Зеленський призначив нового Головнокомандувача ЗСУ – що про нього відомо?

Зеленський призначив нового Головнокомандувача ЗСУ – що про нього відомо?


Президент України Володимир Зеленський своїм указом звільнив з посади Головнокомандувача Збройних Сил генерал-полковника Руслана Хомчака. Його місце посяде командувач військ Оперативного командування "Північ", генерал-майор Валерій Залужний. 

Що відомо про нового головнокомандувача українського війська - у матеріалі "Повернись живим". 

Валерій Залужний народився 8 липня 1973 року (48 років - ПЖ) у Новограді-Волинському, Житомирської області. Український військовик, генерал-майор. До призначення на посаду Головнокомандувача ЗСУ Залужний був командувачем оперативного командування “Північ” (2019-2021 роки).

У 2018 році його призначили начальником Об’єднаного оперативного штабу ЗСУ – першим заступником Командувача об’єднаних сил (2018 рік). Роком раніше Валерій Залужний  був начальником штабу – першим заступником командувача військ оперативного командування "Захід" Сухопутних військ Збройних Сил України.

Звання "генерал-майор" отримав 23 серпня 2017 року.

В липні 2014 призначений заступником командувача сектором "С" (Північ Донеччини та Захід Луганщини, Дебальцевський напрямок - ПЖ). Відтоді керував майже всіма угрупованнями українського війська, які створювалися на цьому напрямку.

Командир 51-ї окремої механізованої бригади у 2009—2012 роках та 24-ї окремої механізованої бригади – у 2007-2009 роках.

До того пройшов усі щаблі військової служби від командира взводу до комбата. 

Валерій Залужний у зоні проведення АТО, 2014 рік


Наше незалежне медіа існує завдяки вашій підтримці. Допоможіть нам робити більше, підтримавши нас будь-якою сумою на Патреоні. 


Випускник загальновійськового факультету Одеського вищого об'єднаного командного училища, закінчив навчання з відзнакою у 1997 році. У 2007 році із золотою медаллю закінчив навчання в Національній Академії оборони України.

"«Совок» відпадає – хоче хтось цього чи ні. До нас приходять молоді люди, випускники військових академій. Дуже цікаво за ними спостерігати. Як людина, яка сиділа нещодавно за партою, потрапляє одразу на фронт. За рік вони стають командирами рот. Кожен, окрім техніки і ста осіб особового складу, отримує смугу, яку він з ними обороняє. Це зовсім інші люди. Не такі, як ми, коли були лейтенантами. Це нові паростки, які за п’ять років зовсім змінять армію. Майже всі добре знають іноземну мову, чудово працюють з гаджетами, начитані. Нові сержанти. Це не цапи-відбувайли, як, наприклад, у російській армії, а реальні помічники, які за певним функціоналом скоро підмінять офіцерів. Це теж зміни. Ми вже почали цей рух, і назад шляху немає. Повернутися до армії 2013-го нам просто не дасть навіть суспільство", - генерал-майор Валерій Залужний в інтерв'ю інформаційній агенції АрміяInform 15 лютого 2020 року. 

Колишній Головнокомандувач Збройних Сил генерал-полковник Руслан Хомчак натомість отримав посаду першого заступника Секретаря РНБО, замість Михайла Коваля. 

 

 


Переглядів: 38765

Останні новини