Переглядів: 3054

Останні новини