Збитий безпілотник місії ОБСЄ – українська сторона СЦКК заявляє про спробу дискредитації ЗСУ

Збитий безпілотник місії ОБСЄ – українська сторона СЦКК заявляє про спробу дискредитації ЗСУ


17 травня 2021 року безпілотник Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ зазнав перешкод під час запланованого польоту в районі Степанівки Донецької області. Внаслідок цього операторам довелося здійснити екстрену посадку апарату, через що він був пошкоджений. Підконтрольні ворогу ЗМІ одразу звинуватили в цьому Збройні Сили, втім перешкоди окупаційних сил роботі СММ ОБСЄ в цілому та їхнім БПЛА зокрема фіксують впродовж усього періоду "повного та всеосяжного перемир'я", оголошеного 27 липня 2020.

«17 травня команда Місії здійснювала політ безпілотного літального апарату (БПЛА) дальнього радіуса дії, про який повідомлялося заздалегідь. О 12:00 відразу при зльоті з бази в підконтрольному урядові н. п. Степанівка (54 км на північ від Донецька) БПЛА піддався впливу перешкод сигналу обох модулів GPS (за оцінкою, внаслідок глушіння), які тривали безперервно протягом всього польоту. О 12:55 поблизу н. п. Бахмутське (підконтрольний уряду, 77 км на північ від Донецька) спостерігачі запустили режим аварійного керування літальним апаратом і направили його назад до бази в Степанівці у зв'язку з безперервними перешкодами сигналу обох модулів GPS», – йдеться у звіті Місії за 17 травня.

Зазначається, що в апарата пошкоджений хвостовий кіль і хвостовий відсік фюзеляжу, й до завершення його технічної оцінки Місія призупиняє польоти БПЛА дальнього радіуса дії на Донбасі.

Безпілотник Camcopter S-100 ОБСЄ використовує для моніторингу лінії розмежування та державного кордону між Україною та РФ. Дальність польоту – до 180 км, тривалість місії 6 годин при корисному навантаженні 25 кг. Дані передаються чотирма відеоканалами.


Camcopter S-100 австрійської фірми Schiebel

Звинувачення ЗСУ у збитті БПЛА моніторингової місії лунали навіть англійською. Проте без жодних доказів.

Водночас українська сторона СЦКК зазначає, що протягом квітня-травня майже кожен запланований політ S-100 вже зі зльоту в населеному пункті Степанівка, зазнавав перешкод внаслідок глушіння. Подібні факти вже неодноразово фіксувалися українською стороною, починаючи з середини березня 2021 року.

«17 травня зафіксовано активні перешкоди системам керування літального апарату, упродовж всього дня, починаючи з 4.30. Перешкоди були встановлені станціями РЕБ РФ (типу Р-330 "Житєль") російського виробництва. Дальність роботи зазначених станцій РЕБ становить 60 – 90 км, зазначають у відомстві та додають, що розміщення таких станцій у населених пунктах Кадіївка, Горлівка, Донецьк та Новоазовськ, дозволяє впливати на роботу БПЛА вздовж усієї лінії розмежування».

За статистикою СЦКК кількість запусків Місією БПЛА з підконтрольної Україні території у півтора рази перевищує кількість аналогічних запусків з непідконтрольних районів.

«Якщо додати до цієї статистики кількість випадків перешкоджання діяльності патрулів СММ ОБСЄ на тимчасово окупованих територіях, об’єктивно вимальовується картина системних дій окупантів по зниженню ефективності роботи Місії. Супутньою метою дій окупантів, як і раніше, є дискредитація ЗС України перед СММ ОБСЄ та Європейською спільнотою», – заявляє СЦКК.

Нагадаємо, що згідно з домовленостями про повне та всеосяжне перемир'я українські військові не мають права застосовувати безпілотники на лінії розмежування. Водночас противник постійно порушує цю умову.


Наше незалежне медіа існує завдяки вашій підтримці. Допоможіть нам робити більше, підтримавши нас будь-якою сумою на Патреоні. 


Переглядів: 4391

Останні новини