"Здолати себе, аби перемогти": Тренування української збірної на Warrior Games у 10 фото

"Здолати себе, аби перемогти": Тренування української збірної на Warrior Games у 10 фото


В української збірної Warrior Games відбувся навчально-тренувальний збір. 40 ветеранів-спортсменів тренувалися в олімпійському навчально-спортивному центрі Конча-Заспа.

У вересні Національна збірна мала відправитися в Орландо, штат Флорида США аби позмагатись з представниками 7 держав-учасниць у 11 адаптивних видах спорту: веслування на тренажерах, паверліфтинг, плавання, легка атлетика (біг, штовхання ядра, метання диску), велоспорт, стрільба з лука, кульова стрільба, гольф, баскетбол на візках, реґбі на візках і волейбол сидячи. Однак загострення ситуації з захворюваністю на COVID-19 в США змусило Міністерство оборони країни скасувати цьогорічні змагання. 

“Час був обмежений, і кожний учасник займався по індивідуальній програмі підготовки, — розповідає тренер збірної, співробітник ветеранського відділу фонду Повернись живим Тарас Шпук. — У всякому тренувальному процесі є вихід на пік форми. На цих зборах тренери оцінюють форму спортсменів, щоб власне на змаганнях показати кращі результати”.

Це перші збори збірної, окрім роботи з тренерами учасники знайомляться, працюють з психологом, відвідують курси англійської.

“В кожного спортсмена є пріоритетний вид спорту, на який він робить ставку і тут вони з тренером працюють в першу чергу по цьому виду, — розповідає операційна менеджерка команди Ілона Волошина. — Присутність тренерів позитивно впливає на процес, тренер мотивує.”

Юрій Зекун і Іван Герецун претендуватимуть на титул абсолютного чемпіона — це окрема дисципліна, в якій спорстмен бере участь у всіх восьми індивідуальних видах спорту і перемагає за кількістю набраних балів.

“Почуваюсь добре, сьогодні було тренування з хендбайку, ми зробили заміри і дистанцію 5 км я проїхав з кращим результатом ніж на відборі”, — розповідає Віктор Легкодух, ветеран 25 Окремої повітряно-десантної бригади. Він змагатиметься у веслуванні на тренажерах, штовханні ядра, метанні диску, подоланні дистанції 5 кілометрів на хендбайку та за 30 хв., кульовій стрільбі, а також у командних: баскетболі на візках та реґбі на візках.

Усі учасники програми реінтеграції та відновлення ветеранів «Спортивні амбасадори» потрапили до збірної. Участь у змаганнях для них має не тільки спортивно-реабілітаційн мету, а й допоможе рухатись до реалізації власних проектів.

Як і Віктор Легкодух, ветеран Національної гвардії України Ігор Галушка нещодавно пройшов програму реінтеграції та відновлення ветеранів «Спортивні амбасадори». Його пріоритетний вид на змаганнях — веслування на тренажерах.

“Внутрішнє твоє ліниве я, шукає безліч відмазок, хоче зробити тебе слабким, — каже Ігор. — Може двох підходів вистачить, може сьогодні не треба тренуватись. І якщо ти не маєш потужної мети — відмазки переможуть. Моя мета показати за 4 хвилини все, що я натренував, все що я можу на цей момент”.

Збір тривав 8 днів, з 14 по 22 серпня. 19 серпня Секретар армії США Крістін Вормут опублікувала заяву Пентагону про те, що цьогорічні змагання у Орландо скасовуються. У її повідомленні йшлося про те, що рішення прийнято, зважаючи на складну ситуацію із COVID-19 у штаті Флорида та пріоритетом здоров'я та безпеки військовослужбовців та всіх причетних до змагань.

Warrior Games (Ігри Воїнів)  це міжнародний мультиспортивний захід для військовослужбовців та ветеранів, які отримали поранення, травми чи захворювання під час виконання службових обов’язків. Змагання проводяться з 2010 року у США, а з 2013 року його організатором стало Міністерство оборони Сполучених штатів. У перші роки свого існування участь у турнірі брали команди родів військ американської армії: Сил спеціальних операцій, Сухопутних військ, Корпусу морської піхоти, Повітряних Сил, Військово-морського флоту спільно з Береговою охороною США. З 2013 року до змагань долучилися й представники Збройних Сил Великої Британії, а 2021 року у Орландо, штат Флорида вперше участь у "Іграх Воїнів" візьме й збірна команди України та ще 6 держав-партнерів. 

Переглядів: 3761

Останні новини